Foto: ARKIVBILD

Hela listan: Vi kom in på gymnasiet

Nyfiken på vilka nya klasskompisar du kommer att få plugga tillsammans med från i höst? Här presenterar Västerås Tidning samtliga listor från antagningsenheten för alla gymnasieskolor i Västerås, kommunala som fristående.

  • Publicerad 18:05, 26 jun 2020

Rudbeckianska gymnasiet

Barn- och fritidsprogrammet

Aartola Kimberly Västerås

Abdullahi Mohamed Ali Västerås

Abdillahi Ahmed Marwa Västerås

Alagic Emina Västerås

Alali Ghazi Skultuna

Cheesman Stella Västerås

Daun Filip Västerås

Hidefjäll Emma Västerås

Jäger Josefine Västerås

Kallioniemi Kevin Västerås

Kamal Nouri Heinola Shiraz Västerås

Krenauer-Jernberg Maja Västerås

Kriström Vilgot Västerås

Lindblom Julia Västerås

Lindén Michelle Västerås

Lundin Karl-Joyce Västerås

Muema Bernard Västerås

Nousiainen Anja Hallstahammar

Philström Andersson Isabella Västerås

Roos Ella Västerås

Schweitz Lucas Västerås

Sjöblom Isabell Västerås

Sjögren Alva Västerås

Sundström Isaac Västerås

Svensson Clara Surahammar

Söderberg Evelina Västerås

Vakili Kurdistani Mardin Västerås

Wallin Anna Västerås

Wehliye Maryan Abukar Västerås

Widmark Nellie Västerås

Zetterberg Nellie Västerås

Östling Alva Västerås

Programinriktat val, barn och fritid

Eze Destiny Västerås

Landerfelt Norah Västerås

Humanistiska programmet

Alasoo Hanna Västerås

Andersson Hannes Västerås

Bölja Strandlund Dione Skinnskatteberg

Cupelli Sophie Västerås

Envall Ossian Västerås

Flodin My Enköping

Hallberg Mimi Västerås

Jonsson Victor Västerås

Juhlin Gabriel Hallstahammar

Jüring Samuel Kvicksund

Persson Elin Enköping

Pettersson Julia Arboga

Skladanowska Julia Skultuna

Söderberg Emmie Västerås

Naturvetenskapsprogrammet

Abdirahman Suhur Västerås

Abdullahi Yusuf Västerås

Agné Emmy Västerås

Ahmed Amin Abdirisak Västerås

Akram Fatima Västerås

Akravi Josef Västerås

Al-Khafaji Josef Hallstahamar

Alatrash Mohamed Västerås

Alatwan Karmen Västerås

Ali Abyan Abdihakim Skultuna

Ali Ubah Abukar Västerås

Alisic Belma Hallstahammar

Amin Mirza Karwan Västerås

Anan Ardam Surahammar

Andersson Alexander Västerås

Andersson Emil Västerås

Angland Felix Västerås

Arketeg Liv Västerås

Awalom Nicole Västerås

Aweys Farhiyo Mohamed Västerås

Baiati Rivan Västerås

Bakac Emin Västerås

Bassem Yehia Eyad Västerås

Berg Ellen Kvicksund

Bergling Melvin Västerås

Bislimi Albina Surahammar

Björneklett Agnes Västerås

Booth Jade Västerås

Breem Aram Västerås

Bäckström Klara Västerås

Cejvan Ida Västerås

Chaibuppha Pontus Västerås

Chukro Iliama Västerås

Cof Emil Västerås

Dag Lea Västerås

Daniels Lieke Västerås

Ekström Vera Sala

El Natour Toufic Västerås

El-Houly Saeid Västerås

Eliasson Ingegerd Västerås

Elksnite Liva Godby, Finland

Eriksson Hannes Västerås

Fjalarsson Saevar Fjölnir Västerås

Fjellander Benjamin Västerås

Francis Ashani Västerås

Frandsen Rut Västerås

Fredriksson Lukas Västerås

Ghafourian Azada Västerås

Ghanipour Ronja Västerås

Gocic Natalija Västerås

Gorgis Yelda Rina Västerås

Guterstam Manda Västerås

Habtezion Natan Västerås

Hamad Arez Västerås

Hanna Rita Västerås

Hasani Diana Västerås

Hedberg Gustav Hallstahammar

Heidling David Västerås

Holmgren Ella Västerås

Hosseinian Denise Västerås

Hultin Dojorti Sim¦O Västerås

Husanovic Adna Västerås

Husseini Mohammad Västerås

Huynh Fabian Västerås

Höggren Sahra Skultuna

Igersten Julia Västerås

Inestam Simon Västerås

Isaksson Anna Västerås

Jablonski Alec Västerås

Jansson Elin Surahammar

Jerregård David Västerås

Johansson Amanda Ransta

Johansson Matilda Västerås

Jonsson Lovisa Västerås

Josephsson Johanna Hallstahammar

Kawar Hamid Nobir Västerås

Kihlman Lucas Surahammar

Kozaric Hanna Västerås

Krishna Kumar Shanu Västerås

Kustvik Emma Västerås

Kutic Anastasija Västerås

Kyrakos Inana Västerås

Lagerby Moa Västerås

Larsson Denise Västerås

Larsson Julia Västerås

Larsson Meja Kvicksund

Lekenvall Tova Ramnäs

Lilja Jennie Jiraporn Västerås

Lindahl Jakob Västerås

Lindeborg Alwa Västerås

Linder Ivar Västerås

Lopez Daniela Västerås

Lundberg Hampus Västerås

Lundberg Terese Västerås

Lundström Ian Västerås

Majed Aws Västerås

Majid Birmand Västerås

Malmqvist Erik Västerås

Martinsson Leon Västerås

Mattsson Emil Västerås

Mazen Herbe Marsel Västerås

Mazen Herbe Merna Västerås

Milenkovic Martin Västerås

Moalin Zakaria Skultuna

Mohamed Mohamed Västerås

Mukuasa Jolanda Angelika Västerås

Nazemzadegan Amanda Västerås

Nilsson Viktor Västerås

Olofsson Maximilian Västerås

Omar Agha Suaad Västerås

Omer Avan Västerås

Omerovic Adijan Surahammar

Paduraru Ioana Västerås

Paulus Daniella Västerås

Pfeiffer Klara Skultuna

Porobic Albin Västerås

Rahimi Fatema Västerås

Rahunen Hallin Fredrik Västerås

Ramström Viktor Västerås

Rudelius Mimmi Västerås

Sakrak Ethem Västerås

Saliba Emelie Västerås

Salloura Yahia Västerås

Samuelson Moa Kolbäck

Sanchez Grisales Nicolas Västerås

Sandberg Ella Västerås

Schmidt Lorentz Strömsholm

Shams Shirin Västerås

Shriba Jad Västerås

Silvestrova Ilona Västerås

Sjöberg Martin Västerås

Sjöblom Sabina Surahammar

Sjöholm Ida Västerås

Sjölund Filippa Västerås

Sobhdamian Sandra Västerås

Soghomonian Ani Västerås

Soltani Fatemeh Västerås

Strandberg Amanda Surahammar

Sturebrand Hugo Västerås

Sunata Alice Västerås

Sundin Ryan Västerås

Söderbäck Amelie Surahammar

Söderholm Wilma Strömsholm

Tahiru Samira Västerås

Tell Vera Västerås

Thorvaldsson Oskar Västerås

Thorén Jasmin Surahammar

Tidell Oscar Västerås

Tindervik Novalie Surahammar

Tollbom Lindh Alvin Västerås

Vrajolli Pellumbesha Västerås

Wallin William Västerås

Wikerdal Nina Västerås

Wiklund Rebecca Västerås

Wilhelmsson Jensson Oliver Västerås

Wirenblad Jonathan Västerås

Yaqubi Sarah Västerås

Östberg Elsa Västerås

Özgun Nathalie Västerås

Samhällsvetenskapsprogrammet

Abdi Danny Västerås

Acar Elicia Västerås

Adamsson Vea Västerås

Agenstam Nora Västerås

Ahl Noah Västerås

Akin Melissa Västerås

Amin Tina Västerås

Andersson Hanna Västerås

Andersson Titti Västerås

Aziz Yegane Sala

Back Julia Västerås

Bahtijaragic Enna Västerås

Berg Maja Västerås

Bergdahl Viktor Västerås

Bergman-Paul Fred Västerås

Bergåker Filippa Västerås

Bihoi Daria Västerås

Björk Angelina Västerås

Blom Klara Västerås

Blomstrand Alice Västerås

Boldrup Olivia Västerås

Brantmark Emmy Västerås

Brattlöf Maja Västerås

Brege Wilma Kolbäck

Bäckström Moa Västerås

Carnbring Greta Kolbäck

Chamoun Andersson Lova Västerås

Claesson Simon Västerås

Cuenca Quintana Minerva Västerås

Dag Leah Västerås

Dahlberg Ankarstrand Agnes Surahammar

Dennbrink Tyr Kvicksund

Ek Emma Västerås

Ekblom Oliwia Västerås

Ekendahl Ebba Västerås

Ekström Tuva Västerås

El-Zein Sebastian Västerås

Eldesten Agnes Västerås

Engelfeldt Emma Västerås

Englund Svederus Tilde Västerås

Eriksson Alexander Västerås

Eriksson Hanna Surahammar

Ermis Adem Västerås

Evertsson Tilda Västerås

Falk Ella Västerås

Forslund Saga Västerås

Fröberg Ellen Västerås

Fägerblad Arvid Västerås

Gashi Laurent Västerås

Gelin Meja Västerås

Giesecke Mira Västerås

Gregefalk Eskil Västerås

Gustafsson Klara Västerås

Gustén Axel Västerås

Hagström Thea Hallstahammar

Hallner Gry Västerås

Hassanpour Lana Västerås

Hayton Elina Västerås

Hedberg Franzén Lina Västerås

Hedvall Elvira Sala

Holm Emilie Västerås

Holmgren Mimmi Kolbäck

Hörberg Vendela Västerås

Jimale Ridwan Västerås

Johansson Hanna Västerås

Johansson My Sala

Johnson Elvin Västerås

Jonasson Alwin Västerås

Jonsson Emma Västerås

Jurabaev David Västerås

Jäger Hanna Västerås

Jämttjärn Axel Västerås

Karlsson Ebba Sala

Karlsson Elsa Västerås

Karlsson Gustav Västerås

Kibirige Rokesha Västerås

Kinnunen Maya Västerås

Larsson Vincent Västerås

Leijon Elsa Köping

Lejonö Saga Västerås

Lindberg Lovisa Västerås

Lindeman Johannes Västerås

Lindhe Lova Västerås

Lundmark Vendela Västerås

Löfberg Alva Västerås

Löfgren Elin Västerås

Lönnberg Clara Västerås

Magnusson Hanna Västerås

Magnusson Oliver Västerås

Magnusson Tilda Strömsholm

Mahamed Hamze Västerås

Mahmud Nawal Västerås

Manske Kajsa Västerås

Martinsson Sofia Västerås

Melikyan Vahan Västerås

Moraeus Nellie Västerås

Muftic Elvira Västerås

Mujcic Belma Västerås

Myrvang Sigrid Västerås

Nasir Dilba Västerås

Nelson Emilia Västerås

Nilsson Zakarias Västerås

Nilsson-Ström Jeremia Västerås

Nisén Jonathan Västerås

Nordström Mathilda Västerås

Norling Fanny Västerås

Odeheim Jacob Västerås

Odhelius Elias Strömsholm

Okaira Yasmin Västerås

Olsen Stella Västerås

Olsson Alva Kolbäck

Olsson Felicia Västerås

Olsson Klara Västerås

Omar Marwo Mustafe Västerås

Osmanhodzic Adna Västerås

Palen Vilma Hallstahammar

Palmestål Elwira Västerås

Paulus Mikaela Västerås

Pegelow Hedvig Västerås

Pellbro Mill Nelly Västerås

Persson Ida Västerås

Persson Lea Västerås

Pettersson Linn Västerås

Reidås Tindra Västerås

Reiter Emma Västerås

Rogerson Sendow Tuva Västerås

Rydell Simon Västerås

Ryding Moa Västerås

Sahlen Stina Västerås

Samo Emy-Maria Västerås

Sheikomar Shan Västerås

Singh Manpreet Ramnäs

Sjöborg Embla Västerås

Sjöholm Finnback Robin Västerås

Sjöstrand Kajsa Västerås

Slettengren Selma Västerås

Srikongphet Nattida Västerås

Stenvall Alva Skultuna

Sund Olle Västerås

Sundberg Erik Västerås

Svallin Emelie Västerås

Swedberg Saga Västerås

Tajic Danis Västerås

Thillenius Linnea Västerås

Thornell Sofie Västerås

Twana Darin Västerås

Törnblom Alice Västerås

Urberg Hök Agnes Västerås

Vardanyan Ruben Västerås

Wagerman Ebba Västerås

Wessman Valentina Västerås

Widetjärn Linnea Hallstahammar

Wikström Cornelia Västerås

Wilskier Nelly Västerås

Zozan Ararat Västerås

Von Der Burg Sarah Västerås

Ängblom Wilhelm Västerås

Åsberg Tallroth Anna Sala

Öfverberg Lovisa Västerås

Öven Hevin Västerås

Carlforsska gymnasiet

Estetiska programmet, bild

Lundgren Alice Västerås

Paulson Amanda Västerås

Läbom Thea Enköping

Karlsson Vendela Kungsör

Bäck Sofia Västerås

Gustavsson Ia Hallstahammar

Hjelt Olmedo Chenoa Västerås

Norgård Thea Enköping

Bennelöv Kajsa-Stina Västerås

Hammarbäck Isak Västerås

Luxemburg Bari Luna Västerås

Brenner Andrea Kolbäck

Larsson Tilde Kolsva

Forsman Nelly Västerås

Kropp Matilda Västerås

Vesterholm Thea Västerås

Klevin Robin Västerås

Henriksson Matilda Västerås

Karlsson Alva Hallstahammar

Karlsson Saga Hallstahammar

Elvhage Ellen Västerås

Kockum Knut Västerås

Börjesson Valle Ransta

Tabarek Saleh Sköndal

Estetiska programmet, dans

Ekdahl Linnea Västerås

Hjalmarsson Tindra Köping

Jansson Julia Västerås

Katchinskaia Alina Västerås

Lingdahl Felicia Enköping

Marticki Lily Västerås

Nilsson Ida Söderhamn

Pettersson Hannah Västerås

Ramberg Hanna Västerås

Sjölund Alma Grycksbo

Ullberg Nova Västerås

Velander Tilda Västerås

Estetiska programmet, estetik och media

Backlund Alverhag Johnny Västerås

Bengtsson Martina Köping

Christensen My Hallstahammar

Dahlberg Sebastian Västerås

Ek Ludwig Västerås

Jonsson Abrahamsson Freddie Grillby

Lindberg Lovisa Västerås

Paulsson Nils Västerås

Rukengeza Noela Sala

Schmidt Benjamin Enköping

Storm Winge Lucas Sala

Tränhammar Simon Västerås

Österberg Axel Sala

Estetiska programmet, musik

Backlund Henrik Köping

Bejefalk Alvin Köping

Bergman-Paul Henry Västerås

Bergström Oscar Palm Hallstahammar

Berndtsson Anton Köping

Edberg Fanny Fagersta

Eh Ploe Soe Västerås

Engvall Emelie Sala

Flores Bertilsson Victor Uppsala

Goliath Sandstedt Alexander Västerås

Hammarberg Malin Västerås

Janhager Asta Västerås

Kamph Elisabeth Västerås

Karlsson Chenoa Västerås

Kauranen Asta Västerås

Lif Carolina Sala

Ljungner Dupé Samuel Västerås

Lund Maria Västerås

Lundmark Gustaf Västerås

Nee Alva Västerås

Nyström Sandin Pontus Sala

Pastoril Stadling Patricia Sala

Pettersson Saga Fagersta

Rönnbäck Elvira Köping

Sabri Kawtar Västerås

Schneider Wille Västerås

Vedholm Ida Fagersta

Vickman Sten John Hallstahammar

Estetiska programmet, teater

Byhlin Croner Klara Kolbäck

Hedqvist Andersen Denise Fagersta

International Baccalaureate

Al-Bayati Yaser Mahdi Hatem Västerås

Anayochukwu Favour David Västerås

Arvidsson Elvira Västerås

Barnelius Wilmer Västerås

Berglind Frida Västerås

Bergman Thiyada Arboga

Berisha Enejd Krylbo

Carlsson Smilla Västerås

Dahlberg Paby Adina Fagersta

Engler Dora Sisak, Croatia

Everitt Grace Västerfärnebo

Gandolfi Gregorio Västerås

Granström Celi Jokkmokk

Greijer Maja Västerås

Hassani Haghighi Mohammad Reza Västerås

Hodge Adam Västerås

Karah Mhamad Mahmod Hallstahammar

Klintberg Elin Västerås

Källberg Sandra Västerås

Loo Philip Hallstahammar

Mahmoud Jewera Västerås

Peterson Nellie Skultuna

Rak Michelle Västerås

Salad Hashi Fardoso Hallstahammar

Thessén Leo Västerås

Trykoz Iryna Västerås

Vallin Izabelle Sala

Yonas Kaleb Västerås

Östergren Alva Surahammar

Samhällsvetenskapsprogrammet

Abdulkader Madina Skultuna

Alkhoury Natalie Västerås

Barkensjö Wilma Västerås

Can Johannes Västerås

Curtolo Leo Västerås

Elfvendahl Lucas Västerås

Eriksson Martina Västerås

Hermann Hanna Västerås

Hillborg Gabriel Skultuna

Hjelm Conrad Västerås

Irmak Derman Västerås

Jovanovic Milica Hallstahammar

Kadrija Onita Västerås

Kashash Mohamad Västerås

Larsson Neo Västerås

Lejderud Pontus Västerås

Lomm Julia Västerås

Lundberg Alicia Västerås

Löfgren Hannes Västerås

Madesäter Frida Västerås

Maouhoub Boutaina Västerås

Nielsen Sofia Västerås

Nordin Kamph Åke Västerås

Odin Vanessa Västerås

Pantelidou Gesthimani Västerås

Perkuhn Belin Andreas Västerås

Persson Linnéa Västerås

Rindegren Tove Sala

Saed Abas Amir Västerås

Salman Dima Västerås

Stenstrand Edwin Västerås

Tajic Elise Kempe Hallstahammar

Zetterström Isabell Västerås

Özgün Philip Västerås

Vård- och omsorgsprogrammet

Abdi Hana Mahad Västerås

Abdi Ibtisam Nur Västerås

Ademi Samira Västerås

Ahmed Yahye Abdirashid Västerås

Azimi Ebrahim Västerås

Bakke Felicia Västerfärnebo

Bjärnelid Maja Västerås

Björndahl Fanny Västerås

Bytyqi Erjona Västerås

Ersson Kajsa Västerås

Farah Ruweyda Mohamud Västerås

Gustafsson Ida Västerås

Hassan Iqra Ibrahim Västerås

Hassan Mohamed Västerås

Hassan Nadar Abdullahi Västerås

Johansson Tilde Västerås

Karlsson Jennifer Sala

Kumlin Lucas Hallstahammar

Linderborg Thea Västerås

Lundmark Katarina Hallstahammar

Mahmoud Hawrin Sala

Mohammad Alaa Sala

Nyström Alizé Västerås

Persson Tuvalie Västerås

Rastas Lundh Ida Västerås

Romberg Karin Västerås

Videll Emma Surahammar

Programinriktat val, vård och omsorg

Ahmed Salma Västerås

Haji Muna Mukhtar Västerås

Hirsi Maryan Västerås

Sindy Aya Västerås

Carlforsskas Ekonomi- och handelsskola

Ekonomiprogrammet

Ahlström Emma Ramnäs

Andersson Isac Skultuna

Andersson Molin Rebecka Västerås

Benson Gustav Ramnäs

Berglund Noel Västerås

Björklund Lovisa Hallstahammar

Björnfot Cassandra Västerås

Borg Ebba Salbohed

Bylund Pontus Västerås

Clifford Sofia Västerås

Danielsen Salmi Christelle Västerås

Dharmasiri Dylan Västerås

Edelsvärd Alexander Västerås

Eriksson Maja Västerås

Eriksson Nils Skultuna

Fagerström Filip Västerås

Fernström Sofia Västerås

Forsgren Ellen Västerås

Fredriksson Minna Västerås

Gabrielsson David Västerås

Gidlund Vilma Västerås

Grimberg Emma Västerås

Halilovic Eldin Västerås

Hedin Lowa Västerås

Hegberg Kauntz David Västerås

Heimersson Isak Västerås

Häggblom Alex Västerås

Höglund Lina Västerås

Johansen Åberg Love Hallstahammar

Jonsson Alice Västerås

Kaya Emilia Västerås

Kjellmodin Cajsa Västerås

Kraft Adam Västerås

Krut Elsa Västerås

Lindblad Alice Västerås

Lindeman Jonatan Västerås

Lindfors Vilma Hallstahammar

Lindskog Viggo Västerås

Muzina Victor Västerås

Olofsson Lucas Västerås

Olsson Hamberg Disa Västerås

Olsson Ulrika Kolbäck

Persson Nääf Gustav Västerås

Peräkorpi Westin Emil Västerås

Rosqvist Jonatan Västerås

Rynger Moa Västerås

Rönnberg Sebastian Västerås

Samuelsson Josefine Västerås

Sandberg Jonna Västerås

Shagayo Martha Västerås

Sinsahaset Thanaree Västerås

Sjöberg Theo Västerås

Stensson Mathias Västerås

Stepanovski Christian Västerås

Söderberg Tom Västerås

Söderlund Joel Västerås

Söderqvist Lia Salbohed

Ternström Eric Västerås

Thelin Andreas Västerås

Thulin Hanna Västerås

Wahl Teodor Västerås

Walser Elliot Kolbäck

Wiksborg Linus Västerås

Von Post Klara Västerås

Ekonomiprogrammet, spetsutbildning

Boström Alice Västerås

Brandtieng Tilde Västerås

Brobäck Elias Västerås

Damberg Erik Västerås

Grajek Filip Västerås

Gustafsson Carl Västerås

Gyoni Estelle Köping

Hessen Wideling Michael Västerås

Hutton Kai Västerås

Håkans Emelie Surahammar

Jirving Carl Västerås

Jonsson Emma Kolbäck

Karlsson Thea Västerås

Larsson Ida Västerås

Lostelius Anton Kolbäck

Lundberg Greta Västerås

Löfgren Valentina Sala

Lööf Jonathan Västerås

Malmqvist Christian Västerås

Mcgregor Noah Västerås

Nilsson Saga Västerås

Pettersson Kasper Västerås

Pettersson Rickert Gustaf Västerås

Robertson Linn Hallstahammar

Sjöholm Emil Västerås

Svanedal Broström Malcolm Västerås

Östman Lucas Västerås

Handel- och administrationsprogrammet

Abdi Mohamed Abdirashid Hallstahammar

Bergman Zack Västerås

Bile Mahamed Yasir Västerås

Carlbäck Li Salbohed

Dunbäck Koba Alice Västerås

Eriksson Astrid Västerås

Fahlman Anton Västerås

Friberg Matilda Västerås

Haddad Sebastian Surahammar

Hedberg Ebba Västerås

Hising Oliver Västerås

Kisembo Ali Hallstahammar

Limoni Drilon Skinnskatteberg

Lindström Jack Västerås

Mohamod Omar Ahmed Västerås

Moody Oliver Västerås

Månegarm Engla Västerås

Nguyen Brendan Västerås

Nilsson Emma Fagersta

Ring Emma Västerås

Rydell Oskar Västerås

Sheikh Abdirazak Hikam Hallstahammar

Sihvonen Erik Hallstahammar

Sterling Lucas Västerås

Wiman Moa Västerås

Wiröstrand Ida Västerås

Programinriktat val, handel och administration

Ahmed Yasin Västerås

Ahmetaj Melinda Kolbäck

Hahi Wassim Västerås

Warsama Warsama Miguil Västerås

Edströmska gymnasiet

Fordon- och transportprogrammet

Abdifatah Ali Abdirizak Västerås

Al-Azzawi Jasim Ahmed Jasim Västerås

Almberg William Surahammar

Andersson Casper Sala

Andersson Ek Ida Västerås

Andersson Saga Hallstahammar

Ashuri Hussein Västerås

Asp Jakob Skultuna

Axelsson Ludwig Möklinta

Bamerni Sizar Västerås

Berggren Wiggo Kolbäck

Bergström Linus Västerås

Björck Elin Sala

Boskovic Anastacia Skultuna

Bäck Karolina Sala

Dahlin William Kolbäck

Dahlström Emma Hallstahammar

Eklund Karl Enköping

Emanuelsson Mourujär Elias Västerås

Eriksson Simon Skultuna

Eriksson Thea Västerås

Fellhammar Eric Västerås

Fransson Elias Västerås

Gimberg Elias Västerås

Gradin Öijer Adrian Västerås

Granström Johannes Hallstahammar

Hallberg Ludvig Västerås

Hedberg Franzén Jonathan Västerås

Hedgårds Oliver Bålsta

Hedlund Leo Västerås

Hedman Törmä Robertino Enköping

Heimer Anton Västerås

Hermansson Tim Kolbäck

Holmgren Lucas Hallstahammar

Hosseini Alisina Skultuna

Jakobsson Adam Surahammar

Jansson Patrik Västerås

Johansson Kristoffer Fjärdhundra

Johansson Nicklas Skultuna

Johansson Samuel Hallstahammar

Kavander Liam Västerås

Klemets Kevin Hallstahammar

Klint Felix Surahammar

Kollander Jesper Västerås

Laine Daniel Västerås

Larsson Matilda Västerås

Lindahl Gustav Västerås

Lindevall Louisa Enköping

Lindholm Tess Salbohed

Ljungdell Gustav Västerås

Mokko Greta Ramnäs

Mälarkvist Dominik Hallstahammar

Nicolaides Niko Skultuna

Nilsson Jonathan Västerås

Nässlander Douglas Surahammar

Oldberg Sebastian Västerås

Ospina David Västerås

Persson Liam Bro

Pohjonen Emma Västerås

Pontelius Casper Skultuna

Rambow Ängla Surahammar

Ricksén Liam Västerås

Saarinen Wilhelm Skinnskatteberg

Sahlman Jonatan Skultuna

Samuelsson Tim Kungsängen

Sandberg Leo Västerås

Sköld Adina Fagersta

Sommerhall Isabella Västerås

Storm Rautiainen Linus Västerås

Ståhl Theo Västerås

Sundberg Elin Järlåsa

Sundberg Lovisa Nynäshamn

Sundqvist Anton Västerås

Svanedal Julia Västerås

Sävström Max Västerås

Söderberg Anton Västerås

Söderberg Viggo Västerås

Södergren Anton Västerås

Sörensen Philip Västerås

Thyr Mattias Västerås

Törnqvist Morgan Fjärdhundra

Värnberg Kristoffer Västerås

Wallman Billy Västerås

Widegren Filip Västerås

Åkerlund Ossian Kolbäck

Örn Alva Kolbäck

Östling Linus Västerås

Programinriktat val, Fordon och transport

Abukar Masud Abdi Skultuna

Andersson Emil Skultuna

Baruti Stina S Västerås

Eriksson Maximilian Västerås

Folkjern Liam Västerås

Hassan Hakar Västerås

Malmström Viktor Västerås

May Poe Law Västerås

Nor Delshad Västerås

Willén Jennie Ramnäs

Flygteknikutbildningen

Akesh Amer Kungsör

Ali Kulane Idle Köping

Blom Felicia Hoting

Brishag Max Fjärdhundra

Burton Simon Farsta

Eriksson Maidi-Ann Söderbärke

Gunnarsson Anton Sollentuna

Henriksson Isac Ekolsund

Jallow Andrzej Göteborg

Jonasson Timo Arvika

Karlson Alexander Enskededalen

Keränen Ida Haparanda

Klarström Gustav Kristinehamn

Liljeby Victor Gävle

Lind Melvin Torslanda

Lindström Hultkvist Maya Västerås

Lundin Alvf Enköping

Lyckbacke Casper Kyrkhult

Lyckman Elis Enköping

Rathod Nick Skärholmen

Runesson Ebba Tjällmo

Sellberg Benjamin Vällingby

Semere Solyana Vällingby

Sjögren Noel Bålsta

Steensen Leo Bålsta

Tahhan Jawad Västerås

Zimmerman Frey Bagarmossen

Östman Johan Västerås

Wijkmanska gymnasiet

El- och energiprogrammet

Alaarak Mohammadbager Västerås

Andersson Edvin Skinnskatteberg

Anttonian Arik Västerås

Björnström Hampus Västerås

Backman Gustav Västerås

Dahl Christian Hallstahammar

Garnett Tomas Västerås

Geijer Albin Täby

Gesterling Isabel Västerås

Grenblad Ida Västerås

Görial Rama Västerås

Inci Zinar Västerås

Issa Lundberg Zebastian Västerås

Ivarsson Jesse Västerås

Jonsson Elias Västerås

Källberg Dennis Västerås

Lindberg Carl Västerås

Magnusson Robin Västerås

Moghadas Leon Västerås

Moraga Alcorce Polet Sala

New Holm Alice Järfälla

Normansson Ludwig Västerås

Ohlson Leo Västerås

Sivén Robin Sala

Steen Saro Västerås

Suarez Reyes Lina Maria Västerås

William Sandström Västerås

Programinriktat val, El och energi

Ahmed Abdisalam Abdulahi Skultuna

Del Pino Samuel Västerås

Elmi Hinda Yusuf Västerås

Halvarsson Ludwig Surahammar

Munye Mahad Västerås

Porsvald Emil Västerås

Söderlund Lukas Västerås

Industritekniska programmet

Bali Liam Västerås

Dal Monte Alexander Enköping

Engström Sebastian Västerås

Flyxe Erik Kolbäck

Gebreweldi Tomas Västerås

Isoaho Hannes Västerås

Kasapovic Tarik Västerås

Khorani Mohammed Ghadi Rashid Västerås

Larsson Östlund Liam Västerås

Lindahl Ludwig Västerås

Mellberg Vera Västerås

Nyman Melker Bålsta

Palo Simonsen Anton Köping

Rashid Mustafa Hallstahammar

Sjöberg Julian Västerås

Wikström Benjamin Västerås

Programinriktat val, Industriteknik

Engelberg Rasmus Västerås

Hållsten Noah Surahammar

Jansson Felicia Västerås

Lundholm Karl Västerås

Osmanovic Leon Arboga

Teknikprogrammet

Afewerki Esrom Västerås

Aitman Hannes Västerås

Ajjan Mikhail Västerås

Al Zubaidi Abdullah Västerås

Appelkvist Kristoffer Västerås

Bakir Delil Västerås

Bamarni Lavin Västerås

Berglund Axel Västerås

Bijoun Synthia Västerås

Björhn Lundquist Hugo Västerås

Eklund Gustav Västerås

Erixon Emil Västerås

Faruqui Hamzah Västerås

Hales Ioan Hallstahammar

Hallberg Oscar Västerås

Halldorf Elias Västerås

Hedin Albin Västerås

Hersi Abdu Omar Västerås

Hirsi Mohamud Västerås

Holster Engla Västerås

Jakobsson Sebastian Västerås

Jamali Hanjani Hamid Västerås

Jansson Algot Västerås

Jonasson Måns Västerås

Josefsson Lukas Västerås

Kedborn Vidar Västerås

Khawam Cynthia Västerås

Kiiskilä Kevin Hallstahammar

Klintskär Josef Västerås

Lilja Andreas Västerås

Lindqvist Lihan Hallstahammar

Mezhiyev Salah Västerås

Mohamud Mohamed Abdi Västerås

Nguyen Thanh Hong Duc Västerås

Nilsson Maverick Västerås

Nurisalo Jesper Västerås

Ojeda Anaya Santiago Västerås

Olofsson Svante Västerås

Oukhti Younes Västerås

Pernu Linus Skultuna

Punmark Sherly Västerås

Ramnell Lucas Västerås

Ryd Oscar Ransta

Safi Naveed Ahmad Västerås

Sandell Simon Västerås

Schrötter Gry Västerås

Sedlacek Albin Västerås

Seppälä Fanny Västerås

Serhatt Alex Hallstahammar

Sertcanli Yakup Västerås

Sharaaf Imaan Sala

Shoohani Zahraa Västerås

Sollerman Isac Surahammar

Stafford Rebecca Västerås

Sulaiman Gerges Västerås

Svensson Erik Västerås

Swiesciak Jakobsson Elias Västerås

Torén Novelia Västerås

Unge Alexander Västerås

Yolbas Bawer Västerås

Yousif Behnan Gabriel Västerås

Yusuf Bilal Västerås

Zaeto Meryem Västerås

Zaitoun David Västerås

Zajton Malke Västerås

Tranellska gymnasiet

Hotell- och turismprogrammet

Alawad Ali Nazih Enköping

Eklund Andersson Thuva Västerås

Frammin Cornelia Ljugarn

Hultgren Fanny Vansbro

Hämeenniemi Ville Västerås

Larsson Alice Skinnskatteberg

Jansson Anton Skinnskatteber

Lidin Nilsson Izabelle Sala

Mähl Emelie Fagersta

Nordin Medea Västerfärnebo

Oktay Azra Västerås

Pacheco Söderberg Felicia Skultuna

Roos William Västerås

Suleiman Maryam Västerås

Programinriktat val, Hotell och turism

Hussein Salman Västerås

Modin Ebba Sala

Tingberg-Granath Liam Västerås

Wiss Clevensjö Hampus Västerås

Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Arroyo David Malmö

Bernhardsson Kim Skultuna

Björnström Isac Kiruna

Carlsson Simon Västerås

Chaverri Michael Enköping

Eriksson Allis Kolbäck

Eriksson David Fagersta

Filling Philip Västerås

Grindebäck Pelle Skultuna

Hök Linus Andreasen Hallstahammar

Leek Anton Söderhamn

Lindqvist Johannes Västerås

Ljungner Björkman Kevin Helsingborg

Lundh Victoria Västerfärnebo

Lundkvist Kevin Västerås

Malaz Amal Abdi Västerås

Mulazzani Gianluca Ransta

Nordman Thomas Västerås

Nässén William Hallstahammar

Olsson Hannes Edsbyn

Ovesjö Sofia Skultuna

Phimphui Piyada Västerås

Poli Elliot Västerås

Pycinski Melanie Ramnäs

Ramstedt Loke Sala

Robertsson Alva Västerås

Rosling Hugo Norberg

Rundström Wille Fagersta

Schwieler Vilén Selma Sala

Sjöns Emma Stora Skedvi

Stockselius Jansson Dennis Västerås

Tapper Julia Sala

Thornell Sandås Sam Skultuna

Westholm Theodor Västerås

Programinriktat val, Restaurang och livsmedel

Eberhardsson Robin Västerås

El Khahlout Sultan Hallstahammar

Eriksson Filip Västerås

Johansson Leo Västerås

Koetnoi Kanthida Västerås

Lindkvist Rasmus Surahammar

Widénska gymnasiet

Barn- och fritidsprogammet

Andersson Hugo Västerås

Bastås Bergström Joel Fagersta

Camming-Sandström Laban Västerås

Claesson Samuel Sollentuna

Eriksson Amanda Enköping

Eriksson Tilde Sala

Frestadius Saga Sollefteå

Gullhav Wilhelm Karlstad

Hemington Zacharias Västerås

Huhta Petra Eskilstuna

Johansson Hanna Sollefteå

Jonsson Tilde Härnösand

Kartal Neo Västerås

Kleman Alicia Västerås

Kotz Öslöf Adrian Västerås

Lukic Delia Västerås

Malmqvist Rasmus Västerås

Nordin Tindra Surahammar

Nurmi Wilma Hallstahammar

Pettersson Elias Västerås

Ramberg Felix Västerås

Sanchez Rodriguez Daniel Västerås

Sköld Tilda Västerås

Smeds Tyra Västerås

Svahn Sebastian Västerås

Söderberg Emelie Västerås

Uppling Ida Kolbäck

Vedin Nellie Sala

Widén Liljekvist Frida Västerås

Åkerholm Lucas Västerås

Ekonomiprogrammet

Ahlström Maja Västerås

Aleslöv Alexander Arboga

Belin David Västerås

Bengtsson Axel Täby

Bergman Ida Hallstahammar

Bjurling Alice Söderbärke

Bäckström Simon Västerås

Börgesson Maria Västerås

Enberg Felix Västerås

Engström Liam Surahammar

Eriholm Matilda Västerås

Estelli Saga Hallstahammar

Fredriksson William Västerås

Fritz Tikkanen Teodor Västerås

Gustafsson Saga Västerås

Hammarstedt Joel Västerås

Hedin Ebba Västerås

Helmrich Oscar Västerås

Iglesias Acosta Bianca Västerås

Johansson Ebba Västerås

Keventer Edwin Västerås

Kihlström Ebba Västerås

Larsson Rasmus Norrtälje

Mivell Hugo Ljusterö

Nilsson Alve Eskilstuna

Nordmark Frida Västerås

Pettersson Miranda Surahammar

Samuelsson Emil Täby

Silva Skoog Henrik Västerås

Söderberg Olivia Västerås

Tigerhed Wilmer Västerås

Videhult Linus Västerås

Wahlström Emelie Västerås

Welander Felicia Kolbäck

Naturvetenskapsprogrammet

Al Masre Raghad Västerås

Al-Shabli Ahmed Skultuna

Berger Noah Mölndal

Bergman Hugo Västerås

Breivold Elin Västerås

Chunokun Brian Västerås

Danielsson Karl Västerås

Dieckmann Victor Västerås

Ekblom Fabian Västerås

Englund Lozano Jasmine Västerås

Enohnyaket Jennie Västerås

Eriksson Emmalisa Västerås

Eriksson Matilda Västerås

Eriksson Moa Västerås

Faisalfarah Duale Västerås

Flytström Leo Västerås

Forngren Felix Västerås

Frank Gustav Västerås

Gogalic Benjamin Hallstahammar

Gyborn Grahn Ida Skultuna

Hanania Adam Skultuna

Hauge Saga Karlstad

Helander Olle Västerås

Helmer Elina Västerås

Hemen Sofi Daniar Västerås

Henriksson Liv Västerås

Hoveklint Vilma Västerås

Ibrahim Samuel Västerås

Johannesen Isabella Västerås

Johansson Adrian Västerås

Johansson Tampio Måns Skultuna

Juhlin Mathilda Västerås

Juntunen Michelle Västerås

Knutsgård Linn Västerås

Laakkonen Max Hallstahammar

Landin Tage Västerås

Larsson Lisa Västerås

Ledin Viktor Västerås

Liaghat Niki Västerås

Lindh Daniella Västerås

Lorenzi Alva Västerås

Lundqvist Klara Västerås

Martinsson Erik Västerås

Miniotas Mikas Västerås

Normanian Serop Västerås

Näslund Einar Västerås

Ondracek Sofia Västerås

Padovan Adam Västerås

Palm Isak Västerås

Rahbek Lindström My Sala

Ringh Mi Västerås

Ryve Leo Västerås

Rådberg Ludvig Strömsholm

Rösler Oscar Västerås

Sarmini Hazem Västerås

Schmidt Oskar Strömsholm

Sergel Ida Västerås

Shima Idylle Salma Västerås

Sjöstrand Ellen Västerås

Sjöstrand Maja Västerås

Söder Andrea Västerås

Södergren Ella Västerås

Söderholm Thea Västerås

Wahl Elis Västerås

Wikhult Ebba Västerås

Wollart Hellkvist Felicia Västerås

Yasa Hamed Västerås

Yngveson Meg Västerås

Samhällsvetenskapsprogrammet

Aldén Amanda Västerås

Alvervik Anna Västerås

Andersson Astrid Västerås

Andersson Elvin Västerås

Andersson Jessica Västerås

Andersson Karl Strängnäs

Andersson Nora Västerås

Antonsson Max Västerfärnebo

Axelsson Nova Västerås

Berg Jonatan Västerås

Bodin Oskar Västerås

Bolognini Eklund Leia Västerås

Borg Maja Västerås

Breivold Martin Västerås

Cederblad Ida Surahammar

Dahnsjö Emil Västerås

Degerlund Hanna Västerås

Ek Ellen Västerås

Eklöf Fannie Västerås

Ekström Simon Västerås

Engström David Västerås

Falgén Ellen Västerås

Filling Alex Västerås

Forsén Hannah Västerås

Fredriksson Filippa Västerås

Fält Thea Skultuna

Granholm Ström Wilma Västerås

Green Arvid Västerås

Hammarström Tova Västerås

Heldesjö Hanna Västerås

Hertzberg Oliver Kvicksund

Holmström Ella Västerås

Johansson Ella Västerås

Johansson Nora Hallstahammar

Jonsson Lovisa Västerås

Josefsson Amanda Surahammar

Josephson Benjamin Västerås

Jörtsö Ludvig Eskilstuna

Kabele Annabell Västerås

Kartal Giorgio Västerås

Larsson Liam Västerås

Lindberg Ella Västerås

Madsen Moa Västerås

Mellinger Hugo Västerås

Mungsjö David Västerås

Nilsson Kajsa Västerås

Nilsson Liwa Västerås

Norling Rebecka Sala

Norström Tilda Västerås

Nyberg Alma Västerås

Robson Eleonora Västerås

Sikku Lilja Nellie Västerås

Sjögren Elvira Västerås

Steen Emil Västerås

Stenvall Alicia Västerås

Strömstedt Amanda Västerås

Svärd Ida Sala

Tallwin Isak Västerås

Tjulander Tyra Västerås

Tornberg Hugo Västerås

Torneryd Nilsson Andrea Västerås

Uusikartano Neil Hallstahammar

Vahlström Tilda Västerås

Vorbrodt Isak Västerås

Waern Ida Västerås

Willman Ebba Västerås

Östlund Wiggo Västerås

ABB Industrigymnasium

Teknikprogrammet

Thenander Ebba Västerås

Khakimova Amira Västerås

Kiiskilä Ida Hallstahammar

Falk Carolin Kvicksund

Keshishian Jimi Västerås

Nurmi Nikita Hallstahammar

Eskilsson Rebecka Västerås

Mikkelsen Vilma Västerås

Harrison Louise Västerås

Arnesson Nea Kvicksund

Mörck Erik Västerås

Mustapic Klara Västerås

Rolfsman Ida Västerås

Zinck Helena Västerås

Ming Emmie Västerås

Carlander Tom Västerås

Junzell Alice Västerås

Anderson Thorild Jacob Fagersta

Pettersson Moa Surahammar

Wåhlstedt Joel Västerås

Malmport Filippa Västerås

Norén Ludvig Fagersta

Toivosson Leo Skinnskatteberg

Sandberg Nicolaides Leah Västerås

Camitz Clara Västerås

Johansson Linda Västerås

Löfgren Clara Kvicksund

Flygar Ebba Västerås

Lång Erik Västerås

Kristensen Moltas Kvicksund

Dahlberg Anton Fagersta

Tärnblom Alfons Västerås

Hern Ndez Riu Marc Hallstahammar

Hellström Olivia Västerås

Abrahamsson Alice Västerås

Sörman Ellen Sala

Ugus Cesminaz Sara Västerås

Hauta Maja Västerås

Frykberg Ångbäck Leo Västerås

Arnland David Västerås

Ström David Strömsholm

Solver Maximilian Västerås

Kronman Astrid Västerås

Canolli Melisa Skultuna

Rehnberg Hedda Västerås

Habib Federa Västerås

Flöijer Isabella Hallstahammar

Kock Daniel Västerås

Andersson Eric Västerås

Matsson Maja Västerås

Domert Agnes Västerås

Olsson Jonathan Västerås

Andersson Fanny Västerås

Skytt Felix Västerås

Chan Daniel Västerås

Kumpula Emil Hallstahammar

Bou-Antoun Emelie Västerås

Arnland Julia Västerås

Gustavsson Elias Västerås

Lindblad Tuva Västerås

Tran Belinda Västerås

Westerström Tuva Västerås

Challans William Västerås

Älvegran Angelina Västerås

Saleh Ayah Kolsva

Hong Eddie Västerås

Lockley Alexander Västerås

Haupt Olsson Nathalie Västerås

Thunell Joel Västerås

Hultdin Hugo Västerås

Aranki Nicola Västerås

Henning Karin Västerås

Råback Gustav Västerås

Lindberg Elvira Hallstahammar

Bamarni Davin Västerås

Dawletkhai Diana Västerås

Tengbert Anna Västerås

Bayard Adam Västerås

Hedberg Joel Ramnäs

Siewertson Edvin Västerås

Levin Leon Västerås

Torelli Adam Västerås

Sary Mortadha Västerås

Brobacke Helmer Västerås

Cheng Linn Västerås

Rivas Perez Leonardo Västerås

Eckemark Adam Västerås

Brunnsberg Emma Västerås

Nguyen Daniel Västerås

Aguilar Angelita Västerås

Becker Nora Västerås

Claesson Andreas Västerås

Kallio Kristoffer Virsbo

Dong Yunshu Västerås

Thorsén Ellen Surahammar

Teknikprogrammet, spetsutbildning

Bergroth Agathon Västerås

Åkerström Albin Västerås

Ohlsson Mattias Västerås

Jaasund Ludvig Västerås

Helmersson Maximilian Västerås

Öhrn Felix Västerås

Kadriu Erjon Västerås

Folkebrant Felix Västerås

Ericsson Simon Virsbo

Houben Niels Sala

Åhman Axel Västerås

Hjortstam Aron Västerås

Bel Fdhila Malik Västerås

Fogelberg Isak Västerås

Kolsmyr Arvid Västerås

Özer Samuel Västerås

Nordin Kamph Gösta Västerås

Johansson Ida Västerås

Hedlund Jonathan Västerås

Skoglund Daniel Västerås

Nord Adam Köping

Joelsson Ville Västerås

Nilsson Hugo Arboga

Omari Armin Västerås

Ulväng Anna Örsundsbro

Sialis Sebastian Västerås

Jakobsson Gustav Västerås

Östling Albin Eskilstuna

Bereket Semey Noh Enköping

Kempe Sjödin William Kvicksund

Grillska gymnasiet

El- och energiprogrammet

Larsson Gråde Daniel Västerås

Björklund Gustav Västerås

Berg Andersson Erik Västerås

Rudstam Carl Västerås

Lennkvist Daniel Skultuna

Johansson Jesper Västerås

Holmqvist Nils Västerås

Danielsson Viktor Västerås

Jäder Linus Skultuna

Söderberg Jesper Skultuna

Nordmark Lucas Västerås

Porsby Oskar Västerås

Kihlin Emil Västerås

Forsberg Frans Västerås

Ali Hussein Abukar Västerås

Silfver Noel Västerås

Hultgren Petter Västerås

Larsson William Västerås

Björkman Eddie Västerås

Pavletic Neo Västerås

Fredriksson Tuike Kevin Västerås

Lindgren Alexander Västerås

Westberg Pontus Västerås

Keenan Michael Västerås

Ekonomiprogrammet

Englund Julia Västerås

Brangefält Adam Västerås

Stigeberg Linnea Västerås

Jenssen Linn Hallstahammar

Strömblad Ellen Västerås

Lindgren Matilda Västerås

Huynh Lina Västerås

Wiegand Linnéa Västerås

Frii Maja Västerås

Österberg Maja Västerås

Odén Martin Västerås

Öberg Tea Kvicksund

Lejdedal Isak Västerås

Erkers Ida Västerås

Bresser Tuva Västerås

Engström Astrid Västerås

Englund Frida Västerås

Wikström Emelie Västerås

Nordström Frida Sala

Piniaha Jakub Fagersta

Eriksson Jonathan Västerås

Blomkvist Elin Västerås

Sjödahl Alva Västerås

Wendelin-Lowndes Julia Västerås

With Noel Västerås

Wallinder Lukas Västerås

Smrecki Hultman Julia Västerås

Ellenden Lisa Västerås

Dahlberg Meja Västerås

Björkman Victor Västerås

Estetiska Programmet, Estetik och media

Hedqvist Tea Västerås

Hedqvist My Västerås

Mörck Tova Västerås

Beckman Angelica Västerås

Redebrandt Lee Västerås

Sörensson Stina Surahammar

Gånge Fideli Västerås

Strömne Olle Fjärdhundra

Massaro Rörbrink Elin Västerås

Malmberg Stella Köping

Eriksson Elin Västerås

Suenaga Everheim Lucas Sala

Jernberg Tyra Krylbo

Fröstberg Hanna Västerås

Olsson Melvin Surahammar

Samhällsvetenskapsprogrammet, beteendevetenskap

Kåwö Maja Västerås

Nerin Ellen Västerås

Isaksen Ella Elofsson Strömsholm

Björklind Elin Västerås

Elvén Nellie Västerås

Nehrman Linnea Västerås

Berntsson Alice Västerås

Kangas Stina Västerås

Hogbrink Helena Kvicksund

Åsell Alice Västerås

Nilsson Erik Västerås

Pedersen Annika Kolbäck

Hansson Linnéa Västerås

Turesson Hanna Västerås

Wetter Wera Västerås

Karlsson Emma Västerås

Bortot Fannie Västerås

Andersson Olivia Västerås

Schöblom Grivans Lukas Västerås

Revenäs Johnsson Maja Surahammar

Herweg Lovisa Västerås

Johansson Ebba Västerås

Ekelund Linnea Västerås

Malmström Ida Västerås

Nilsson Zalina Västerås

Isaksson Oliver Västerås

Cianciolo Eric Västerås

Liljeros Emma Västerås

Folkjern Maja Västerås

Olsson Sofia Strömsholm

Samhällsvetenskapsprogrammet, media

Kovaite Patricija Västerås

Nolén Tova Västerås

Killiner Evelina Västerås

Bäckström Carlberg Tilda Västerås

Nurutdinova Raja Västerås

Kolli Frida Västerås

Fahradin Mear Nidal Västerås

Kühne Ville Arboga

Mikkelsen Thea Västerås

Westman Elina Västerås

Östman Vanna Västerås

Borgstedt Enya Västerås

Widén Johan Västerås

Groth Lovisa Västerås

Andersson Mathilda Västerås

Teknikprogrammet

Myllyoja Emil Vörå, Finland

Walldén Gustaf Enköping

Ekblom Cajsa Västerås

Ahlberg Pontus Västerås

Pettersson Vera Västerås

Öhman Ramon Västerås

Jansson Rasmus Västerås

Sjödin Arvid Västerås

Lauri Alex Västerås

Rosendahl Tim Västerås

Alhag Tim Västerås

Wahl Noel Västerås

Åkerlund Soobin Västerås

Odeling Erik Västerås

Vatavu Albert Västerås

Jonsson Elias Västerås

Gentzell Anton Västerås

Phuenban Anuphan Västerås

Sundin Marcus Västerås

Amoreza Saman Västerås

Lundgren Elton Västerås

Özgün Josef Västerås

Lundbäck Erik Västerås

Burström Emil Västerås

Wiltebo Nelson Västerås

Turan Gabriel Västerås

Alanko Emil Surahammar

Hägg Ohlsson David Västerås

Karlborg Alkesten Ludwig Västerås

Klarin Kristoffer Västerås

Nordström Algot Surahammar

Hahrska gymnasiet

Bygg- och anläggningsprogrammet

Abdimalik Mohammed Habil Västerås

Andersen Chum Hallstahammar

Andersson Simon Västerås

Anneteg Fogel Vincent Västerås

Backman Alfred Västerås

Arunsinthong Jirapas Surahammar

Bech Gabriella Västerås

Berg Cornelia Västerås

Berghök Alfred Västerås

Bergqvist Ida Surahammar

Bergström Theodor Västerås

Brolin William Västerås

Bäck Eric Arboga

Bäckman Lovisa Västerås

Bäckström Elmer Västerås

Carstinge Emil Skultuna

Cederholm Lukas Västerås

Chapman Lea Västerås

Eldehage Gabriel Västerås

Eriksson Ludvig Västerås

Evnert Mathias Västerås

Fernkvist Olivia Surahammar

Flodberg Robin Västerås

Franzén Erik Västerås

Frisk Liam Surahammar

Gustafsson Eddie Västerås

Hallor Vatka Felix Västerås

Halvarsson Linus Surahammar

Hedström Maya Västerås

Hellberg Oscar Hallstahammar

Henhammar Adam Hallstahammar

Jans Liam Ransta

Joelsson Pontus Kolbäck

Johansson Joel Ransta

Kollander Dennis Västerås

Larsson Noah Hallstahammar

Lennstrand Alexander Västerås

Lidbom Liam Västerås

Lind Loke Västerås

Linder Elin Västerås

Mäenpää Hörnstedt Maximus Västerås

Narving Gustav Västerås

Nikolic Milos Köping

Nilsson Anton Kolbäck

Norström Erik Västerås

Norström Julia Västerås

Nyström Felicia Enköping

Oskarsson Eklund Ellen Västerås

Pepponen Theo Västerås

Peschau Erik Kolbäck

Pettersson Oliwer Västerås

Rahimi Abolfazl Västerås

Rashid Lauk Västerås

Ricatti Samuel Västerås

Rundgren Samuel Västerås

Rönnholm Albin Kolbäck

Saad Eddin Nazir Västerås

Salomaa Laura Hallstahammar

Sanchez Riquelme Alessandra Västerås

Sandberg Adam Västerås

Shamsutov Roman Västerås

Silfvernagel David Surahammar

Sjölund Anton Hallstahammar

Staf Alexander Västerås

Steen Victor Västerås

Stidelius My Västerås

Svensson Simon Västerås

Söder Eric Västerås

Tahir Aram Västerås

Thornberg Järesten Noel Västerås

Törngren Theo Västerås

Watras Dawid Daniel Västerås

Wickman Julia Hallstahammar

Programinriktat val, bygg och anläggning

Bergman Albin Västerås

Domarks Gvido Västerås

Ghazali Tabish Västerås

Juhlin Johannes Västerås

Käck William Hallstahammar

Mohamed Mohamed Hallstahammar

Olsson Ellen Västerås

Skogslund Ted Västerås

Tamberg Josef Västerås

Tosic Andjela Västerås

Hantverksprogrammet, frisör

Beccau Miranda Arboga

Byberg Alicia Västerås

Eckerborn Matilda Västerås

Eriksson Amanda Norberg

Hedlund Thyra Västerfärnebo

Höglund Nelly Norberg

Norén Julia Västerås

Pettersson Elvira Västerås

Pettersson Wilma Västerås

Söder Emilia Enköping

Törnblom Tess Sala

Utter Linnéa Norberg

Wennersten Olivia Västerås

Programinriktat val, hantverk, frisör

Beka Julia Västerås

Elg Jenny Skultuna

Hantverksprogrammet, stylist

Arnåsen Ebba Västerås

Jakobsson Moa Västerfärnebo

Karppinen Nora Västerås

Mirhosseini Izabell Västerås

Nord Line Enköping

Norling Malin Västerås

Pettersson Clara Enköping

Puhls Isolde Västerfärnebo

Rydensjö Elin Eskilstuna

Rydén Jacqueline Västerås

Sjödén Ellen Västerås

Von Reitzel Sarah Eskilstuna

Programinriktat val, hantverk, stylist

Abdimalik Nasiima Habil Västerås

Jassim Mohammed Mariam Västerås

Vvs- och fastighetsprogrammet

Aldrén Benjamin Västerås

Andersson Erik Västerås

Andersson Hugo Bålsta

Bergström Linus Hallstahammar

Brüdigam Jesper Ransta

Jönsson Karl Västerås

Kastrup Watkin Aurora Västerås

Majanen Axel Västerås

Mellin Anton Västerås

Mohamed Mahamood Noredin Enköping

Nasser Michel Västerås

Olsson Emil Västerås

Olsson Isak Enköping

Stråle Rasmus Västerås

Söderlund Rasmus Västerås

Törnér Wrigstedt Emil Västerås

Vendlegård Edvin Västerås

Wold Theo Västerås

Zetterman Gustav Västerås

Programinriktat val, vvs Och fastighet

Abdo Anthony Västerås

Jensen gymnasium

Ekonomiprogrammet

Svane Maria Västerås

Lundberg Ida Västerås

Ottoson Rut Västerås

Ramazanov Adam Hallstahammar

Soner Rebecka Västerås

Adolfsson Max Sala

Cejer Sandra Marta Fagersta

Affa Nadia Västerås

Andersson Emilia Västerås

Andersson Max Köping

Nordmark Tuva Västerås

Jokela Winkler Melker Västerås

Atina Isho Daniella Västerås

Sarhus Eliot Bålsta

Lundblom Viggo Västerås

Hällgren Martina Västerås

Bergman Albert Västerås

Fagerström Viktor Västerås

Ainerfors Sebastian Västerås

Abdirahim Abdinaasir Mohammad Flen

Ebarasi Asioya Västerås

Merkonen Dalina Sala

Naturvetenskapsprogrammet

Mohammed Rusul Västerås

Khorasani Armin Västerås

Waheed Duaa Hajar Waheed Västerås

Lazic Marcela Västerås

Kadioglu Melike Västerås

Stenke Michelle Skultuna

Husam Nissan Maria Västerås

Johansson Hanna Västerås

Ahmad Lina Västerås

Rooth Disa Kolbäck

Schultze Amanda Västerås

Ahmed Farhiya Västerås

Pettersson Matilda Västerås

Hammo Zain Västerås

Sevelin Ghatoore Shana Grillby

Petters Althea Västerås

Björk Tilda Västerås

Balajo Sainabou Västerås

Samhällsvetenskapsprogrammet

Rojas Nordqvist Alexandra Enköping

Falk Mathilda Västerås

Bjurquist Melina Västerås

Lindgren Emmeline Bålsta

Lothström Saga Västerås

Helmin Linnea Hallstahammar

Sundström Tuva Hallstahammar

Cerimagic Aida Västerås

Nordlander Linnea Västerås

Nshimiye Maeva Västerås

Leonardsson Matilda Ransta

Kraftelid Emma Bålsta

Massaro Simon Västerås

Jamal Abdulla Aziz Lazia Västerås

Sarlin Isac Västerås

Sabah Izabel Västerås

Grönholm Alva Kolbäck

Basim Matilda Västerås

Ahmad Maha Burhan Ahmad Västerås

Andersson Judit Köping

Westerlund Matilda Sala

Hassan Hawrin Västerås

Kopparlundsgymnasiet

Estetiska programmet, estetik och media

Ekström Alva Västerås

Starrin Viggo Sundsvall

Roos Amanda Västerås

Pernu Kajsa Surahammar

Abusultan Yousra M S Västerås

Lindström Kenna Hallstahammar

Samhällsvetenskapsprogrammet

Östlund Heidi Hallstahammar

Högberg Cornelia Hallstahammar

Axelsson Alice Skultuna

Kobanghe Esther Surahammar

Rink Patrick Skinnskatteberg

Hagelsjö Jennifer Hallberg Kolbäck

Winblad Melvin Västerås

Lidström Oscar Västerås

Fetahi Alije Västerås

Österholm Eddie Västerås

Andersson Liisa Hallstahammar

Domås Lisa Västerås

Johansson Angelica Västerås

Thornell Lindell Tilde Västerås

Kunskapsgymnasiet

Ekonomiprogrammet

Jonsson Isa Västerås

Ahmad Suzan Västerås

Wendebaum Florian Västerås

Said Sundus Västerås

Höglund Vilma Sala

Kördel Ludvig Västerås

Mohamed Maryam Västerås

Mohamed Mona Västerås

Afrim Mariella Västerås

Heydari Amir Västerås

Abdulsamed Lyban Västerås

Gaib Daniel Västerås

Behnam Veleria Västerås

Mohamed Azad Västerås

Johansson Alex Skinnskatteberg

Soghomonian Ariné Västerås

Naturvetenskapsprogrammet

Schelin Maja Enköping

Hedati Sara Västerås

Einarson Elin Västerås

Sjöberg Hannah Enköping

Carstensen Elsa Västerås

Ibrahim Amera Hallstahammar

Amiri Fatemeh Västerås

Norgren Emelie Skultuna

Broman David Västerås

Hamid Abdulla Västerås

Hussein Haya Västerås

Wehliye Sumaya Abukar Västerås

Sabsabi Rawan Västerås

Lindström Joel Bålsta

Haji Yara Västerås

Micaell Essey Västerås

Mazin Hashim Maya Västerås

Hadaya Christian Västerås

Omar Agha Abdulallah Västerås

Samhällsvetenskapsprogrammet

Andersson Karin Skultuna

Obucina Maja Enköping

Wedegård Nellie Västerås

Mäkivirta Fransson Tilda Västerås

Nordgren Markus Skinnskatteberg

Nyberg Manya Västerås

Abdulrahman Mariam Västerås

Szatmari Valentina Västerås

Abdi Hamdi Ahmed Västerås

Araya Melissa Västerås

Burgos Santa Cruz Sandra Milena Västerås

Alfa Merci Skultuna

Moosavi Maryam Västerås

Mohamed Ali Yassin Västerås

Salam Hama Salih Rano Västerås

Yousefi Muzhgan Västerås

Geirdal Sundin Alex Västerås

Shojaee Maedeh Västerås

Aden Anisa Västerås

Davoodi Saradarbadi Arvin Enköping

Abdi Jamal Dahir Västerås

Ahmed Ayanle Fowzi Västerås

Abdullah Mahamed Selma Västerås

Zuniga Webb Hadasa Västerås

Amanuel Maria Västerås

Meyer Vanessa Arboga

Abdullah Abodi Västerås

Sorani Ahmad Västerås

Wohlden Vadebäck Angelica Härnösand

Jbili Mariam Nour Västerås

Realgymnasiet

Hantverksprogrammet, Stylist

Johansson Jennifer Enköping

Abdel-Daim Andrea Bålsta

Forslund Thelma Thorsell Örsundsbro

Ekström Maja Norberg

Slaiwa Nancy Eskilstuna

Lundberg Evelina Gerebo Enköping

Malmberg Åsing Lovisa Enköping

Cimmini Daniella Enköping

Malmling Isabelle Eskilstuna

Bolling Alexia Virsbo

Karhula Kallio Jenna Virsbo

Haag Andrea Skogstorp

Freese Arischia Sala

Gulliksson Nathalie Kolsva

Lagnehamn Amanda Kolsva

Vestling Simone Sala

Kilpeläinen Kida Örsundsbro

Karhula Linnea Västerås

Staaff Wilma Västerås

Hennig Rebecka Köping

Hakso Ebba Norberg

Rylander Ramström Linnea Västerås

Programinriktat val, hantverk, stylist

Westerlund Patricia Surahammar

Puumala Fanny Fagersta

Lundin Eriksson Erika Virsbo

Bergström Amanda Grillby

Cederborg Alma Västerås

Naturbruksprogrammet, djur

Peltoniemi Nea Västerås

Henriksson Indra Västerås

Andersson Saga Västerås

Lindgren Elin Västerås

Grantén Miranda Skultuna

Ekström Gripenhov Nelly Köping

Stabo Melina Enköping

Eliasson Agnes Västerås

Nygård Maja Köping

Ekman Cornelia Västerås

Lundqvist Ida Västerås

Jegendal Emma Grillby

Andersson Ella Västerås

Rollert Tindra Västerås

Bolinsson Julia Eskilstuna

Granath Amanda Hallstahammar

Hennström Amanda Västerås

Lundin Tobias Västerås

Renberg Agnes Söderbärke

Kindvall Hanna Västerås

Stolt Gabriel Västerås

Melin Tuva Sala

Kvernplassen Linnéa Bålsta

Programinriktat val, naturbruk, djur

Sjögren Sofie Skinnskatteberg

Lidén Elin Strängnäs

Berndtsson Sanna Skultuna

Naturbruksprogrammet, Hund

Lanbro Freja Bålsta

Forsman Alvida Köping

Rosengren Elin Enköping

Strömberg Linn Västerås

Flodman Leo Västerås

Flodström Elin Västerås

Andersson Hagberg Diana Kolsva

Programinriktat Val Naturbruk, Hund

Landblom Moa Västerås

Ledberg Ida Köping

Naturbruksprogrammet, Häst

Åhs Loviza Kolbäck

Björnfot Isabella Västerås

Housset Edith Västerås

Pettersson Nova Hallstahammar

Selin Emeline Västerås

Vestman Ida Skultuna

Larsson Tyra Ransta

Adrian Ebba Västerås

Petrovic Jansson Agnes Köping

Sahlèn Emma Skultuna

Bygg Saga Västerås

Stengård Ebba Sollentuna

Khallagi Roxanna Adelsö

Programinriktat val, naturbruk, häst

Heydorn Sara Enköping

Naturbruksprogrammet, äventyrsturism

Lindberg Melvin Västerås

Svensson Wilma Kolbäck

Nützmann Hannes Västerås

Meyer Albin Enköping

Näsström Caroline Västerås

Törner Ted Västerås

Programinriktat Val, Naturbruk Äventyr

Ponok Thawatchai Ramnäs

Thorén Business School

Ekonomiprogrammet

Thunberg Livia Västerås

Magnusson Filippa Kolbäck

Fürst Emelie Västerås

Behrens Moa Västerås

Larsson Saga Västerfärnebo

Kärvinge Amanda Sala

Norberg Michaela Västerås

Manner Ella Västerås

Trollvad Wilma Surahammar

Piva Filippa Hallstahammar

Eklund Eklund Emelie Surahammar

Nyberg Thea Grillby

Hassain Armand Västerås

Ataei Vajdepour Dana Västerås

Jarrah Alisar Västerås

Dahl Anton Västerås

Wedelstam Ella Västerås

Omar Abdulqaadir Mohamed Västerås

Hadzhiev Lachezar Ivanov Fagersta

Lindén Ida Västerås

Mirzabegyarange Mona Västerås

Staflin Felicia Västerås

Malmkvist Ebba Västerås

Barisho Claudia Västerås

Hadzhiev Simeon Ivanov Fagersta

Skoog Hugo Västerås

Demirel Robin Västerås

Hussein Mohssen Västerås

Storm Lucas Västerås

Omar Kadra Hassan Västerås

Larsson Evelynn Almeyda Stora Skedvi

Suvanto Elin Surahammar

Svennblad Josefin Västerås

Ahmed Abdullahi Västerås

Behluli Osman Västerås

Alnuami Taha Mohammed Fadhil Västerås

Jansson Tuva Köping

Bargabriel Simon Västerås

Bech Anton Sala

Hanna Leon Västerås

Osman Siham Ibrahim Västerås

Kizito Eric Västerås

Karam Hiba Västerås

Al Turfi Mujtaba Västerås

Mantilla Cortez Jaely Västerås

Hassan Zeyd Västerås

Mugisha Minnah Sidney Västerås

Khazzum Rebecka Västerås

Patcha Emmoth Elliot Västerås

Muse Nuhur Mohamed Västerås

Näslund Tindra Kungsängen

Jangholt Laura Västerås

Salenholt Mattias Västerås

Thunström Tuva Västerås

Tsehaye Shenhet Västerås

Helsing Viggo Västerås

Kainhofer Henriksson Mathilda Köping

Kantavanich Leo Västerås

Osmanovska Melek Västerås

Samhällsvetenskapsprogrammet

Malmefeldt Elina Enköping

Mwepu Desirée Västerås

Amin Avan Västerås

Cekirge Silan Hallstahammar

Gustafsson Nova Västerås

Dehkani Tabarak Västerås

Ishimwe Linda Hallstahammar

Thobansong Kanokwan Västerås

Bekes Ella Västerås

Fesehatsion Banuna Mehtsentu Hallstahammar

Aoun Pia Västerås

Shaikhi Ahmed Västerås

Hedlund Miranda Västerås

Jonsson Alva Västerås

Issa Mohamad Västerås

Yohana Valenteen Västerås

Östholm Edvin Västerås

Denkha Mariana Västerås

Gunérus Frida Surahammar

Malmgren Ölvebo Benjamin Västerås

Buule Habibo Ibrahim Västerås

Dogru Lorin Västerås

Ibrahim Rahma Ismail Västerås

Bahar Denize Västerås

Lainas Martin Venus Västerås

Ajina Mariam Västerås

Heremi Aina Västerås

Lindberg Sarayu Västerås

Kako Mattias Västerås

Duic Elma Västerås

Hanna Maria Västerås

Kirjakos Fobronia Aziz Kirjakos Västerås

Muyoboke Ketia Västerås

Hussein Josef Västerås

Mekonnen Abiti Sala

Naturvetenskapliga programmet

Kumlin Melvin Köping

Alhallbouni Mina Norberg

Vadeghani Alma Västerås

Akkawi Nicol Västerås

Dawli Pearla Västerås

Seppälä Contreras Nicole Västerås

Faysal Fartun Hallstahammar

Seyed Mariam Hallstahammar

Ahmad Narin Västerås

Abdullah Ayub Roza Västerås

Hussein Neerin Västerås

Öven Birtan Västerås

Dheyab Hajir Khalid Dheyab Västerås

Demir Marcus Västerås

Abdulla Sarhang Surahammar

Albouzan Hassan Västerås

Hersi Ayoub Omar Västerås

Västerås idrottsgymnasium

Samhällsvetenskapsprogrammet

Borg Zeidlitz Tilde Skultuna

Sörell Tindra Skultuna

Widerberg Elin Västerås

Bonserud Oddmar Filippa Västerås

Gustafsson Alexander Flen

Egelstad Tuva Västerås

Brosén Jeremias Västerås

Löfberg Alexander Virsbo

Ingvarsson Moa Västerås

Khorami Faisal Ahmad Västerås

Tingvall Hanna Kungsör

Bergsten Elin Skultuna

Thelin William Västerås

Laine Heidi Sala

Alexandersson Maja Västerås

Pettersson Döl Theo Malung

Bauer Clara Kolbäck

Morsk Erik Hallstahammar

Hellberg Felicia Skultuna

Popovic Andrej Surahammar

Bergmann Björck Nils Västerås

Forsman Elias Ransta

Wikström Ronja Västerås

Nehrer Malte Västerås

Tanpo Sittikorn Västerås

Flykt Johannes Västerås

Söderberg Isak Surahammar

Kindberg Daniel Västerås

Västerås Praktiska gymnasium

El- och energiprogrammet

Sundberg Samuel Västerås

Malmberg Lukas Västerås

Segerberg William Västerås

Khoshaba Kristian Västerås

Jernberg Tapper Liam Västerås

Andersson Axel Västerås

John Sundell Västerås

Gustafsson Richard Västerås

Stalin Alexander Västerås

Hantverksprogrammet, frisör

Rörborn Elin Västerås

Lindholm Isabell Hallstahammar

Bjöns Madelene Söderbärke

Klingberg Cajsa Sala

Johansson Elvira Norberg

Nilsson Kajsa Hallstahammar

Autio Moa Söderbärke

Harryson Clara Sala

Hedkvist Wilma Köping

Strandin Ella Västerås

Lejon Saga Köping

Wahlqvist Molly Söderbärke

Vestling Linnéa Norberg

Jansson Ebba Fagersta

Sahakangas Izabell Hallstahammar

Bernier Isolde Bålsta

Johansson Ebba Sala

Jansson Michelle Virsbo

Berglund Lina Krylbo

Programinriktat val, hantverk, frisör

Kinolli Raza Västerås

Hantverksprogrammet, stylist

Al Hindawi Mina Köping

Barrera Leiva Emira Västerås

Bergman Isabelle Sala

Hoda Nora Västerås

Rensvik Nora Västerås

Programinriktat val, hantverk, stylist

Hedén Emilia Västerås

Åhlström Sandra Västerås

Bjermert Maja Västerås

Hana Sandra Västerås

Pontillo Arvid Västerås

Hamo Falaknaz Skultuna

Hotell och turism programmet, hotell och konferens

Sharf Ragad Sala

Programinriktat val, hotell och turism

Alekic Amelisa Västerås

VVS- och fastighetsprogrammet

Kärf Gustav Högsjö

Olsson Melker Vingåker

Tynnstedt Nicolas Västerås

Lindberg Jonathan Uppsala

Savci Johannes Västerås

Svan Noel Västerås

Svantesson Jesse Bålsta

Berglund David Västerås

Lundquist Ludvig Surahammar

Programinriktat val, VVS och fastighet

Stenberg Casper Västerås

Mälardalens ridgymnasium

Naturbruksprogrammet, lantbruk

Bruhn Elin Ödkarby, Finland

Schwieler Petersson Johanna Ramsele

Åberg Ronja Enköping

Jaslin Tove Västerås

Holmström Josephine Kungsängen

Theorén Alva Västerås

Neideman Aleberg Tuva Järna

Bramming Stina Västerås

Hagman Clara Järna

Ingels Gabriella Västerås

Wasell Wilma Västerås

Asplund Kine Vasa

Rörick Ebba Köping

Piciacchi Olivia Bro

Bäckström Alma S Sunderbyn

Hämäläinen Elin Nykvarn

Ljungstedt Linnea Bålsta

Hansson Hannah Själevad

Edvardssom Bergström Tilde Kungsängen

Häger Johanna Enskede

Adams Bohlin Antonia Färentuna

Dammert Amberg Alva Sollentuna

Andersson Alice By Kyrkby

Rönntoft Hannah Vaxholm

Fallucca Lovisa Bålsta

Programinriktat val, naturbruk, lantbruk

Eriksson Linnea Katrineholm

Holmkvist Rebecka Arboga

Franzén Maja Västerås

Yrkesgymnasiet i Västerås

Bygg- och anläggningsprogrammet

Lindgren Jesper Surahammar

Johansson Erik Hallstahammar

Hjalmarsson Kajsa Kvicksund

Norlin Oscar Hallstahammar

Lundvang Villemo Västerås

Lindgren Damien Hallstahammar

Kastrati Sokol Västerås

Rollert Tilde Västerås

Strandgren Viktor Hallstahammar

Virenius Loke Hallstahammar

Berggren Cecilia Västerås

Rydh Lukas Västerås

Ghidoni Bauer Sebastian Surahammar

Ramström Tim Västerås

Rask Alexander Västerås

Programinriktat val, bygg och anläggning

Carlsson Neo Surahammar

Barn- och fritidsprogrammet

Måfors Fanny Enköping

Ali Markaba Abdiqadir Västerås

Lindström Emelie Valskog

Pettersson Lönnqvist Thyra Surahammar

Åsén Vendela Eskilstuna

Bergljung Philip Västerås

Boskovic Alma Skultuna

Aasen Carl Hallstahammar

Hedman Emelie Västerås

Tilling Isabelle Västerås

Möller Linn Västerås

Liljehammar Nysell Lukas Grillby

Gelin Tilda Eskilstuna

Söderlund Felicia Västerås

Lindgren Tim Surahammar

Abusultan Bushra M S Västerås

Ahmad Mariam Västerås

Levander Maja Västerås

Mohamed Abdulaziz Mahamud Västerås

Lindegren Emelie Västerås

Programinriktat val, barn och fritid

Gustafsschöld Linn Västerås

Ivström Ida Västerås

El- och energiprogrammet

Udd Kevin Surahammar

Nordström Hampuz Surahammar

Eriksson Freja Västerås

Garpenlid Jylhä Sebaztian Surahammar

Anehag Felix Hallstahammar

Grefweberg William Västerås

Tsingos Christoffer Surahammar

Brolén William Västerås

Eriksson Hugo Kvicksund

Del Pino Jernberg Max Västerås

Nordin Persson Isac Surahammar

Maged Hashem Pshkaft Västerås

Ohanjan Johannes Västerås

Vanninen Kazper Västerås

Warszynski Przemyslaw Västerås

Programinriktat val, el och energi

Osses Philip Västerås

Fordons- och transportprogrammet

Tibblin Victor Kungsör

Kakasor Akam Västerås

Dawli Marc Norrköping

Pettersson Simon Västerås

Käck Victor Västerås

Programinriktat val, fordon och transport

Sundvall SlotterY Casper Hallstahammar

Handels- Och administrationsprogrammet

Vacev Micaela Västerås

K Helsing Towa Västerås

Pettersson Albin Surahammar

Lindeberg Isac Västerås

Johansson Emilia Hallstahammar

Temiz Edholm Emilia Västerås

Eriksson Noah Surahammar

Xuseen Balqiso Västerås

Uski Elias Västerås

Frandén Hedberg Nova Köping

Enlund Linnea Västerås

Traczyk Oskar Västerås

Spjut Isik Olivia Västerås

Stipelius Dennis Västerås

Hjelm Wallin Linus Västerås

Meeran Samir Sala

Hasan Sabri Västerås

Mukhar Abdule Mahamed Eskilstuna

Larsen Junie Västerås

Programinriktat val, handel Och administration

Alamaa Molly Hallstahammar

Hantverksprogrammet, frisör

Jonsson Nova Surahammar

Axman Ella Västerås

Edlund Ebba Hallstahammar

Stenman-Tholén Alexandra Sala

Pålman Hedin Saga Västerås

Larsson Meja Hallstahammar

Programinriktat val, hantverk, frisör

Hamo Mohammad Västerås

Vård- Och omsorgsprogrammet

Ainerfors Emelie Västerås

Carlström Bylén William Virsbo

Källström Malte Västerås

Mohamed Maryan Sadeq Hallstahammar

Kastell Zandra Västerås

Nazar Taha Lina Västerås

Pereda Fiusa Cassandra Västerås

Kadesjö Jakob Västerås

Yousef Helena Västerås

Muhudin Sahro Issa Västerås

Mikkelsen Tilde Hallstahammar

Hanan Naima Sala

Ardaiz Estefani Eskilstuna

Dahlgren Elin Västerås

Programinriktat val, vård- Och omsorg

Haji Munira Mukhtar Västerås

Mohamud Ramlo Ahmed Hallstahammar

NTI-gymnasiet

El- och energiprogrammet

Eriksson Isac Sala

Andersson Melker Västerås

Falk Eddie Köping

Nilsson Joel Ransta

Lukkaroinen Leo Virsbo

Gidlund Arvid Västerås

Lundevall Adam Västerås

Frougi Arian Västerås

Wiklund Robin Västerås

Kullman Lukas Västerås

Andersson Gabriel Kolbäck

Mejer Adam Västerås

Nidmark Jonathan Västerås

Falk Gabriel Västerås

Özer Samuel Västerås

Lindholm Alice Västerås

Edman Vilhelm Kolbäck

Jörgensen Lindh Erik Västerås

Martinez Pettersson Oliver Västerås

Ek Wallin Lukas Västerås

Eriksson-Lima Nataniel Västerås

Persson Oscar Västerås

Granqvist Pérez Elis Västerås

Shorto Leo Fagersta

Estetiska programmet, estetik och media

Olsson Johan Västerås

Komulainen Josefin Surahammar

Björk Saga Köping

Thorsell Colin Västerås

Johansson Ella Västerås

Eriksson Saga Västerås

Slagbrand Sixten Västerås

Vikström Albin Västerås

Fella Dante Västerås

Myrzell Liam Västerås

Estetiska programmet, musik

Wallinder Nicole Västerås

Ikäläinen Eric Hallstahammar

Löfdahl Alvar Västerås

Funestig Saga Skultuna

Blagojevic Enya Hallstahammar

Rasouli Aref Västerås

Windelarv Elias Västerås

Nilsson Noah Västerås

Helm Daniel Västerås

Jämtefors Elvira Hallstahammar

Muhammed Ahmed Alan Västerås

Ketabchi Arshia Salbohed

Hansson Monthan Nova Solna

Lopez Emma Västerås

Teknikprogrammet

Pennskog Viktor Västerås

Eriksson Tim Enköping

Ali Harry Fagersta

Gothilander Emil Västerås

Castleton Timothy Västerås

Andersson Erik Harry Hallstahammar

Jonsson Gustav Västerås

Seyfullayev Sabir Västerås

Gedik Mustafa Trollhättan

Willén William Ransta

Johansson Joseph Västerås

Hörnell Erwin Västerås

Flemström Linus Västerås

Haimanas Bygden Lucas Västerås

Enbom Malte Skinnskatteberg

Hansson Hannes Västerås

Engman Alexander Åström Enköping

Grausmanis Roberts Västerås

Sundman Isak Västerås

Dahlblom Viktor Västerås

Schiller Adam Västerås

Gustavsson Ludwig Strömsholm

Åhnberg Emil Västerås

Baker Ahmed Västerås

Makrech Mohamad Sajed Hallstahammar

Ghilay Neamin Aron Västerås

Turunen Lucas Västerås

Hasan Youssef Surahammar

Everitt Theomir Sala

Agrell Daniel Västerås

Broberg Gustav Västerås

Warto Antranik Västerås

Zarytovska Margo Västerås

Ismail Kavin Wiria Västerås

Steen Annarella Västerås

Baunsgaard Casper Västerås

Hedman Oliver Västerås

Präst Jonatan Västerås

Nordin Kamph Knut Västerås

Al-Hakeem Saif Sala

Gard Patrik Uppsala

Niemi Mattias Skinnskatteberg

Fallbrink Erik Västerås

Mankowski Cyprian Tymoteusz Ramnäs

Larsson Celik Caine Västerås

Ade Hanad Västerås

Von Der Burg Richard Västerås

Bogårdh Daniel Västerås

Edelo Elias Västerås

Al-Khamasi Baker Ahmed Västerås

Västerås Citygymnasium

Barn- och fritidsprogrammet

Erngren Nemo Hallstahammar

Abdi Abdirahman Hallstahammar

Nokkosmäki John Bryan Hallstahammar

Programinriktat val, barn och fritid

Gorana Sanjabi Sana Västerås

Elewi Meriem Västerås

Naturvetenskapligt program

Mairy Jack Västerås

Alhafari Abdullah Västerås

Samhällsvetenskapsprogrammet

Sirviö Elina Västerås

Isak Suad Ali Köping

Vård- och omsorgsprogrammet

Wicksell Tindra Enköping

Frank Vera Salbohed

Programinriktat val, vård och omsorg

Almazar Mariam Eskilstuna

Zadkova Gabriele Kolbäck

Mohammed Merwa Yehya Västerås

Benjamin Maja Västerås

Radhi Rokaya Enköping

Strömsholms ridgymnasium

Naturbruksprogrammet inriktning ridlärare

Hultcrantz Dyrkorn Tiril Oslo

Svärdsén Stella Hallstavik

Johansson Wilma Skövde

Bergfors Maria Kalmar

Beckman Line Värmdö

Nordin Emilia Borlänge

Karlsson Elin Horn

Backman Elina Täby

Eriksson Olivia Herräng

Humble Louise Västerås

Leissner Linn Visby

Ygberg Wilma Vallentuna

Frisk Alma Enköping

Sandberg Ebba Enebyberg

Erlandsson Granholm Nova Bålsta

Åberg Alva Täby

Marsja Martinsson Aila Koskullskulle

Olsson Elsa Mörkö

Öhman Hannah Norrsundet

Daniels Tilde Leksand

Wetterberg Molly Brunflo

Vesterlund Alice Brottby

Andersson Lovisa Lindesberg

Bräck Moa Vattholma

Haglund Josefin Borlänge

Eljas Engla Björbo

Pernå Elin Mariefred

Disinger Isaksson Mira Gustavsberg

Jakobsson Ronja Skövde

Wahlinder Emilia Tyresö

Ahlberg Erika Täby

Kirschon Astrid Älta

Bholin Thea Tullinge

Otterström Tuva Vendelsö

Om kommentarer på denna sajt

Hej! Vad tycker du om det du just läst? Bidra gärna med tankar och synpunkter men tänk på att det bästa sättet att hitta läsare är att hålla sig kort och koncis, med en god ton. Glöm inte att dela alla artiklar du kommenterat – för ännu mer debatt! Här kan du läsa mer om vilka regler som gäller i våra kommentarsfält.

Comments powered by Disqus.

Senaste nytt

Visa fler

BUSINESS

Kraftig ökning av nya företag i Västmanland i juni

I juni ökade antalet registreringar av nya företag i Västmanland med hela 26 procent. Efter nedgången i samband med coronakrisens utbrott har nyföretagandet i Sverige tagit fart igen, visar färsk...torsdag 2/7 10:43

Samarbete ska ge hållbart och långsiktigt byggande i Västerås

Västerås växer snabbt och många nya bostadshus och fastigheter byggs. För att skapa ett hållbart samhälle behövs ett hållbart byggande. Mälarenergi och Aroseken har hittat ett framgångsrikt samarbete...onsdag 1/7 19:39

Stor ökning av företagslån i Västmanland

Kapitalbehovet hos små och medelstora företag har varit stort under coronakrisen. Det visar en färsk rapport från Almi. Hittills i år har Almi Mälardalen i Västmanland beviljat 112 lån motsvarande 95...onsdag 1/7 17:45

Regeringen satsar på högre utbildning – fler platser till MDH

Coronapandemin har slagit hårt mot arbetsmarknaden. Regeringen väljer därför att satsa på högre utbildning för att Sverige ska komma starkare ur krisen. För Mälardalens högskolas (MDH:s) del innebär...tisdag 30/6 16:54

SMAKFULLT

Enkelhet i fokus vid kajen: "Omtanke om råvaran"

Brasseriet Kajplats 9, K9 i folkmun, fint beläget vid Tullhuskajen vid Mälaren slog upp sina portar 2012 och har sen dess varit en välbesökt restaurang med inriktning mot fisk och skaldjur.söndag 15/3 9:49

Mr Mango har växt ur sin foodtruck på mindre än ett år

Nu är matstället redo för nya utmaningar: ”Vill ta de chanser som dyker upp” Från början var det mest tänkt som ett roligt extrajobb på sommaren. Men gänget bakom foodtrucken Mr Mango fick snabbt tänka om. Efter påsk kommer de att finnas på tre ställen i Västerås. Och...lördag 14/3 9:08

Nu har Västerås hetaste restaurang öppnat

Nytt koncept i stan – tillaga maten själv vid bordet I torsdags uppdaterades Västerås citys restaurangkarta med ytterligare en markering. Blackstone Steakhouse slog upp sina portar på Sturegatan i Sibyllas gamla lokaler. Västerås Tidning kikade in...torsdag 20/2 19:30

QUIZ

Nu är musikfesten igång – testa dina Mello-kunskaper

QUIZ: Vad kan du om Västeråsbidragen i Melodifestivalen? Under åren har ett antal västeråsare varit med och satt färg på Melodifestivalen, inte minst Loreen som gick hela vägen och vann Eurovision Song Contest med sin låt Euphoria. Frågan är hur mycket du...lördag 23/2 20:10

E-TIDNING