På fredagen blev listorna klara för Västerås gymnasieskolor. Här är samtliga namn. Foto: Helena Andersson

Vi kom in på gymnasiet!

Nyfiken på vilka nya klasskompisar du kommer att få plugga tillsammans med från i höst? Här presenterar Västerås Tidning samtliga listor från antagningsenheten som blev färdiga idag för alla gymnasieskolor i Västerås, kommunala som fristående.

  • Publicerad 09:24, 2 jul 2021

CARLFORSSKA GYMNASIET

Estetiska programmet, Bild

Ludvigsson Joel Västerås
Grössing Tova Kolbäck
Sundstedt Ella Sala
Nevelius Embla Västerås
Jägervall Lina Västerås
Brunnegård Ellen Västerås
Ågren Linnea Västerås
Ekholm Fanny Sala
Hegbom Filip Västerås
Wikström Elin Norberg
Sevon Hanna Surahammar
Nilsson Alvar Västerås
Johansson Andersson Joline Västerås
Lennrud Emmy Arboga
Komulainen Elin Surahammar
Sandelin Elias Fjärdhundra
Andersson Alex Sala
af Klercker Erik Västerås
Sköld Noah Västerås
Axelsson Izabella Virsbo
Jakusz-Gostomska Julia Köping
Rosén Diana Västerås
Villafana Mikaela Västerås
Pettersson Pauline Västerås
Lindberg Junie Ramnäs
Berglund Arina Enköping
Chaichanakasikam Erik Surahammar
Furberg Molly Västerås
Düring Nova Köping

Estetiska programmet, Dans

Kovaite Kotryna Västerås
Wadstedt Filippa Västerås
Aleslöv Ida Arboga
Ceder Cornelia Kolbäck
Sundberg Hanna Västerås
Koskela Michelle Västerås
Lindell Guerrero Alea Västerås
Harju Jansson Wilma Västerås
Jakobsson Vilma Västerås
Jakobsson Moa Västerås
Wiman Jasmin Avesta

Estetiska programmet, Estetik och media

Samuelson Elin Västerås
Kvarnryd Malte Sala
Andersson Elida Lindesberg
Mulcahy Emma Västerås
Francis Reuben Sala
Rappinger Davies Max Västerås
Cadena Callaguara Adriana Skultuna
Olausson Emil Västerås
Munter Arvid Hallstahammar
Samuelsson Naurah Västerås
Dolwana Alm Somila Västerås
Andertjärn Hietalaht Fanny Västerås
Tuya Anicka Västerås
Roos Elin Västerås
Majanen Axel Västerås
Helsing Viggo Västerås
Iverfeldt Tuva Västerås

Estetiska programmet, Musik

Elmehed Isac Västerås
Alenius Alfons Enköping
Blackmore Lilly Örtstam Kolbäck
Enblom Alina Västerås
Hedlund Ängla Sala
Larsson Tova Västerås
Leek Jennifer Västerås
Eriksson Ludvig Västerås
Olander Tyra Västerås
Asuegue Rasing Blue Fagersta
Björnesparr Mora Uma Västerås
Snell Rick Västerås
Svalling Strömblad Joakim Enköping
Evensson Ella Västerås
Gränsvall Stuvemark Jonathan Ransta
Faltin Maximilian Västerås
Mukuasa Jolanda Angelika Västerås

Estetiska programmet, Teater

Anderberg Wallin Timja Riddarhyttan
Fridh Matilda Eskilstuna
Löfblad Saga Västerås
Nordgren Axel Kvicksund
Vongheer Lina Västerås
Pernu Karmegren Saga Kvicksund
Lindgren Lina Hallstahammar
Avedal Holmsten Josephine Kvicksund
Ridesjö Elin Västerås
Ndiaye Adjia Rokhaya Eskilstuna
Nilsson Isa Eskilstuna
Newman Elias Västerås
Pettersson Elsa Söderbärke

International Baccalaureate

Al Fawal Lubna Västerås
Wahlgren Frida Västerås
Einvall Oscar Enköping
Woldemichael Eldana Gojela Västerås
Larsson Jessica Västerås
Shuhema Wafaa Västerås
Marklund Susanne Västerås
Nguyen Nang Truong Tue Västerås
Gatdet Dak Gatkuoth Västerås
Hamad Ishraq Västerås
Zivanovic Teodora Västerås
Jonsson Erik Västerås
Amer Mariam Västerås
Andersson Holmberg Eliaz Västerås
Noordermeer Roos Älvdalen
Perman Hilda Falun
Martinsson Frida Älvdalen
Gevers Esmée Söderbärke
Vatavu Albert Västerås
Kökmen Azat Västerås
Dandy Mei Västerås
Johansson Malou Järfälla

Samhällsvetenskapsprogrammet

Karimi Arezo Riddarhyttan
Tomsa Marcus Västerås
Dahlberg Ankarstrand Signe Surahammar
Eriksson Maja Västerås
Bird-Radolovic Tristam Västerås
Evensson Lucas Västerås
Nguyen Linh Västerås
Bakr Sarkhaboun Västerås
Laakso Nicoline Kolbäck
Jansson Ella Västerås
Aimach Haima Skinnskatteberg
Nilsson Isabelle Arboga
Malmqvist Philip Västerås
Salman Seif Västerås
Abrahamsson Ellen Västerås
Aronsson Rasin Linnéa Västerås
Håkonsen Larsson Oscar Västerås
Aweys Mohamud Mohamed Västerås
Nevado Alexia Västerås
Gull Vincent Västerås
Fuchs Korkeamäki Erich Västerås
Sundqvist Ebba Västerås
Nilsson Emmie Västerås
Liljegren Samuel Västerås
Hedlund Anton Västerås
Wallén Liam Västerås
Feltendal Ian Västerås
Vesterholm Jasper Surahammar
Salehi Ryan Västerås
Pitkänen John Remar Västerås
Talib Johanna Västerås
Campo Larrahondo Josue Västerås
Ahmed Ahmed Skultuna
Alnasrallah Karina Västerås
Sivert Tuva Västerås
Melhem Valeria Västerås
Engvall Julia Västerås
Källérus Ida Hallstahammar
Rydén Josephine Västerås
Abbas Saif Sala
Krdi Rouni Sala
Abdi Abdullahi Fatma Västerås
Ekman Alexander Västerås
Hashi Ahmed Mohamed Skinnskatteberg
Händig Joel Västerås
Popovic Sergej Surahammar
Pendlebury Anya Kolbäck
Pettersson Matilda Västerås
Alfredsson Ida Västerås
von Der Burg Sofia Västerås
Flisberg Lisa Västerås
Tewfik Alan Västerås
Abrahamsson Ines Västerås
Karlsson Vilmer Västerås
Wirenblad Jonathan Hallstahammar
Stenberg Anna Västerås
Pepponen Theo Västerås
Amin Mirza Karwan Västerås
Romberg Karin Västerås
Lundevall Adam Västerås
Airelnd Daniil Skokloster
Konjusha Dion Nynäshamn
Lundin Karl-Joyce Västerås
Gustavsson Ia Hallstahammar
Aden Osman Arboga
Karim Arin Västerås
Jamal Mohamed Ahmed Västerås
Appelkvist Kristoffer Västerås

Vård- och omsorgsprogrammet

Stahre Jackson Jolin Västerås
Rajana Damagava Västerås
Abbas Hana Mohsin Abbas Västerås
Mirzaie Samira Västerås
Menyhárt Míra Petra Västerås
Walther Joel Västerås
Ladion Louisa Kyla Västerås
Derun Roman Västerås
Toivonen Sanna Västerås
Halvorsen Thelise Västerås
Wolfbrandt Allis Västerås
Olsson Lindberg Christoffer Västerås
Yesil Zelin Sala
Badri Loran Västerås
L´Estrange Kelis Arboga
Myrelid Ida Arboga
Jonsson Linn Arboga
Svärd Elin Hallstahammar
Söderström Tuva Västerås
Linna Isabella Västerås
Bergqvist Ronja Enköping
Kerwien Therese MARIEHAMN, ÅLAND
Hasani Diana Västerås
Behnam Veleria Västerås

Programinriktat val, Vård och omsorg

Ali Yusra Hasen Västerås
Akyüz Berfin Västerås
Gonzalez Usma Sofia Västerås
Taha Launa Västerås

CARLFORSSKA EKONOMI OCH HANDELSSKOLA

Ekonomiprogrammet

Fallberg Saha Hampus Västerås
Thors Nova Kolbäck
Erikols Amanda Västerås
Stoltz Tuva Västerås
Ismail Baran Västerås
Collander William Västerås
Brobäck Ebba Västerås
Haaga Emina Skultuna
Ulming Andrea Västerås
Ani Simelli Västerås
Crnovrsanin Amil Västerås
Frank Olle Skultuna
Walter Albin Västerås
Suschinski Tuva Skultuna
Lysén Isabelle Västerås
Allard Herman Västerås
Hultberg Nora Västerås
Engström Moa Surahammar
Damm Amelia Västerås
Bergqvist Hautabakka Elin Västerås
Björklund Elina Västerås
Hassani Melina Västerås
Kärreby Ludvig Västerås
Söderlund Leia Västerås
Preits-Freimanis Daniel Västerås
Maher Matti Abdelmasih Västerås
Lialko Jokubas Västerås
Svensk Axel Västerås
Siwertson Dahlberg Philip Västerås
Högberg Ella Västerås
Thunberg Max Västerås
Kamran Milan Västerås
Berg Viktor Västerås
Carlsson Emil Västerås
Gothilander Oskar Västerås
Axelsson Lovisa Surahammar
Bratås Samuel Västerås
Bauer Emma Västerås
Isaksson Josefine Västerås
Thysk Ruben Västerås
Widegren Sofia Västerås
Johansson Linus Västerås
Holmberg Saga Västerås
Amin Akar Västerås
Malz Wiktoria Västerås
Boholm Fanny Västerås
Lyremo Astrid Västerås
Gerulyte Caparoglu Melissa Västerås
Bergquist Razpotnik Frida Surahammar
Ademi Zejni Västerås
Lindgren Miranda Västerås
Nyström Arvid Västerås
Jansson Kahlström Melva Salbohed
Guerini Luna Skultuna
Hamdi Andersson Leahlinn Sala
Johansson Oliver Västerås
Akkurt Gabriel Västerås
Rudolf Hillevi Västerås
Lizalo Shejla Sala
Andersson Tuva Västerås
Forsén Sarah Västerås
Farman Yako Dalida Västerås
Broman Wille Västerås
Al-Mayahi Karrar Västerås
Pettersson Amelia Västerås
Sjölund Simon Västerås
Begolli Hanna Västerås
Nordlund Nellie Hallstahammar
Fouzi Omaima Västerås
Dag Albert Västerås
Olsen Fanny Västerås
Yklymova Jenny Västerås
Trinh Kelly Västerås
Mendoza Leon Västerås
Kristiansson Anton Västerås
Bahar Bianca Västerås
Myhrman Ingrid Västerås
Mohamud Fathia Västerås
Hagsköld August Västerås
Jonsson Ronia Västerås
Hellgren Casper Västerås
Östlund Isabelle Västerås
Morell Jireteg Elliott Västerås
Thorsén Neo Västerås
Gustafsson Esther Västerås
Khalid Mohammed Alnd Västerås
Olausson Miranda Västerås
Gwitén Ted Västerås
Mazouch Ericson Lolita Västerås
Jansson Signe Västerås
Hedebratt Felicia Västerås
Randberg Ella Västerås
Samils Alexander Västerås
Kingston Henry Västerås
Iggström Stephanie Surahammar
Pålman Filippa Västerås

Ekonomiprogrammet, spetsutbildning

Lindegren Nikki Västerås
Rogefelt Emil Västerås
Gunnarsson Alfred Västerås
Nyman Leo Västerås
Gårdensjö Linnéa Västerås
Ersson Alrik Västerås
Blomberg Alvin Västerås
Hayton Jack Västerås
Coskun Alexander Västerås
Larsson Nike Surahammar
Mahdi Hussein Yosef Västerås
Al-Khamees Yahya Västerås
Byary Vilma Västerås
Martinsson Linda Västerås
Dalén Bella Västerås
de Jong Sara Skultuna
Rudhage Hannes Västerås
Landström Jakob Västerås
Winbladh Isabelle Västerås
Söderberg Adrian Västerås
Kroon Dennis Västerås
Jankovic Viktor Västerås
Fella Bianca Västerås
Heldesjö Jesper Bålsta

Handel- och administrationsprogrammet

Lövstrand Tindra Västerås
Furustig William Västerås
Strandlund Nina Hallstahammar
Persson Hannah Skinnskatteberg
Ali Shukri Ahmed Västerås
Marquardt Elias Västerås
Johansson Smilla Västerås
Ansera Gewra Musgun Västerås
Csellich Olsson Viggo Västerås
Kropstat Lydia Hallstahammar
Bergman Wilmer Västerås
Blomqvist Abbe Skinnskatteberg
Bishenza Myke Skultuna
Toftner Elin Västerås
Limberg Emil Ramnäs
Dahlin Jesper Västerås
Begolli Elias Västerås
Sjöström Elsa Västerås
Karlsson Phruekchan Linnea Västerås
Buskenström Filippa Sala
Kropstat Julia Hallstahammar
Löfstaf Emma Surahammar
Larsson Marcus Västerås
Strandman Tuva Västerås
Temiz Edholm Amanda Västerås
Järvinen Amelia Västerås

Programinriktat val, Handel och administration

Samuelsson Simon Västerås
Daniel Delina Västerås
Abdullahi Abukar Sondos Västerås
Dogan Lewend Västerås

EDSTRÖMSKA GYMNASIET

Fordon- och transportprogrammet

Djupsjö Lovina Surahammar
Arsoba Nikita Västerås
Högberg Linn Västerås
Nordin Saga Västerås
Pesonen Leon Västerås
Johansson Saga Västerås
Eriksson Robin Västerås
Viläng Noakin Västerås
Persson Elis Enköping
Lindström Linus Västerås
Hammarberg Wiking Enköping
Levin Sebastian Enköping
Andersson William Skultuna
Andersson Leo Skultuna
Jonsson Fredrik Hallstahammar
Ericsson William Sala
Karlsson Svensson Adrian Västerås
Sahlberg Lucas Västerås
Nässlander Dennis Surahammar
Segerberg Sebastian Hallstahammar
Molin Pelle Västerås
Björklund Oskar Enköping
Holm Wilmer Enköping
Tandlund Max Västerås
Hedin Leon Surahammar
Gradin Sara Enköping
Larsson Arvid Västerås
Karlsson Hiltunen Tyson Skinnskatteberg
Alsén Theo Västerås
Skans Emil Västerås
Stenström Hampus Västerås
Komenda Anton Skultuna
Jokela Ville Enköping
Alakangas Ängla Västerås
Henriksson Eklund Pontus Västerås
Lundberg Emil Västerås
Svensson Sebastian Västerås
Larsson My Kolbäck
Larsson Maja Västerås
Aho Oskar Hallstahammar
Wiklund Beatrice Västerås
Matschoss-Falck Tuva-Lisa Västerås
Valle Vincent Västerås
Mirzaie Mohammad Västerås
Bratowski Emilia Enköping
Hajjou Mohammad Maher Västerås
Koivula Alexander Örsundsbro
Elfving Elias Västerås
Frick Oldrati Samuel Västerås
Cervin Elin Ransta
Hederstedt Patricia Hallstahammar
Schwitzky Hanna Västerås
Bengtsson Towa Västerås
Stark Jonna Sala
Brickman Oskar Hallstahammar
Eriksson Nikumaa Kajsa Fagersta
Forslund Elvis Västerås
Alfredsson Erik Västerås
Oikarinen Neo Köping
Dahlberg Rasmus Surahammar
Fagerström Kasper Ramnäs
Lindberg Anton Sala
Holgersson André Västerås
Ekström Felix Västerås
Poutiainen Theo Västerås
Vikström Dennis Västerås
Resmalm Samuel Fagersta
Eklind Elias Västerås
Zettergren Birger Surahammar
Tanskanen Wahlund Lowa Surahammar
Tideman Izabella Västerås
Kujundzic Mateo Surahammar
Mahmood Darin Surahammar
Eriksson Amanda Enköping
Lindström Robin Ramnäs
Lundevall Tim Västerås
Jeffery Noel Västerås
Modén Ante Surahammar
Bounoua Hamza Hallstahammar
Hjorth Olle Surahammar
Simonaitis Deividas Västerås
Eklund Fredell Thea Västerås
Eriksson Vilhelm Strömsholm
Lundman Jakob Västerås
Ramnell Felicia Västerås
Larsson Elias Visby
Myrberg Emilia Hallstahammar
Ahnfeldt Carlsson Casper Skultuna
Östling Linus Västerås

Programinriktat val, Fordon och transport

Forsman Noah Kolbäck
Berglund William Västerås
Kosmark Philip Västerås
Jansson Liam Västerås
Fagerstad Leah Västerås
Ahmed Abdiwahab Abdulahi Skultuna
Rydh Robin Västerås
Dag Dilya Västerås
Rabb Linnéa Hallstahammar
Rosén Maja Surahammar

Flygteknikutbildningen

Senjawi Twana Västerås
Ramsey Ian Ransta
Graae Alexander Ransta
Grönlund Noel Västerås
Demirci Miran Västerås
Arvidsson Vidar Strängnäs
Bendtsen Kevin Fagersta
Rezaei Parsa Skultuna
Nolemo Oskar Västerås
Sepulveda Gonzalez Eugenia Eskilstuna
Gustafsson Felix Eskilstuna
Sellin Hugo Enköping
Romaniuk Szymon Hallstahammar
Moilanen Oscari Surahammar
Törnblom Calle Västerås
Bylund Hugo Västerås
Collin Samuel Västerås
Linderborg David Eskilstuna
Norlinder Wilma Uddevalla
Larsson Alfred Nödinge
Nylén Meja Luleå
Helleblad Fredrik Täby
Forsell William VÄSTERHANINGE
Escalera Lundberg Raymond SPÅNGA
Luksa Daniel BROMMA
Sjösten David Järfälla
Brodd Vincent ÄLVSJÖ
Alvarsson Isabelle VÄLLINGBY
Karlsson Dennis ÖREBRO
Karlsson Alalahti Torun MALMBERGET
Knabäck Elias STÖDE
Gabrielsson Isabelle HÖGSBY
Ingvall Ekberg Loke JÖNKöping
Petersson Andreas KALLINGE
Fernros Denise Söderbärke
Overton Lucas DELSBO
Lassoued Yassin MÄRSTA

HAHRSKA GYMNASIET

Bygg- och anläggningsprogrammet

Kristoffersson William Västerås
Kjellberg Agnes Västerås
Wiberg Albin Ekolsund
Collander Isak Västerås
Mattsson Frida Skinner Strömsholm
Mattsson Kajsa Skinner Strömsholm
Andersson Liam Västerås
Aronsson William Enköping
Andersson Anton Strömsholm
Hofvander Alexander Västerås
Dahmberg Oliver Västerås
Sjögren Markus Västerås
Johansson Philip Västerås
Hanson Oskar Västerås
Ali Mohamed Hasan Västerås
Kauppinen Oliver Västerås
Söderquist Karl Västerås
Rapp Filip Västerås
Lundh Kristoffer Västerås
Nygren Axel Västerås
Silfvernagel Filip Strömsholm
Zettergren Christoffer Västerås
Grahn Ristiluoma Samuel Skinnskatteberg
Engström Alex Västerås
Lidbom Tristan Västerås
Aldén Victor Västerås
Hama-Sadiq Lawa Västerås
Cetin Rusen Västerås
Bjurstedt Dennis Surahammar
Gabrielsson Glenberg Alex Västerås
Cederberg Neo Västerås
Alm Ludvig Västerås
Kaskikallio Oscar Köping
Henhammar Emil Hallstahammar
Hellström Sixten Hallstahammar
Ålgars Hampus Lennqvist Hallstahammar
Larsson Björnström Albin Västerås
Andersson Melvin Västerås
Hagström Hampus Hallstahammar
Engström Alexander Hallstahammar
Godin Zelda Ekström Arboga
Ahlbom Linn Hallstahammar
Jacobsen Anton Västerås
Andersson Albin Västerås
Ackebo Oscar Västerås
Glatter Isak Backlund Hallstahammar
Hettman Eneroth Tod Västerås
Karlsson Valter Västerås
Camming Sandström Mio Västerås
Logrén Wilma Surahammar
Eklund Martinez Elliot Västerås
Framdahl Sebastian Västerås
Pettersson Felix Västerås
Ericson de Sousa Ruben Västerås
Lundberg Johan Enköping
Dagnew Yosef Sala
Krasnici Agim Hallstahammar
Mayer Nordström Linnéa Köping
Vikström Erik Surahammar
Nyström Larsson Andreas Sala
Lavinto Oliver Västerås
Heintz Rasmus Västerås
Ericzén Joacim Chentinell Hallstahammar
Hill Alice Hallstahammar
Joyson Gabriel Västerås
Gustavsson Oskar Strömsholm
Ramqvist Erik Västerås
Thunberg Lundgren Nandi Västerås
Metso Melvin Västerås
Johansson Isaac Västerås
Eriksson Alexander Västerås
Nilsson-Ström Jeremia Västerås
Vikström Albin Västerås
Österling Kalle Sala
Henrikson Mattias Enköping
Gahne Alexander Arboga

Programinriktat val, Bygg och anläggning

Rexhepi Ilirjan Västerås
Sejdiu Adrian Västerås
Ahlström Max Skultuna
Gustavsson Matilda Kungsör
Mohammed Ali Västerås
Wik Elicia Kolbäck
Ahlén Linus Västerås
Abshir Ridwaan Västerås
Stoor My Västerås
Byström Johan Västerås

El- och energiprogrammet

Sandell William Västerås
Jakobsson Stenroos Texas Västerås
Maroun Charbel Västerås
Jonsson Noah Västerås
From Pontus Västerås
Willén Oskar Ransta
Roberts Elliot Västerås
Karlsson Jakob Västerås
Brobäck Anton Västerås
Wittur Andersson Ludvig Surahammar
Holmström Hugo Hallstahammar
Rabb Christoffer Västerås
Sohrabi Kardo Västerås
Hamood Hussein Västerås
Ali Abdirahman Västerås
Larsson Felix Västerås
Fröjdh Mickey Västerås
Myrberg Fredrik Sala
Lindgren Tristan Surahammar
Strutz Jonathan Surahammar
Kindblad Oskar Västerås
Maksuti Ridvan Västerås
Persson Wilmer Västerås
Johansson Benjamin Hallstahammar
Walser Oliver Hallstahammar
Persson Felix Västerås
Pudas Östergren Jack Surahammar
Bahar Jonathan Västerås
Laine Daniel Västerås
Issa Lundberg Zebastian Västerås

Programinriktat val, El och energi

Ahmed Anas Västerås
Diallo Alpha Oumar Västerås
Gustavsson Neo Västerås
Hashim Mohammed Västerås
Kerjakoz Maty Västerås
Ahmed Abdulahi Västerås

Industritekniska programmet

Sulaiman Gabriel Västerås
Yusuf Abdikarim Jama Västerås
Frias Sergio Köping
Husseini Said Abbas Ankarsrum
Bastenholt Max Västerås
Aarrejoki Nilsson Kasper Enköping
Ramnell Lucas Västerås
Abrahamsson Ronny Surahammar
Granö Emil Enköping
Tajiki Mohammed Hallstahammar
Larsson Julian Skultuna
Runesson Melker Skultuna
Jonsson Jamie Enköping
Gran Markus Hallstahammar
Kirvesmäki Tarkka Leo Surahammar
Al-Tamimi Jafar Västerås

Programinriktat val, Industriteknik

Elmi Mohamoud Yusuf Västerås
Dahlén Noa Västerås
Zarar Ibrahim Didar Västerås

VVS- och fastighetsprogrammet

Karlsson Anton Västerås
Cronring Elis Västerås
Lundberg Arvid Västerås
Fabretto Maximilian Västerås
Lindbäck Otto Västerås
Solomon Biemnet Västerås
Hiltunen Stocker Philip Västerås
Eneroth Neo Västerås
Ademi Ardijan Västerås
Stålarv Malte Ransta
Lind Birk Västerås
Lind Felix Västerås
Holm Elis Västerås
Bergroth Josiah Västerås
Strang Leo Västerås
Garnett Tomas Västerås
Bakac Emin Västerås

Programinriktat val, VVS och fastighet

Bytyqi Ardi Västerås

RUDBECKIANSKA GYMNASIET

Barn- och fritidsprogrammet

Haffling Billy Västerås
Nilsson Zelma Ramnäs
Smevold Elin Skultuna
Söderqvist Julia Skultuna
Lehtonen Tindra Virsbo
Hamdan Hamdan Gamal Haji Ib Västerås
Kaciku Gasi Elton Västerås
Jama Zuhur Omar Västerås
Björklund Emilia Västerås
Kiros Bettihem Västerås
Abdeh Hamza Surahammar
Backman Ville Västerås
Alsbäck Kevin Västerås
Jansson Nora Ransta
Hansson Sjöqvist Nova Västerås
Log Wilma Västerås
Mohammud Omar Mohammed Västerås
Svenson Magdalena Västerås
Helsing Moa Västerås
Mohammed Jawad Mahmood Västerås
Palm Kalle Surahammar
Iseni Amanda Hallstahammar
Flöijer Bianca Hallstahammar
Saner Luciano Västerås
Forslund Lina Västerås
Johansson Nygren Renée Västerås
Ring Emma Västerås
Eriksson Astrid Västerås
Basim Matilda Västerås


Programinriktat val, Barn och fritid

Gaforova Mariyam Västerås
Reimers Sofia Västerås
Fredriksson Emilia Hallstahammar

Humanistiska programmet

Strömberg Ville Fjärdhundra
Jansson Felicia Västerås
Chatz Chalaf Evangelia Nafsika Västerås
Mohamed Abdimalik Yonis Västerås
Franklin-Scherp Klara Enköping
Franklin-Scherp Linnéa Enköping
Muse Hassan Mohamed Västerås
Widén Maja Västerås
Olsson Sara Västerås
Korpelin Lovisa Virsbo
Lindblad Félie Enköping
Noren Morgan Fagersta
Florén Oliver Västerås
Östansjö Maya Västerås
Hedberg Martina Västerås
Yüksel Yigit Västerås
Axelsson Bilz Ella Västerås
Hällblad Selma Surahammar
Saxin Angelica Västerås

Naturvetenskapsprogrammet

Peulic Violeta Surahammar
Gummerson Lucas Västerås
Molund Maja Västerås
Hirsi Maido Västerås
Dahlgren Alexander Västerås
Abdirahman Subeyr Västerås
Öhman William Skinnskatteberg
Shriba Rafi Västerås
Shamal Mohammad Kavin Västerås
Wernborg Tuva Västerås
Jabbar Hussein Lara Västerås
Jaber Amanda Västerås
Ollton Björk Max Västerås
Carstinge Loke Västerås
Andersson Alina Västerås
Demir Gesella Västerås
Breder Ivar Västerås
Haynof Sofia Västerås
Pettersson Tresjö Aimee Västerås
Sörensen Rizk Josefine Västerås
Kozlic Emrah Västerås
Beran Philip Skultuna
Omar Mohamad Västerås
Kawo Alexandra Västerås
Safari Nahid Västerås
Fransson Erik Västerås
Nyman Tyra Västerås
Eblaghian Awesta Västerås
Almali Yagmur Västerås
Knabäck Nellie Västerås
Tahhan Salam Västerås
Ali Sara Västerås
Vesterlund Ida Västerås
Morén Linnea Västerås
Sundström Ida Sala
Elsner Sixten Västerås
Bautista Madeleine Västerås
Svedlund Jesper Västerås
Sjöblom Remahl Joel Västerås
Karlsson Gabriel Västerås
Faiz Maria Västerås
Mahamed Abdirizaq Västerås
Rosseland Alice Västerås
Olsson Emelie Västerås
Sulaiman Ali Västerås
Granberg Pär Västerås
Lundin Julia Västerås
Tellberg Rinkeborn Erik Västerås
Lundstedt Elsa Västerås
Segerström Michelle Västerås
Buhrman David Västerås
Mahamud Abdikarim Skultuna
Frank Emil Västerås
Larsson Alfred Västerås
Ljungberg Joakim Västerås
Sörånger Isabell Västerås
Shaya Daniel Västerås
Bata Abdifatah Mohamed Västerås
Paulsson Ebba Västerås
Awat Hogir Sandra Västerås
Saman Mahmoud Shad Västerås
Hassan Sagal Västerås
Omarov Viskhan Västerås
Skytte French Storm Kolbäck
Holmberg Stella-Lee Västerås
Ericsson Anna Västerås
Rzgar Ahmad Frmesk Västerås
Niemelä Nicole Västerås
Gouro Abduchakour Västerås
Gräsberg Loke Västerås
Löfstedt Ivar Västerås
Lindell August Västerås
Pedro Thor Västerås
Esa Zohra Västerås
Vare Casper Västerås
Sundberg Elin Västerås
Kattaa Aya Västerås
Nashawati Danah Västerås
Kyriazidou Athanasia Västerås
Wikström Mino Västerås
Tegborg Emil Köping
Di Giovanni Rebecca Västerås
Hassel Linnéa Västerås
Pettersson Stålbrand Zelda Surahammar
Gjerseth Maja Västerås
Bruno Gabriele Hallstahammar
Al Zoobe Marah Skultuna
Chunokun Brandy Västerås
Ekström Hugo Hallstahammar
Altun Celine Västerås
Behkam Mahmodi Aval Lina Västerås
Jonforsen Arvid Hallstahammar
Rodling Benjamin Västerås
Bali Fredrik Västerås
Palm Erik Surahammar
Stålhandske Oscar Västerås
Malki Kevin Västerås
Beijbom Isak Hallstahammar
Esfandi Amanda Västerås
Ghaderi Diana Hallstahammar
Seyed Saadiya Hallstahammar
Anundi Noel Västerås
Strinnhed Thilda Västerås
Alhassan Abdulrahman Västerås
Suvero Wallén Julia Västerås
Ulfvebrand Lukas Västerås
Derneborg Ebony Västerås
Gökmen Isak Västerås
Emami Ahari Alexander Västerås
Åkerberg Hampus Hallstahammar
Medan Tara Västerås
Ström Daniel Västerås
Al-Khafaji Nada Hallstahammar
Antin Hellon Västerås
Raed Aref Alan Västerås
Jasim Arina Västerås
Wallstedt Sofia Västerås
Hellblom Vilgot Sala
Limache Madeleine Västerås
Apaza Khammonh Juavanna Kolbäck
Spector Arvid Västerås
Malmqvist Sara Västerås
Coltman Max Västerås
Berglind Axel Västerås
Szüts Barnabás Västerås
Alkakouni Dana Västerås
Gustavsson Filip Västerås
Wallin Vidar Västerås
Pasquariello Paolo Västerås
Gunérus Arvid Surahammar
Fayad Islam S J Västerås
Nakhost Mattias Västerås
Karlsson Rodriguez Bianca Västerås
Nilsson Anton Västerås
Deng Yifan Sala
Lindberg Pops Sharlie Kvicksund
Almohammad Belend Västerås
Paananen Ellie Arboga
Eroglu Angelina Västerås
Sjölander Måns Västerås
Nordström Svea Surahammar
Elhajj Kevin Västerås
Abdi Naswar Västerås
Hasler Sofia Västerås
Johansson Amanda Västerås
Celsing Hedda Västerås
Segerud Moa Västerås
Osman Sara Västerås
Nyström Valter Västerås
Österberg Maja Västerås
Hellqvist Ella Västerås
Sabouni Maha Enköping
Ferlander Rasmus Västerås


Samhällsvetenskapsprogrammet

Al-Abbasi Noor Haitham Yousif Västerås
Acar Amelia Västerås
Al Lafta Maatok Rosol Västerås
Karlsson Lorin Västerås
Abdulrahman Solin Västerås
Newzella Cecilia Kolbäck
Nordin Emma Västerås
Lundevall Alicia Västerås
Namik Peyam Västerås
Andersson Broström Carolina Västerås
Frank Velma Skultuna
Azimi Narges Västerås
Jalal Bander Västerås
Paris Tilde Västerås
Ali Amal Abdullahi Västerås
Sacic Merjem Västerås
Johansson Sara Västerås
Leib Boel Västerås
Ayoub Rita Västerås
Ahmed Ali Västerås
Häggström Oskar Västerås
Chukro Inmar Västerås
Rickardsson Alva Västerås
Rickardsson Edit Västerås
Gabrielsson Tova Västerås
Sjöström Alva Västerås
Hedman Emmy Västerås
Holmvin Emelie Västerås
Laurent Mattias Västerås
Fattah Kale Västerås
Vukas Filippa Västerås
Wallén Lova Västerås
Ramadan Maha Västerås
Bryngelsson Julia Kvicksund
Emerson Molly Västerås
Jansson Appelqvist Linnea Västerås
Bohlin Olivia Skultuna
Nordstrand Emily Västerås
Tonér Johansson Molly Västerås
Hedberg Ella Västerås
Eriksson Vendela Västerås
Assmund Olivia Västerås
Uzelac Viktor Västerås
Åkerholm Amanda Västerås
Tsegay Ruta Michael Västerås
Ramic Hana Västerås
Gatoni Disa Västerås
Anundi Johannes Västerås
Lindahl Mi Västerås
Fransson Byström Marcus Västerås
Yousef Sabah Andreas Västerås
Jahnstedt Filippa Västerås
Sabah Piro Lawin Västerås
Pettersson Tone Västerås
Hedman Sofia Västerås
Amigo Farina Diego Västerås
Andersson Jonathan Västerås
Bojko Elias Västerås
Franzén Alma Västerås
Tofiq Ali Diya Västerås
Lindelöf Fredrik Västerås
Ahmadi Mahshid Surahammar
Damery Aya Västerås
Eriksson Hillevi Västerås
Karadolami Delisa Västerås
Åhman Linnea Västerås
Andersta Sutherland Reid Chloe Västerås
Axelsson Schmidt Leah Västerås
Baraka Huda Västerås
Moshe George Västerås
Ali Mahad Abdiqadir Västerås
Koetnoi Phattida Västerås
Rydberg Hansson Malva Västerås
Parnesten Vanna Västerås
Andersson Vilmer Västerås
Omar Ahmed Västerås
Tjulin Lehmus Minna Västerås
Hedström Minea Västerås
Alaid Karlous Västerås
Nishimwe Maya Västerås
Cucalon Lycken Maya Västerås
Östergren Höljer Meja Surahammar
Forsman Larsson Olivia Surahammar
Sollén Mattsson Jakob Västerås
Rydén Sofie Västerås
Haffling Majken Västerås
Strandman Agnes Västerås
Johnsson Maja Västerås
Johansson Julia Sala
Borsos Lisa Västerås
Sjöström Agnes Hallstahammar
Carlsson Oliver Västerås
Fornstedt Henry Västerås
Rognlien-Saari Junior Västerås
Beckman Maria Västerås
Ahundzada Gumru Nuri Västerås
Hernefeldt Gustav Västerås
Karlsson Tova Västerås
Jadama Sainey Västerås
Wendelin Lundemo Jack Västerås
Myrén Cornelia Hallstahammar
Aldeström Rintamaa Wilma Västerås
Zettergren Jakob Västerås
Juvik Frida Västerås
Schelin Sarah Västerås
Lindström Saarnio Alma Västerås
Ekbäck Måns Västerås
Dalfjärd Arvid Skultuna
Sellberg Lorca Emma Västerås
Fjelly Cornelia Västerås
Fawzi Sara Västerås
Nuha Marigona Västerås
Lindström Maja Västerås
Bahremend Lilly Västerås
Liljedahl Izabella Västerås
Dani Cecilia Västerås
Lundblom Filippa Västerås
Säll Stella Västerås
Holmgren Eric Västerås
Lignell Ida Västerås
Gunnarsson Ida Västerås
Aulin Hampus Västerås
Svensson Alma Västerås
Forsmark Maja Västerås
Nordsäter Ally Västerås
Leander Hugo Västerås
Wadsten Axel Västerås
Thorsberg Nicole Västerås
Gemal Amna Västerås
Lannefors Sara Västerås
Norin Emelie Ransta
Adiljan Resalet Västerås
Borg Hjalmar Västerås
Fredin Enna Västerås
Omerovic Emil Västerås
Rivas Perez Estefania Västerås
Davids Geralyne Västerås
Mujic Ernad Västerås
Abdi Mohammed Faiza Västerås
Karlsson Amalthea Västerås
Lundell Julia Västerås
Hartelius Wallertz Selma Västerås
Rydell Liva Västerås
Johansson Mattias Västerås
Jönsson Ebba Västerås
Seyfullayeva Narmin Västerås
Lundh Ella Västerås
Sheikomar Nibon Västerås
Ångström Ida Västerås
Bennersand Sofie Sala
Gustafsson Alva Västerås
Edlund Ingvild Sala
Mowafy Amalia Västerås
Liljemark Alice Sala
Kashirahamwe Neima Västerås
Lundgren Meja Surahammar
Öryd Michelle Västerås
Andersson Emelie Västerås
Jönsson Eileen Västerås


Teknikprogrammet
Widfors William Västerås
Kaczmarek Sebastian Skinnskatteberg
Soner Isac Västerås
Akrawi Barzan Västerås
Abdullah Zaid Västerås
Råback Olle Västerås
Yakoub Kristoffer Västerås
Omar Suleka Hassan Västerås
Alverhag Edvin Västerås
Pohjonen Emil Västerås
Jönsson Philip Västerås
Larsson Sigrid Västerfärnebo
Andersson Hugo Västerås
Hakko Julia Västerås
Al-Moathen Haider Västerås
Bajra Alem Västerås
Lennartsson Viktor Hallstahammar
Bruhagen Elias Västerås
Lundin Rex Skultuna
Barro Mohamad Västerås
Alaswad Jameel Ghassan Västerås
Wongpoo Jirapinya Västerås
Nagaoka Coelho Felipe Västerås
Thelenius Richard Västerås
Abdulle Mohamed Västerås
Girjeson Christian Västerås
Radhi Akeel Enköping
Norlén Melvin Västerås
Fridén Peter Västerås
Lundström Alfred Västerås
Alawi Said Amir Hussain Västerås
Douglas William Västerås
Rosendal Hampus Västerås
Aerrejoki Nilsson Nils-Emil Enköping
Persson Karl Västerås
Ölund Kevin Västerås
Saed Adan Abdirizak Hallstahammar
Yohanna Ninor Västerås
Lindmark Henrik Västerås
Yohanna Naramsin Västerås
Rashed Hazim Fagersta
Wasell Fabian Västerås
Ekvall Carl Hallstahammar
Zawali Mohammad Reza Västerås
Hulth Blessander Filip Surahammar
Hultberg Johansson Linus Västerås
Kotesh Ahmad Västerås
Laurén Kraft Agnes Västerås
Selimovic Nedim Västerås
Nison Benjamin Västerås
Tahir Reeham Sultan Västerås
Milebacke Samuel Västerås
Sihver Erik Västerås
Åström William Västerås
Lindblom Björkskog Fritz Sala
Lind Gustav Västerås
Lenholm Ivan Västerås
Höglund Melvin Västerås
Bodhagen Lucas Västerås
Karamanian Areg Västerås
Larsson Oscar Västerås
Lindgren Anton Västerås
Wikerdal Robin Västerås
Svanedal Hampus Västerås
Hiiraad Elma Västerås
Sugal Abdirizak Mohamed Västerås
Bruno Matheo Västerås
Isaksson Jesper Västerås
Sigstad Emil Västerås
Jansson Maximilian Västerås
Landegren Lukas Västerås
Kaya Liam Västerås
Al Ramadani Hassan Västerås
Kabawa Mohamad Zahed Hallstahammar
Shankan Nabih Hallstahammar
Johansson Johannes Skultuna
Tila Henry Johannes Abade Hallstahammar
Andersson Jeff Västerås
Wilhelmsson Jensson Oliver Västerås
Sharaaf Mohammad KALIX
Faxe Nathalie Västerås
Burtus Sam BODA KYRKBY
Leo Sarraf SOLNA
Pernu Linus Skultuna
Daei Satyar GÅNGHESTER
Eriksson Oliwer Bålsta
Tamar Solin Hallstahammar
Lundin Filip Västerås

TRANELLSKA GYMNASIET

Hotell- och turismprogrammet

Constable Jasmine Elena Västerås
Güner Helin Hallstahammar
Enlund Lovisa Västerås
Fredriksson Tea Eskilstuna
Rejström Finley Vilhelm Terrence Västerås
Johansson Alina Skultuna
Flyghed Axelina Västerfärnebo
Ineza Stacey Arboga
Persson Tuvalie Västerås
Nässén William Hallstahammar
Rygran Odsvall Tula Sala
Amanuel Maria Västerås

Programinriktat val, Hotel och turism

Moussan Farah Lorenzo Västerås
Qooje Hibo Bashir Västerås
Kockum Ingrid Västerås
Linnerud Alexander Västerås

Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Johansson Czarnecki Frank Norberg
Reanpim Kanokwan Västerås
Elfström Aprilia Västerås
Sahlström Elin Surahammar
Mekayssi Oscar Fadel Västerås
Jansson Lopez Pontus Västerås
Schiller Hassel Line Hallstahammar
Lindström Viktor Västerås
Intawut Phattharawadi Västerås
Nilsson William Västerås
Hising William Västerås
Kontsu Olle Västerås
Gille Ninve Västerås
Nygren Benjamin Västerås
Hägglund Tim Västerås
Heidling Alexander Västerås
Kanku Victor Västerås
Andersson Elin Västerås
Johansson Isak Västerås
Hallgren Domenic Västerås
Pettersson Ingrid Västerås
Walldén Malvina Enköping
Karlsson Grahn Ida Västerås
Fält Rönnbo Elias Västerås
Sundstedt Oliwer Västerås
Johansson Isak Västerås
Rönneborn Johanna Västerås
Karppinen Olivia Hallstahammar
Östlund Bella Hallstahammar
Lindvall Jacob Västerås
Hagström Signe Västerås
Viman Linnéa Sala
Hagelberg Allis Hallstahammar
Juskär Emma Västerås
Olsson Blom Lina Fagersta
Peterson Nellie Skultuna
Rydman Elise UMEÅ
Ekman Lundell Fabian Sala
Willhelm Jofalk Enköping

Programinriktat val, Restaurang och livsmedel

Agestav Hanna Västerås
Engström Oscar Västerås
Alhmaden Majed Västerås
Khamees Lilyan Mohannad Tawfiq Västerås
Andersson Nathalie Västerås
Puranen Jere Västerås

WIDÉNSKA GYMNASIET

Barn- och fritidsprogrammet

Malmsten Alfred Västerås
Korkala Björkeland Victor Västerås
Ljungberg Hilda Västerås
Haglund Gustav Västerås
Hübinette Lukas Phraiwan Hallstahammar
Jansson Adam Fagersta
Lindevall Tess Västerås
Erosson Lindberg Noa Västerås
Palmqvist Gordon Västerås
Mogren Emma Västerås
Karlsson Elin Västerås
Clase Hedda Västerås
Hermansson Clara Västerås
Gewert Madaj Isach Västerås
Myllylä Jakob Västerås
Göthman Anton Västerås
Bergdahl Loke Köping
Kihlberg Öström Matilda Surahammar
Fosshagen James Johan Alexander Västerås
Sjölund Fredrika Västerås
Jensen Alex Västerås
Sturesson Emma Västerås
Halling Mattias Västerås
Ahlin Lea Sala
Larsson Adam KUNGSBACKA
Håkansson Elvin VALLENTUNA
Jonsson Emma-Lie Västerås
Norman Wiklund Albin SUNDBORN
Wikblom Herman Falun
Källberg Fabian BORLÄNGE

Ekonomiprogrammet

Markstedt Thea Västerås
Lahti Hannah Västerås
Thorén Natasha Västerås
Vikman Jesper Västerås
Zakariasson Elvin Västerås
Gunnarsson Moltas Ransta
Omnell Linnéa Västerås
Wisén Melker Västerås
Kartal Kevin Västerås
Wäneskog Bianca Västerås
Storvist Filip Västerås
Bjelm Ella Västerås
Forsman Stina Västerås
Lindelöv Robin Västerås
Lindelöv Alex Västerås
Malmenby Edvard Västerås
Hammarstedt Isak Västerås
Söderlund Lydia Västerås
Linder Victor Västerås
Persson Linnéa Västerås
Wall Noel Västerås
Hagsten Iris Västerås
Sandgren Smilla Västerås
Kretschmar Isak Västerås
Svensson Nora Västerås
Siwertson Emil Västerås
Juhlin Rasmus Västerås
Rinaldo Jonathan Västerås
Gamba Maximilian Kvicksund
Atayan Ani Västerås
Lindblom Love Västerås
Alvin Maja Västerås
Howell Rudstam Hanna Västerås
Bunner Filip Västerås
Ohrlander Elin Västerås
Brolin Alva Hallstahammar
Björk Hugo Kvicksund
Olofsson Hanna Västerås
Alamaa Emma Hallstahammar
Alenius Carl Västerås
Fröjd Anton Västerås
Gredin Calle Västerås
Johansson Viktor Västerås
Andersen Milian Västerås
Eriksson Emil Västerås
Gustavsson Max Västerås
Tofiq David Mahir Västerås
Lindegren Martin Västerås
Tahvanainen Sara Västerås
Lidgren Jessica Västerås
Söderlund Vilma Västerås
Klemets Emmi Lo Västerås
Vidlund Axel Västerås
Appelros Oscar Västerås
Sälling Albin Västerås
Sjöström Alice Västerås
Segerström Saga Västerås
Häggblom Hobbe Västerås
Fröberg Oskar Västerås
Hosseini Yalda Sala
Björck-Svensson Annemo Västerås
Dyrberg Alice Västerås
Jentler Alfons KUNGSBACKA
Kangas Gustaf TÄBY
Trailovic Tamara MALMÖ
Johansson Melker BORLÄNGE


Naturvetenskapsprogrammet

Thunell Gustav Västerås
Nordkvist Albin Västerås
Cefo Benjamin Västerås
Arutunian Meline Västerås
Holmberg Melker Västerås
Sköld Tilda Västerås
Nyquist Astrid Västerås
Ulleryd Ella Västerås
Barakat Ragi Västerås
Landström Moa Västerås
Ericson Ebba Västerås
Enqvist Edgar Västerås
Magnusson Tyra Västerås
Axaeus Ellen Västerås
Falk Cecilia Virsbo
Stephanson Jonas Västerås
Elvhage Simon Västerås
Shahwaz Omar Västerås
Kortas Jean Västerås
Témun Garpelin Julianna Västerås
Håkansson Albin Västerås
Kronberg August Västerås
Brodén Tone Västerås
Krondahl Emma Västerås
Ulfner Anton Västerås
Schöier Elsa Västerås
Ahlgren Mikola Västerås
Hägg Amanda Västerås
Vidlund Carl Västerås
Nettelmark Vidar Surahammar
Saleh Huzaifa Västerås
Lagerström Liv Västerås
Moberg Theo UPPLANDS VÄSBY
Heller Jonas Linköping

Samhällsvetenskapsprogrammet

Darwesh Muhammad Serbest Västerås
Jäderholm Nässling Anton Västerås
Jonsson Astrid Skultuna
Tornberg Agnes Västerås
Olofsson Svärdsudd Stella Västerås
Alfredsson Oskar Västerås
Engbom Ida Västerås
Ranta Elliot Västerås
Wejskog Moa Västerås
Lille Lucas Källérus Kolbäck
Larnebo Liam Västerås
McLaren Alexander Västerås
Cederholm Ronja Västerås
Foung Lejon Hugo Västerås
Ulvemark Ella Västerås
Nilsson Lilly Västerås
Larsson Alicia Västerås
Källbom Wanbro Emil Västerås
Stefansson Marcus Västerås
Norling Ella Västerås
Elisson Maja Västerås
Lind Wille Västerås
Overmark William Västerås
Karlsson Filippa Surahammar
Nzoko Åhman Douglas Västerås
Hedlund Lova Västerås
Jarl Amanda Västerås
Aravena Aros Rosario Surahammar
Stark Linnea Västerås
Nääf Wiggo Västerås
Andersson Celina Västerås
Wimmer Hugo Västerås
Manguenda Jolyna Västerås
Eriksson Castellanos Olivia Västerås
Kollander Söderman Tilda Västerås
Söderström Engla Skultuna
Tervamäki Marie-Louise Västerås
Persson Daniella Hallstahammar
Eriksson Theo Västerås
Pettersson Råkil Tuva Hallstahammar
Bar-Sawme Simon Västerås
Sandoval Magán Leandro Västerås
Björnberg Elvira Västerås
Hall Kajsa Västerås
Baresic Olle Västerås
Hammarström Engla Västerås
Massaro Alexandra Västerås
Eriksson Oliver Skultuna
Räms Ebba Västerås
Fredriksson Wille Västerås
Elofsson Vilmer Västerås
Garpentjärn Bianca Västerås
Tronét Lax Tea Västerås
Jakobsson Alba Västerås
Skymgård Olle Västerås
Rung Havanna Västerås
Hasler Ludvig Surahammar
Ekström Emilia Sala
Johansson Tuva Västerås
Berg Filippa Surahammar
Isaksson Emilia Surahammar
Eliasson Chanel Västerås
Themnér Westerdahl Hilda Västerås
Gradian Lövgren Cornelia Västerås
Ekman Cederborg Wille Surahammar
Kaciku Diona Västerås
Lindholm Isabell Hallstahammar
Jonsson Emma Strömsholm

ABB INDUSTRIGYMNASIUM

Teknikprogrammet

Hodges Kai Västerås
Steiner Nellie Västerås
Sommarström Hilda Västerås
Oliver Massella Dante Fjärdhundra
Alnayef Alaa Västerås
Barkenskiöld Evangeline Skultuna
Widestrand Jonte Västerås
Skoog Alva Västerås
Ranhem Felicia Västerås
Dalestig Louise Västerås
Tarish Kristin Västerås
Larsson Elsa Fagersta
Gunnar Alva Västerås
Löfstrand Max Strömsholm
Wikman Maja Västerås
Ekström Axel Kvicksund
Xie Xingyi Västerås
Trygg Alexander Västerås
Hy Kevin Västerås
Laggman Tilde Västerås
Andersson Alvin Abrahamsson Kolbäck
Wannberg Vilhelm Kolbäck
Lemberg Tim Västerås
Thrybom Simon Västerås
Dalenbring Joel Västerås
Lindström Malin Västerås
Schmidt Werner Strömsholm
Rubensson Tamara Västerås
Lindegårdh Colin Västerås
Saleh Amena KOLSVA
Dinesen Viggo Västerås
Hellström Ester Kvicksund
Torstensson Viggo Västerås
Lundén Alicia Fagersta
Näslund Adam Västerås
Åhman Irma Västerås
Holmström Elias Västerås
Edström Signe Västerås
Bihoi Luca Västerås
Mahmoud Alexander Västerås
Johansson Ellen Västerås
Sodmand Shaili Västerås
Åberg Belinda Västerås
Mohamad Hareer Västerås
Raquette Anton Västerås
Löfgren Ludvig Västerås
Junkrans Jacob Västerås
Älvegran Stella Västerås
Ohanis Christy Västerås
Wallin Ina Västerås
Johnsson Isabelle Arboga
Fältenhag Edvin Fagersta
Timsjö Bianca Västerås
From Stella Västerås
Vendlegård Ted Västerås
Lindblad Tilda Surahammar
Holst Joel Västerås
Dyfvelsten Saga Kvicksund
Rylander Elsa Västerås
Aukland Emma Västerås
Beltran Lopez Ana Sofia Västerås
Winkler Oliver Västerås
Fredholm Noak Västerås
Zhan Monica Västerås
Persson Felix Västerås
Skantz Melvin Västerås
Raef Fakher Johan Västerås
Tängerstad Philip Västerås
Loulou Layan Västerås
Kovács Emma Sala
Säveros Hampus Västerås
Kullinger Filip Västerås
Ekman Jonathan Hallstahammar
Zinck Joakim Västerås
Rahm Viktor Hallstahammar
Kilbo Linus Västerås
Morrison Samuel Västerås
Ghassemi Nelly Västerås
Larsson Elias Västerås
Ask Erik Västerås
Hallin Linus Surahammar
Pettersson Maja Västerås
Friebe Rasmus Västerås
Malo Anna-Maria Västerås
Pahlm Lukas Västerås
Hessel Isak Västerås
Halén Isak Västerås
Klerestam Vera Västerås
Olsson Alvin Västerås
Söderström Jonathan Västerås
Pietarinen Joel Västerås
Boyd William Västerås
Sjödin Ylva Västerås
Solig Elliot Västerås
Youssef Roni Västerås
Zinck Helena Västerås

Teknikprogrammet, spetsutbildning

Ramic Simic Viktor Västerås
Löfqvist Gustav Västerås
Tapper Elvira Västerås
Andersson Markus Västerås
Allmyr Nova Västerås
Vikstedt Robin Hallstahammar
Vatn Victor Västerås
Ekblad Mattias Västerås
Dag Gabriel Västerås
Romberg Emilia Kvicksund
Ottosson Oliver Västerås
Moudi Zimon Surahammar
Sundman Linus Kvicksund
Beskow Theodor Västerås
Sjöstrand Tim Fagersta
Törnros Ängla Strömsholm
Wigstein Max Västerås
Wu Simon Västerås
Ek Cecilia Västerås
Ling Sebastian Västerås
Vahlström Noel Västerås
Jernberg Christopher Västerås
Thor Olle Västerås
Olofsson Lucas Skultuna
Sköld Viktor Skultuna
Yohanes Helen Västerås
Håkonsen Victor Virsbo
Goliath Sandstedt Alexander Västerås
Blomberg Erling ÖREBRO
Hirsch Lukas GRÄNNA

GRILLSKA GYMNASIET

El- och energiprogrammet

Boldrup Noel Västerås
Suleimanzadeh Houman Västerås
Haglund Ax Rasmus Norberg
Strömberg Emil Enköping
Malmström Max Västerås
Bratterud Marcus Västerås
Guldbrand Aron Skultuna
Bedros Marco Västerås
Tampio Livå Julius Västerås
Tjälldén Emil Västerås
Lööf Vendel Västerås
Da Costa Ingles Leonell Västerås
Danielsson Sebastian Västerås
Lönner Oscar Västerås
Mossberg Tim Arboga
Nilsson Mats Västerås
Berg Leo Enköping
Elfvendahl Oscar Västerås
Mokvist Elliot Västerås
Antila Anton Hallstahammar
Chivers Max Västerås
Mickelsson Pontus Västerås
Jansson Eric Hallstahammar
Barnelius Wilmer Västerås
Bogårdh Daniel Västerås
Stråle Rasmus Västerås


Ekonomiprogrammet

Nordmark Elina Västerås
Svedberg Hugo Västerås
Nguyen Sandra Västerås
Bluj Monika Skultuna
Dahlberg Amanda Västerås
Olsson Melker Västerås
Klaesson Hjelm Nike Västerås
Mosell Molly Västerås
Sydquist Leon Västerås
Rogefelt Pettersson Elton Västerås
Wallén Simon Västerås
Norén Isak Skultuna
Emmoth Emma Västerås
Strömberg Alice Västerås
Nilsson Filippa Västerås
Pavletic Emma Västerås
Almersson Axel Västerås
Jessen Jacqueline Virsbo
Strindlund Larsen Novaliv Enköping
Bäckström Izabelle Västerås
Lundholm Albin Västerås
Stoor Tuva Västerås
Willby Filippa Västerås
Kautto Amelie Västerås
Präckel Anton Västerås
Eriksson Elina Västerås
Wahlström Ella Surahammar
Edström Sixten Västerås
Demark Alva Västerås
Jansson Amanda Västerås
Henning Per Västerås
Lundstedt Ida Västerås

Samhällsvetenskapsprogrammet, Beteendevetenskap

Brokvist Nellie Västerås
Wetterqvist Emma Västerås
Runberg Thea Västerås
Hägglund Maja Surahammar
Jansson Ellen Västerås
Ledin Sanna Skultuna
Landström Moa Hallstahammar
Toll Klara Västerås
Cederblad Maja Västerås
Timmerman Sanne Fjärdhundra
Berg Lisen Västerås
Olsson Hanna Västerås
Kättström Malcolm Västerås
Lampinen Alicia Västerfärnebo
Axelsson Saga Västerås
Hertze Vendela Kvicksund
Harlin Maja Västerås
Matohanac Elsa Västerås
Olsson Elise Västerås
Lingblom Cornelia Sala
Grahn Alina Västerås
Söderhjelm Frida Västerås
Rudh Livia Västerås
Kjellstrand Emilia Västerås
Gusti Dahlström Shanty Västerås
Melikyan Susan Västerås
Ljunggren Hampus Västerås
Ericsson Viktor Västerås
Östrot Saga Västerås
Bergman Alva Västerås
Wenna Alice Strömsholm
Bjurquist Melina Västerås

Samhällsvetenskapsprogrammet, Media

Fridvall Miranda Enköping
Puranen Jami Västerås
Meijer Malou Västerås
Frisk Charafi Ally Västerås
Malmberg Niklas Köping
Meranius Marcus Västerås
Brandstedt Angelina Västerås
Abrahamsson Ludvig Kolbäck
Erdsjö Amanda Västerås
Tatti Liv Västerås
Johnsson Zandra Västerås
Nyman Ella Västerås
Veiring Molly Västerås
Nettelman Kaon Västerås
Vestling Tyra Kvicksund
Chamoun Andersson Hanna Västerås
Larsson Elias Västerås
Granath Julia Västerås
Högström Melvin RIMBO
Wiröstrand Ida Västerås
Arnesson Isabell Kvicksund
Hägg Alve Kolbäck

Teknikprogrammet

Rehnman Isak Västerås
Sabri Mohammed Västerås
Käck Elenora Västerås
Estigarribia Rolfson Jonathan Västerås
Kembler Lukas Västerås
Janson Elias Västerås
Hallgren Clara Västerås
Wretling Edvin Västerås
Rattur Anton Västerås
Sandqvist Carl Västerås
Hällerfors William Västerås
Bigira Colin Junior Västerås
Park Emanuel Västerås
Lundberg Siri Li Västerås
Johansson Henrik Västerås
Karim Allend Västerås
Filer William Västerås
Frey Isak Västerås
Viklund Elis Västerås
Olofsson Elisa Enköping
Jurstrand Eline Kvicksund
Castleton Jonathan Västerås
Martebo Isak Västerås
Nolemo Saga Västerås
Melin Jesper Västerås
Palm Alvin Västerås
Devitt Karlsson Emil Västerås
Holtmann August Västerås
Ollberg Melwin Kolbäck
Mansour Yamen Hallstahammar
Åberg Elsa Köping
Cabanos Jamal ENSKEDE

NTI GYMNASIET

El- och energiprogrammet
Hillborg Jonatan Skultuna
Söderberg Bäckman William Skultuna
Lindström Sixten Västerås
Aho Tim Hallstahammar
Johansson Tudor Västerås
Hashi Khalid Abdi Västerås
Halling Hugo Västerås
Morgan Calle Västerås
Delic Eldin Västerås
Johansson Åhs Eric Skultuna
Thorsén Viggo Västerås
Khatba Mohamad Mazen Västerås
Malmberg Alexander Västerås
Andersson Lindberg Marcus Kvicksund
Lindström William Västerås
Nguyen Sylvester Västerås
Pahlin Viggo Hallstahammar
Alfiero Leo Västerås
Pettersson Magdalena MÖKLINTA
Messing Tim Köping
Muhr Edvin Västerås
Stenström Rasmus Västerås
Acevedo Alex Surahammar
Sundman Isak Västerås
Habib Saman Västerås
Berhe Delina Hadish SMEDJEBACKEN


Estetiska programmet, Estetik och media

Hultén Jakob Västerås
Petersen Neo Västerås
Adrovic Denis HORNDAL
Frankén Olivia Skultuna
Holmberg Anton Västerås
Lindberg Fredrica Köping
Sialis Elizabeth Västerås
Domján Romeo Skultuna
Fahlén Moa Västerås

Estetiska programmet, Musik

Freeney Vincent Västerås
Paulsson Nikola Västerås
Plahn Emilia Enköping
Bonér Oskar Köping
Bergdahl Jansson Paula Skinnskatteberg
Lantz Benjamin Köping
Joelsson Albert Västerås
Bergman Oliwer Västerås
Åkerblom Mathea Västerås
Nilssen Hanna Hallstahammar
Aspgren Frans Västerås
Strandberg Isak Västerås
Holthe Amandus Västerås
Laning Noel Västerås

Teknikprogrammet

Wakeed Yousif Västerås
Norgren Gustaf Västerås
Suurna Noa Västerås
Chanphitaks Natasha Västerås
Hermansson Samuel Västerås
Andersson Isak Hallstahammar
Chudurbat Munkhbayar Västerås
Gunstedt Erik Västerås
Wallén Robin Västerås
Jacobson Aron Västerås
Lee Edwin Västerås
Mahdi Abdirahman Västerås
Hede Edwin Västerås
Eriksson Martin Västerås
Pettersson Kuul Charlie Västerås
Lööf William Västerås
Sannestedt Valter Västerås
Malmström David Västerås
Hägg Murelius Erik Västerås
Stridsberg Adrian Västerås
Abud Yussif Ahmed Västerås
Alsaad Mohammad Västerås
Swales Kevin Västerås
Eriksson Melvin Västerås
Löwdin Tobias Västerås
Kärvinge Vilhelm Sala
Tanriover Cihan Fagersta
Finn Neo Västerås
Bui Duc Tri Västerås
Eklund Anton Skultuna
Mohamed Aisha Västerås
Svahnalam León Hallstahammar
Rafiee Arvin Västerås
Hagelin Elias Västerås
Elfström Adam Sala
Österberg Beatrice Surahammar
Willman Kevin Surahammar
Mellberg Elliott Västerås
Fügedi Max Västerås
Selin Gustav Västerås
Bondzic Iva Västerås
Åbro André Hallstahammar
Kahruman Hakan Västerås
Sellin Hampus Västerås
Sundling Kasper Kvicksund
Vallin Rasmus Ramnäs
Orstam Oskar Sala
Rosenmüller Jonathan GAMLEBY
Olsson Niklas MOLKOM
Jablonski Alec Västerås

JENSEN GYMNASIUM

Ekonomiprogrammet

Freij Miranda Västerås
Kurtovic Alen Västerås
Johansson Eklund Felix Västerås
Nielsen Ryman Daniella Västerås
Ayoub Margarete Västerås
Nordin Persson Isac Surahammar
Zerufael Kidane Meron Västerås
Eriksson Liv Västerås
Persson Rasmus Västerås
Abdullahi Suleqo Västerås


Naturvetenskapsprogrammet
Midgården Angelina Strömsholm
Albouzan Mohammad Västerås
Söderman Herta Sala
Jerfsten Vera Västerås
Persson Emelie Strömsholm
Harrysson Olivia Ransta
Sahlström Petter Västerås
Lindgren Linnea Västerås
Yazeji Zahar Västerås
Mohammed Mumin Västerås
Ismael Lana-Safa Hallstahammar
Ajanovic Emma Hallstahammar
Mahmood Youssef Västerås
Abdulaziz Baz Västerås
Mujacic Adi Västerås
Silos Caine Västerås
Ismael Linn-Maroa Hallstahammar
Hasan Roza Västerås
Honda Hadasa Hallstahammar
Skoog Hanna Västerås
Lahdo Meream Västerås
Nasser Raya Västerås
Berhane Seble Västerås
Safari Hana Hallstahammar
Geidemark Hugo Västerås
Tokmahji Gabriel Västerås
Bafandkar Melika Västerås
Miran Anya Västerås
Jamal Alfirah Hallstahammar


Samhällsvetenskaprogrammet

Eriksson Strömbäck Svea Västerås
Flyman Victoria SÖDERHAMN
Becker Alice Västerås
Alstergren Vendela Enköping
Alhakim Zahra Västerås
Edvinsson Vendela Västerås
Lindholm Elin Västerås
Karah Mhamad Fatin Hallstahammar
Mylly Grälls Jacob Västerås
Lille Elin Hallstahammar
Masoudi Hanna Västerås
Holmgren Hashem Shad Västerås
Ahmed Hawo Mohidin Hallstahammar
Omar Abdisalan Sala
El Fakir Iliass Västerås
Johansson Agnes Västerås
Hedi Lara Västerås
Elma Tindra Hallstahammar
Sohrabi Roshna Västerås
Holmquist Fanny Västerås

KOPPARLUNDSGYMNASIET

Estetiska programmet, Estetik och media

Alderstrand Emil Västerås
Wassberg Kerstin Västerås
Borglund Ella Västerås
Essegård Jennifer Västerås
Lindh Elsa Sala
Wannberg Säfvestad Ebba Västerås
Andersson Lotta Kolbäck
Backlund Lucas Västerås
Sundqvist Matilda Västerås
Bork Wilma Silversten Hallstahammar
Bergman Nina Västerås
Brunnqvist Victor Västerås
Velander Anton Surahammar
Opazo Cardenas Michael Köping
Housset Edith Västerås
Hoffmén Liam Västerås

Samhällsvetenskaprogrammet

Lindgren Vera Västerås
Lundqvist Viola Västerås
Åström Andersson Lovisa Västerås
Alakangas Tindra Västerås
Svahn Sebastian Västerås
Ekman Cornelia Västerås
Lindqvist Anna Västerås
Metto Ronya Västerås
Tulestedt Gaston Västerås
Haj Nesrin Västerås
Lozano Ruiz Natalia Västerås
Hassan Mohamed Västerås
Englund Kanfalk Eleniya Sala

KUNSKAPSGYMNASIET

Ekonomiprogrammet

Öztürk Dilara Sala
Ahmed Jasim Al-Azzaw Hussein Västerås
Rikardsen Lucas Västerås
Özcan Aslan MORA
Bergman Oliver Västerås
Rayes Rawan Västerås
Örn Alva Kolbäck
Eriksson Victor Skinnskatteberg
Nilsson James Meerit Västerås
Akdogan Eylül Västerås
Moalim Hafsa Västerås
Al Shakak Moostafa Västerås
Klinkiewicz Evelina Kungsör
Mallakhalil Olin Västerås
Adnan Osman Roda Västerås
Mire Shukri Cabdulaahi Västerås
Noori Masoumeh Västerås
Berggren Sabina BOLLNÄS
Johansson Alex Skinnskatteberg


Naturvetenskapsprogrammet

Stier Isabella Västerås
Xu Kjellgren Nero Västerås
Diktonius Emanuel Enköping
Rundberg Elin Skinnskatteberg
Gerdtman Minjung Västerås
Hansas Emma-Lina Kolbäck
Miettinen Elisa Hallstahammar
Ljung Ericson Leia Sala
Al-Khalifa Sally Västerås
Hasan Mustafa Salah Hasan Västerås
Al Shaar Sedra Västerås
Abdulwahab Ahmed Hab Yousef Västerås
Hima Ahmad Västerås
Hemejan Sara Västerås
Al-Sheikh Mohammad Västerås
Åkerman Gustav Västerås
Al Masre Raghad Västerås
Aldille Amur Västerås
Abidi Helena Västerås
Omar Fathi Hallstahammar
Hussein Revvin Västerås
Alaa Adnan Al-Ola Västerås
Hoang Anh Västerås
Husaini Narges Västerås
Alali Khaled Västerås
Beraki Petros Yonas Västerås


Samhällsvetenskaprogrammet

Bergvall Leia Västerås
Taher Rozin Västerås
Bergling Wilmer Västerås
Tallroth Zelda Norberg
Olsson Ella Kolbäck
Wedholm Elsa Västerås
Soghomonian Garine Västerås
Hasanefatte Goran Västerås
Liljegren John Västerås
Dehqan Hanna ÖREBRO
Iwaimer Fadi Västerås
Ahmed Habsa Muhumed Hallstahammar
Moche Signe Selhammer Enköping
Selin Emil Västerås
Foric Lejla Hallstahammar
Aljokhadar Aya Sala
Åkerlund Borell Moa Skultuna
Lundqvist Wittorp Astrid Västerås
Meyer Vanessa Västerås
Broman David Västerås
Al-Amedi Mohamed Västerås
Ali Nuura Västerås
Ekström Maja Norberg

REALGYMNASIET

Hantverksprogrammet, Frisör, barberare och hår- och makeupartist

Mojlanen Solina Hallstahammar
Lindeqvist Villemo Enköping
Östergren Vanja Västerås
Blom Hanna TORSHÄLLA
Törnqvist Maja Norberg
Liljehult Hildur Köping
Rönnholm Cajsa Hallstahammar
Nojonen Evelina Eskilstuna
Norén Ramsell Wilda Köping
Sjöström Tuva Västerås
Backman Vilma Västerås
Ågren Emilie Hallstahammar
Aldén Stina Kolbäck
Höiby Linnea Kolbäck
Mahmood Milan Sala
Åhlin Fanny Bålsta
Wecksell Tindra KRYLBO
Berhane Semhar Västerås
Persson Linder Nea Fagersta


Programinriktat val, Hantverk, Frisör, barberare och hår- och makeupartist

Gallano Villafana Karla Västerås
Svensson Ida Norberg
Hannaoui Hannah Västerås
Blomkvist Cassanna Hallstahammar


Naturbruksprogrammet, Djurvård

Gabrielsson Frida Enköping
Gustafsson Emilia Västerås
Nyberg Alice Västerås
Aarnio Sophie Örsundsbro
Wallund Leea Västerås
Sonnerklev Nova Västerås
Engström Matilda Västerås
Stoef Annie Västerås
Sävenhed Elsa Västerås
Hultén Emma Västerås
Adamsson Natalie Västerås
Hjort Tilde Västerås
Olofsson Niklas Västerås
Ghazi Afaf Kungsör
Fridlund Filippa Hallstahammar
Rolander Cecilia Västerås
Åkerström Ellen Kolbäck
Dahlberg Milou Västerås
Thulin Nella Sala
Eklund Isabella Enköping
Ekström Tilde Västerås
Sjöberg Emilia GRILLBY
Bruhn Andrea ÖDKARBY, FINLAND
Karlsson Moa Västerås
Dafgård Isabelle Bålsta
Limé Oscar Bålsta
Hamilton Enya Västerås
Jakobsson Josefine NJURUNDA

Naturbruksprogrammet, Hund

Engelen Ruth Västerås
Olsson Zindylee Enköping
Källström Hultgren Tindra Västerås
Hast Malin Hallstahammar
Wall Mimmi Västerås
Ludvigsson Louise Västerås
Wiik Ronja Surahammar
Ampuero Vilches Natalie Västerås
Flodström Elin Västerås
Kungberg Minea Bålsta
Kristensen Emil Västerås

Programinriktat val Naturbruk, Hund

Contreras Berggren Anais Skultuna


Naturbruksprogrammet, Hästhållning

Lind Thea Enköping
Laaksonen Emmi Surahammar
Pamberg Elvira Västerås
Norström Tyra Västerås
Falk Emmy Västerås
Landén Leona Västerås
Saras Linnea Arboga
Soovik Janina Västerås
Björklind Saga EKOLSUND
Ljevar Malm Rebecka Sala
Axh Erik VALLENTUNA
From Felicia BLATTNICKSELE
Flink Frida LUDVIKA
Samuelsson Tilde KUNGSÄNGEN

Naturbruksprogrammet, Naturturism
Ingwersen Viggo Enköping
Rosenberg Victor Västerås
Vinkler Hedda Västerås
Källberg Leia Västerås
Granberg Sigrid Köping
Stålberg Oliwer Västerås
Moberg Albin Västerås
Tagg Ian Västerås
Konradsson Hannes SOLLENTUNA
Malmberg Nellie ÅSBRO

THOREN BUSINESS SCHOOL

Ekonomiprogrammet

Rahimi Mina Surahammar
Nyström Engla Västerås
Gebrihiwet Mehari Västerås
Ali Mohamed Ahmed Västerås
Eleas Razban Desbele Västerås
Kuja-Halkola Emma Skinnskatteberg
Hellgren Emelie Enköping
Avdic Anessa Västerås
Saed Aros Västerås
Ordenes Wallén Alma Fagersta
Innala Loke Västerås
Roth Markus Västerås
Sheikomar Mustafa Västerås
Aslan Benjamin Västerås
Yousef Rawan Arboga
Dodik Doris Västerås
Özgün Jakob Västerås
Idrees Muaz Västerås
Mnase Beteaal Surahammar
Mahoro Yakin Västerås
Olsson Sjögren Oliver Västerås
Nielsen Pontus Sala
Kremah Alyasar Sala
Tarik Omar Rozjar Västerås
Öström Andreas Västerås
Elamidi Mohammed Västerås
Sundbäck Thorsén Anton Surahammar
Larsson Emil Surahammar
Samuelsson Övrum Melvin Surahammar
Östman William Västerås
Mohamed Abdifah Said Köping
Beciri Leontina Hallstahammar
Tingstedt Isabelle TÄBY
Trygg Frida KUMLA
Ahlberg Isak JUNSELE


Samhällsvetenskapsprogrammet

Mohamod Rahmo Ahmed Västerås
Ishimwe Germaine Västerås
Ibrahim Gihan Västerås
Samir Oner Mina Västerås
Nurutdinova Aminat Västerås
Björk Svea Västerås
Abdullahi Sofiyo Västerås
Ramström Moa Enköping
Hannaoui Adam Västerås
Elamidi Hassan Västerås
Badri Roan Västerås
Jabar Mohammad Josef Västerås
Abdi Farhan Ismail Västerås
Jassine Nathalie Maha Västerås
Antila Adrian Hallstahammar
Viklund Victoria Västerås
Bassi Mathias Västerås
Hågebrand Elise Västerås
Abdi Said Sumaya Västerås
Mohamud Adnaan Hallstahammar
Mohamed Maslah Abdirahman Västerås
El Awad Nour Alhuda Västerås
Majed Hassan Amir Västerås
Kohlström Leon Västerås
Chukro Ninos Västerås
Calistus Norbert Ikechukwu Västerås
Borchashvili Diana Västerås
Nzonyansi Axel Västerås
Shmun Selvanna Västerås


Naturvetenskaprogrammet
Dermaku Ramiza Västerås
Mukhtar Nimo Suldan Västerås
Mohammed Najat Shwan Mohammed Västerås
Okungu Tracy-Marie Västerås
Jansson Perho Melina Skinnskatteberg
Alnuami Abdulqader Mohammed Fadhil Västerås
Abdirahman Hussein Västerås
Hoenl Jakub Västerås
Shawa Rimoun Västerås
Darwis Diala Västerås
Afrah Mohamed Västerås
Khayat Roy Västerås
Mihajlovic Mia Västerås
Ali Nawal Västerås
Abdulrahman Ghofran Fagersta
Örnberg Olivia Västerfärnebo
Pettersson Maja Västerås
Elizade Xeyal Sala
Larsson Elsa Västerås
Ahmad Morad Västerås

VÄSTERÅS CITYGYMNASIUM

Barn- och fritidsprogrammet

Forsberg Ellen Västerås
Osorio Moreno Stefany Västerås
Mahamud Baarlin Skultuna
Issa Rokaya Sala
Svärd Jakob Hallstahammar
Nemer Nour Elhuda Västerås
Alothman Alaa Västerås
Abshir Araale Anwar Västerås

Programinriktat val, Barn och fritid

Behnam Ivana Västerås
Sindy Aya Västerås
Sadeghi Haoal Västerås
Lindgren Eriksson Michelle Surahammar
Ainali Habibullah Surahammar
Westh Hannah Hallstahammar
Lilja Engeline Sala


Naturvetenskapsprogrammet

Rashk Delvin Västerås
Soysüren Julia Västerås


Samhällsvetenskaprogrammet

Alkakouni Heba Västerås

Vård- och omsorgsprogrammet

Bodén Tuva BRO

Programinriktat val, Vård och omsorg

Soltani Roya Hallstahammar
Kanda Nicholas Västerås
Araya Betlehem Västerås
Wall Linn Hallstahammar
Rafat Jaralla Nabaa Västerås

VÄSTERÅS IDROTTSGYMNASIUM

Samhällsvetenskaprogrammet
Granström Sofia Västerås
Forsberg Max Västerås
Söder Max Västerås
Jama Abdi Sara Skultuna
Ojala Orrebrink Oscar Västerås
Westberg Linus Västerås
Nilsson Lucas Västerås
Dahlberg Robin Västerås
Danielsson Melker Västerås
Salomaa Elias Hallstahammar
Edelborg Wilmer Västerås
Ehn Gårdhage Malte Ramnäs
Osbeck Emma Västerås
Wallin Adam Västerås
Smolander Axel Västerås
Blomkvist Olivia Västerås
Näsling Lea Västerås
Koskela Lucas Västerås
Suvero Wallén Ida Västerås
Söderström Fanny Sala
Lindholm Josefin Västerås
Ferm Maximilian Västerås
Liinanki Felippa Kvicksund
Wodzinski Elliot Västerås
Dellham Wickman Frida Västerås
Engström Rasmus Surahammar
Sevor Kwame Västerås
Solomon Essey Ramnäs

PRAKTISKA GYMNASIET

Programinriktat val, Hotell och turism

Zaitceva Alisa Västerås
Ali Avan Västerås
Malm Davíd Surahammar

VVS- och fastighetsprogrammet

Ek Jämsén Måns Enköping
Söör Lucas Västerås
Lindström Alexander Västerås
Westman Linus Västerås
Sandberg Lucas Fjärdhundra
Almoazen Mohamad Hallstahammar
Al-Zaidi Yousuf Västerås
Johansson Liam Arboga
Wallén Adam Skultuna
Farhad Ezat Haidn Västerås
Kapidzic Edvin Enköping
Ibrahim Mohamud Abubakar Eskilstuna
Ljungström Emil Västerås
Liinanki Oscar Kvicksund
Frisk Petrus MORA
Saloranta Elias Västerås
Farah Abdifatah Mohamud Västerås
Zeinoun Walid Västerås

Programinriktat val, VVS och Fastighet

Grando Alexander Västerås
Johansson Viggo Sala
Aliji Samir Köping

MÄLARDALENS RIDGYMNASIUM

Naturbruksprogrammet, Hästhållning

Törnblom Frida Västerås
Karlsson Astrid Enköping
Jakobsson Ronja Enköping
Joseffson Greta Västerås
Blomkvist Moa Preinfalk Hallstahammar
Stefansson Hanna Västerås
Jonsson Tilde Västerås
Synnerfelt Nathalie MÖKLINTA
Dinehage Josephine Enköping
Kampman Tindra Pettersson Enköping
Gikonyo Anna Sala
Salming Vera ÅRE
Comstedt Julia SALTSJÖ-BOO
Grahn Lovisa DJURSHOLM
Petersson Elin TULLINGE
Sagovinter Tuva SOLNA
Larsson Mikaela Bålsta
Wihlner Rebecca ÅKERSBERGA
Bodén Livi Falun
Krantz Liv BJURÅKER
Karlsson Hanna HEDEMORA
Andersson Soline FORSA
Andersson Emma JULITA
Lystedt Modd Thea VAXHOLM
Österwall Aina STOCKHOLM

Programinriktat val, Naturbruk, Hästhållning

Jansson Agnes Västerås
Karlström Blomkvist Linnea Surahammar
Mosshäll Engla SAXDALEN

YRKESGYMNASIET

Bygg- och anläggningsprogrammet

Myrsell Simon Västerås
Andersson Johan Västerås
Kryeziu Ervin Västerås
Berglund Jonathan Västerås
Hemington Loke Västerås
Jönsson Leo Västerås
Bjurling Elliot Västerås
Nilsson Edwin Surahammar
Hossen Atakan Västerås
Lantz Samuel Västerås
Lundkvist Neo Västerås
Grönholm Edvin Surahammar
Kazibwe Joel Västerås
Jonsson Leon FURUDAL
Can Kaplan Emre SÖDERTÄLJE


Programinriktat val, Bygg och anläggning

Hedman Kevin Västerås


Barn- och fritidsprogrammet

Jakobsson Wiktoria Enköping
Aslan Ekrem Västerås
Nordberg Tor Västerås
Parland Joline Västerås
Lund Therese Kungsör
Bergström Alex Hallstahammar
Blomgren Jennifer Surahammar
Jansson Rousu Molly Enköping
Nore Tuva Västerås
Hedrén Ella Västerås
Velander Albin Surahammar
Lundmark Nina Ramnäs
Lybe Filippa Surahammar
Sallinen Laura-Linn Västerås
Alasoo Hanna Västerås
Juhlin Gabriel Hallstahammar
Sorvoja Johansson Siri SMEDJEBACKEN
Omer Avan Västerås
Hollenbrand Edvin Västerås


Programinriktat val, Barn och fritid

Balbastre Bruggeman Felicia Västerås
Hanna Michel Västerås


El- och energiprogrammet

Sandelin Axel Västerås
Jansson Wilma Hallstahammar
Broman Melvin Västerås
Nevala Alexander Brickman Hallstahammar
Ahlström Joel Hallstahammar
Karlsson Kevin Hallstahammar
Castagna Zackarias Hallstahammar
Ryttersson Nils Västerås
Sjödén Mattis Ramnäs
Sipilä Måns Hallstahammar
Heinmets Ralf-Kevin Västerås
Nässling Alfred Västerås
Hvittfeldt Hannes Västerås
Brewitz Joel Surahammar
Wadin Gustav Västerås


Programinriktat val, El och energi

Awad Kristian Västerås

Fordons- och transportprogrammet

Husseinzadeh Javad Västerås
Thelén Filip Norberg
Lindvall Tin-Tin Kungsör
Mangas Twaldi Tesfalem Västerås
Persson Alvin Hjelm Enköping
Svenman Zebastian Harvisalo Hallstahammar
Holmberg Felix TUMBA
Grönvik Oscar Västerås

Programinriktat val, Fordon och transport

Danho Gabriel Västerås
Dahlgren von Hausswo Erik Surahammar


Handels- och administrationsprogrammet
Solmus Devran Västerås
Salman Ahmed Västerås
Andersson Maja Västerås
Ali Mohamed Nur Västerås
Kochoyan Arthur Västerås
Boolay Abukar Sala
Pettersson Julia Hallstahammar
Troestler Amélie Hallstahammar
Kouandio Djeugou Yan Sala
Hanna Michel Wissam Hanna Enköping
Andersson Alva Västerås
Mohammed Reza Diman Västerås
Mårtensson Thea Surahammar
Livingstone Filip Västerås
Jabarkhel Qaseem Västerås
Del Pino Sepulveda Samuel Västerås
Flyxe Erik Kolbäck
El Allam Yones SKÄRHOLMEN
Haaji Sahro Muse LESSEBO


Programinriktat val, Handel och administration

Hilali Boran Sala


Hantverksprogrammet, Frisör, barberare och hår- och makeupstylist

Hådén Miranda Västerås
Eriksson Lisa Västerås
Eriksson Izabell Västerås
Rova Linnéa Sala
Labo Yasmin Västerås
Erola Elin Flodin Hallstahammar
Tindervik Novalie Surahammar


Programinriktat val, Hantverk, Frisör, barberare och hår- och makeupstylist

Dalgren Felicia Sala
Stenström Sofi Eskilstuna


Vård- och omsorgsprogrammet

Adil Saira Västerås
Danielsson Albin Sala
Hallgren Ebba Västerås
Ottosson Elin Virsbo
Jowhar Norhan Västerås
Hagelbjer Jakobsson Emilia Västerås
Niva Vilma Västerås
Grimberg Maja Västerås
Posso Graciano Asly Västerås
Mustafa Sahra Västerås
Håkans Amanda Västerås
Söderström Alva Virsbo
Jansson Jennifer Västerås
Andreasson Juni Glatz Enköping
Åberg Felicia Västerås
Alsterberg Olsson Nova Virsbo
Lindqvist Mathilda Skultuna
Berg Cornelia Västerås


Programinriktat val, Vård- och omsorg

Johansson Nordqvist Ewelina Västerås
Ahmad Yara Sala

KLARA TEORETISKA GYMNASIUM

Ekonomiprogrammet

Saberi Sahar Sala
Grigore Isabella Västerås
Gärdehall Josefine Västerås
Berardi Adrian Västerås
Ghulami Nazia Västerås
Fagerström Alex Västerås
Ali Mirjam Västerås
Fahlgren Ella Västerås
Solomon Soliana Neamin Västerås
Selmani Ledion Västerås
Redae Shalom Mathewos Västerås
Ghafourian Ainaz Västerås
Sakariye Mohamed Ubah Västerås
Carlsson Isak Västerås
Westergård Tilde Köping
Benjaminson Tilde Hallstahammar
Zemariam Timnit Västerås
Schöblom Neo Surahammar


Naturvetenskapsprogrammet

Baskin Hevin Västerås
Alrfai Mariam Västerås
Berg Alva Eskilstuna
Ali Sadiyo Abdullahi Västerås
Eriksson Viktor Adrian Västerås
Crabo Edit Västerås
Alnasrallah Rayan Västerås
Omer Saleh Sara Västerås
Lindqvist Samuel Västerås
Mahmud Nabila Västerås
Sliman Leen Hallstahammar
Doganson Linnéa Västerås
Kibreab Ruta Västerås
Mammo Etsube Västerås
Tewolde Salina Västerås
Tewolde Lulia Västerås
Ratcovich Bergsköld Sebastian Västerås
Ibrahim Basma Västerås
Eh Ploe Soe Västerås
Mahmoud Jewera Västerås

Samhällsvetenskaprogrammet

Kareem Merna Västerås
Mohammed Ashgan Omar Västerås
Kanku Coretti Västerås
Lind Emilie Västerås
Valli Jenna Västerås
Frykholm Emma Enköping
Nyberg Tuva Västerås
Johansson William Västerås
Yousif Behnan Kristina Västerås
Ermis Jennet Västerås

Om kommentarer på denna sajt

Hej! Vad tycker du om det du just läst? Bidra gärna med tankar och synpunkter men tänk på att det bästa sättet att hitta läsare är att hålla sig kort och koncis, med en god ton. Glöm inte att dela alla artiklar du kommenterat – för ännu mer debatt! Här kan du läsa mer om vilka regler som gäller i våra kommentarsfält.

Comments powered by Disqus.

Senaste nytt

Visa fler

BUSINESS

ABB köper europeiskt robotföretag

Robotföretaget ASTI köps upp av ABB, meddelade företaget i ett pressmeddelande i veckan.fredag 23/7 9:47

Efter 22 månaders uppgång – nu sjunker arbetslösheten i Västmanland

Sedan juni 2019 har arbetslösheten i Västmanlands län ökat, men i maj vände utvecklingen då andelen arbetslösa sjönk jämfört med året innan. Under maj månad rapporterade Västmanland en total...tisdag 15/6 21:03

Han är Årets företagare i Västerås

Coronakrisen satte tillfälligt stopp för TB Printsolutions kraftiga tillväxt. Nu har företagets vd Jonas Bergström utsetts till Årets Företagare i Västerås – och siktar nu på att få företaget att...söndag 30/5 13:32

Alert 100-åring förbereder sig för återkomst till kontoret

Mitt under coronaåret 2020 fyllde Mimer 100 år. Och efter ett jubileumsår fyllt av prestigefyllda utmärkelser gör sig bostadsföretaget nu redo för att ta sig an tiden efter covid. – Vi jobbar på en...tisdag 25/5 19:50

LAGFOTON FRÅN KLUBBARNA

Lagfoton från klubbarna

Foto: EXPRESSBILD

SMAKFULLT

Hon är Västerås Tidnings nya vinskribent: ”Viner ska inte vara något snobbigt”

Jenny Asplund hoppas kunna inspirera med sina tips Västeråstjejen Jenny Asplund är sommelier och etablerad vinskribent. Nu ska hon dela med sig av sina kunskaper till Västerås Tidnings läsare. – Det känns väldigt kul och spännande att ha fått den här...tisdag 22/6 20:20

Grillen är laddad inför helgens ölfestival

På fredag går startskottet för ölfestivalen Coppersmith´s med vänner. Men redan under onsdagen tändes grillarna på området. – Köttet ska ligga på grillen i 12 till 14 timmar, så för att hinna måste...onsdag 26/5 16:18

Nu har kaféet på den gamla räkbåten öppnat

Under torsdagen öppnar Rederi Mälarstaden det nya kaféet på M/S Tor nere vid Elbakajen. – Vi har forskat lite och tror att det här är Västerås första flytande kafé, säger Tobias Gustafsson,...torsdag 13/5 15:13

QUIZ

Nu är musikfesten igång – testa dina Mello-kunskaper

QUIZ: Vad kan du om Västeråsbidragen i Melodifestivalen? Under åren har ett antal västeråsare varit med och satt färg på Melodifestivalen, inte minst Loreen som gick hela vägen och vann Eurovision Song Contest med sin låt Euphoria. Frågan är hur mycket du...lördag 6/2 20:00

E-TIDNING