På fredagen blev listorna klara för Västerås gymnasieskolor. Här är samtliga namn. Foto: Helena Andersson

Vi kom in på gymnasiet!

Nyfiken på vilka nya klasskompisar du kommer att få plugga tillsammans med från i höst? Här presenterar Västerås Tidning samtliga listor från antagningsenheten som blev färdiga idag för alla gymnasieskolor i Västerås, kommunala som fristående.

  • Publicerad 11:40, 1 jul 2022

CARLFORSSKA GYMNASIET

Ekonomiprogrammet

Bjelm Ella VÄSTERÅS
Moberg Albin VÄSTERÅS
Semondo Marnick VÄSTERÅS
Gourie Maria VÄSTERÅS
Henrysson Dante VÄSTERÅS
Hedlund Ludvig VÄSTERÅS
Uski Måns VÄSTERÅS
Kjellberg Lovisa VÄSTERÅS
Rettig Johan VÄSTERÅS
Makhametova Jasmin VÄSTERÅS
Winberg Theo VÄSTERÅS
Rosenqvist Oskar VÄSTERÅS
Moser Elias VÄSTERÅS
Lindström Sofie VÄSTERÅS
Steinbrecher Filippa VÄSTERÅS
Gränsbacke Hanna VÄSTERÅS
Elovsson Ella VÄSTERÅS
Carlsson Argyropoulo Flora VÄSTERÅS
Gardelin Sidenström Maria VÄSTERÅS
Faysal Mohamed HALLSTAHAMMAR
Heldebring Alva VÄSTERÅS
Högberg Raoul VÄSTERÅS
Mustafa Shania SURAHAMMAR
Gwitén Edvin VÄSTERÅS
Riström Tuva VÄSTERÅS
Larson Melvin VÄSTERÅS
Pahlin Lovisa KOLBÄCK
Lundberg Thea VÄSTERÅS
Södergren Simon VÄSTERÅS
Patring Theodor VÄSTERÅS
Aldén Rasmus VÄSTERÅS
Zielinski Elin VÄSTERÅS
Erikols Wetterfall Axel VÄSTERÅS
Vesterlund Vallo Livia VÄSTERÅS
Appelqvist Viktor VÄSTERÅS
Tärnblom Wilma VÄSTERÅS
Khamu Robert VÄSTERÅS
Hed Elliot SURAHAMMAR
Yakoub Eden VÄSTERÅS
Kandell Thea VÄSTERÅS
Tewfik Albin VÄSTERÅS
Carlsson Ella VÄSTERÅS
Mortimer Ronja VÄSTERÅS
Ekberg Tilde VÄSTERÅS
Lundin Elias VÄSTERÅS
Gunnarsson Vilgot VÄSTERÅS
Danho Gabriella VÄSTERÅS
Häggström Sophie VÄSTERÅS
Jansson Tilda SURAHAMMAR
Olofsson Talia VÄSTERÅS
Rizvanovic Tim VÄSTERÅS
Frisholt Moa VÄSTERÅS
Baruti Matilda VÄSTERÅS
Özgun Yasmine VÄSTERÅS
Stenlund Hugo VÄSTERÅS
Mohamed Rozda VÄSTERÅS
Pettersson Alva SURAHAMMAR
Kadhem Maja VÄSTERÅS
Udd Liam SURAHAMMAR
Thulin Vilma VÄSTERÅS
Bäck Isak VÄSTERÅS
Aldernäs Elias VÄSTERÅS
Christensen Maja VÄSTERÅS
Rydin Sahlin Alvin VÄSTERÅS
Ming Bernice VÄSTERÅS
Skåhl Olivia VÄSTERÅS
Stenstrand Leonard VÄSTERÅS
Khurshid Esra VÄSTERÅS
Alihodzic Daliya VÄSTERÅS
Söör Luna VÄSTERÅS
Åberg Julia VÄSTERÅS
Pers Vilda VÄSTERÅS
Jalder Ebba VÄSTERÅS
Wickman Gustav VÄSTERÅS
Saliba Elias VÄSTERÅS
Johansson Josefin VÄSTERÅS
Larnebo Cornelia VÄSTERÅS
Jonsson Oskar VÄSTERÅS
Larsson Wilma VÄSTERÅS
Ahmadi Sissi SURAHAMMAR
Acer Irem VÄSTERÅS
Pettersson Oskar VÄSTERÅS
Jurabaeva Sogdiana VÄSTERÅS
Ståhl Matilda VÄSTERÅS
Ågers Elin VÄSTERÅS
Bornström Oscar VÄSTERÅS
Eh Paw VÄSTERÅS
Sibinovic Tim VÄSTERÅS
Ibraahim Anisa Mustaf HALLSTAHAMMAR
Sporrstedt Holly VÄSTERÅS
Hansson Isola VÄSTERÅS
Mendoza Noah VÄSTERÅS
Aoun Noah VÄSTERÅS
Amoev Edmond VÄSTERÅS
Hariharan Shreya VÄSTERÅS

Ekonomiprogrammet, spetsutbildning

Othman Shaban Jalal Othman VÄSTERÅS
Ek de Bernardo Angelina VÄSTERÅS
Wiberg Hugo VÄSTERÅS
Tervald Hannes VÄSTERÅS
Pettersson Viggo HALLSTAHAMMAR
Sennergren Theo VÄSTERÅS
Springfeldt Otto VÄSTERÅS
Bergström Joel VÄSTERÅS
Brobacke Holger VÄSTERÅS
Colakovic Alen VÄSTERÅS
Sollerman Amalia SURAHAMMAR
Gullbäck Oliver VÄSTERÅS
Hussein Ahmed Hassen VÄSTERÅS
Ahmadi Moghadam Parmiss VÄSTERÅS
Kollander Söderman Frida VÄSTERÅS
Schmidt Elin STRÖMSHOLM

Estetiska programmet, Bild

Sollerman Isac SURAHAMMAR
L´estrange Kelis ARBOGA
Flyghed Axelina VÄSTERFÄRNEBO
Lindberg Mathilda KÖPING
Kronblad Lisa SURAHAMMAR
Molin Emilia SALA
Jakobsson Haugen Evelina MÖKLINTA
Olsson Stella HALLSTAHAMMAR
Öman Nova VÄSTERÅS
Wennström Max VÄSTERÅS
Högberg Matilda SALA
Jokobauskaite Vilte HALLSTAHAMMAR
Smidsäter Maja HALLSTAHAMMAR
Sjödahl Elin VÄSTERÅS
Ahlqvist Emma VÄSTERÅS
Forsberg AliceKVICKSUND
Imfall NathanVÄSTERÅS
Lindberg OliviaVÄSTERÅS
Forsberg Hosio JenniferVÄSTERÅS
Cvetkovic Emma Kojhasarle HALLSTAHAMMAR
Alves Borras Daniela VÄSTERÅS
Wikström Bianca VÄSTERÅS
Sakrak Sara VÄSTERÅS
Ali Solin VÄSTERÅS
Hegonius Felicia Gustafsson HALLSTAHAMMAR
Svärd Jasmine VÄSTERÅS
Bourne Charlotte VÄSTERÅS
Tserendori Emujin KÖPING
Everitt Miranda SALA
Öhman Unna VÄSTERÅS
Keenan Moa VÄSTERÅS

Estetiska programmet, Dans

Karlsson Tilda ENKÖPING
Nilsson Felicia SALA
Marmbrandt Rakel ENKÖPING
Häggman Alice VÄSTERÅS
Lövgren Minna ENKÖPING
Sahlén Molly VÄSTERÅS
Axelsson Elina VÄSTERÅS
Johansson Alice VÄSTERÅS
Richardsson Mimmi MÖRSIL

Estetiska programmet, Estetik och media

Haynof Said VÄSTERÅS
Hallgren David VÄSTERÅS
Ekman Gabriel VÄSTERÅS
Al Khalili Sliman VÄSTERÅS
Ademoski Joel FAGERSTA
Doan Huy Hoang VÄSTERÅS
Solaiman Artem VÄSTERÅS
Krogh Katherine VÄSTERÅS
Pilapil Blomqvist David VÄSTERÅS
Owusu Elijah VÄSTERÅS
Eklund Iris KÖPING
Isaksson Amanda HALLSTAHAMMAR
Löfgren Ludvig VÄSTERÅS

Estetiska programmet, Musik

Öhman Liv SKINNSKATTEBERG
Jaslin Frida VÄSTERÅS
Niklasson Tyra KOLSVA
Claeson Engla VÄSTERÅS
Svanström Celia VÄSTERÅS
Tapper Trixie KOLSVA
Bäck Amanda ARBOGA
Smedberg Liam VÄSTERÅS
Hellström Johannes VÄSTERÅS
Kumlin Stina VÄSTERÅS
Einarson Vendela VÄSTERÅS
Folkesson Moa STRÖMSHOLM
Levin Espen VÄSTERÅS
Lindgren Vilja ENKÖPING
Kiiskilä Leah HALLSTAHAMMAR
Bislimi Melinda SURAHAMMAR
Slettengren Frida VÄSTERÅS
Lundvall Alicia FAGERSTA
Pernell Jack VÄSTERÅS
Nori Giourga Jasmina KÖPING
Servat Nazli HALLSTAHAMMAR
Wennberg Ida VÄSTERÅS
Eriksson Simon VÄSTERÅS
Karlsson Lukas KOLSVA
Vilela André Granlund HALLSTAHAMMAR
Larsson Lovisa ESKILSTUNA
Francis Reuben SALA
Almqvist Dante ÖSTERVÅLA
Karlsson Isac SALA
Munter Arvid HALLSTAHAMMAR

Estetiska programmet, Teater

Klinsrisuk Karlsson Lisa VÄSTERÅS
Loman Isak KÖPING
Ryytty Snöa VÄSTERÅS
Jungeteg Tyra VÄSTERÅS
Petersson Alice SKOGSTORP
Sulaiman Rami ENKÖPING
Sigurbjörnsson Alexander STRÄNGNÄS
Midner Tilia ENKÖPING
L´estrange Lily ARBOGA
Tuuvas Saga VÄSTERÅS
Grimheden Ella VÄSTERÅS
Marshall Celina VÄSTERFÄRNEBO

Försäljnings- och serviceprogrammet

Odin Johannes VÄSTERÅS
Saari Filip VÄSTERÅS
Landegren Elin VÄSTERÅS
Jonshult Emilia VÄSTERÅS
Engström Joel VÄSTERÅS
Robitan Hama Amin Darin VÄSTERÅS
Bäckström Tuva VÄSTERÅS
Graan Elliot VÄSTERÅS
Saravia Ellenor VÄSTERÅS
Ali Ali Mohamed VÄSTERÅS
Alshata Zain Eddin VÄSTERÅS
Carlsson August VÄSTERÅS
Grönholm Filip VÄSTERÅS
Byberg Ellinor VÄSTERÅS
Eriksson Alva HALLSTAHAMMAR
Thors Alexander VÄSTERÅS
Ruth Wilma VÄSTERÅS
Neljestam Ida VÄSTERÅS
Solomon Samuel RAMNÄS
Amo Reza Avan VÄSTERÅS
Wasberg Tilda SKULTUNA
Alstermo Wattle Savannah SKULTUNA
Legebro Tristan VÄSTERÅS
Ahmed Abdulkadir SKULTUNA
Berhane Efdon VÄSTERÅS
Qooje Hibo Bashir VÄSTERÅS

Programinriktat val, Försäljning och service

Ali Sabir Abukar VÄSTERÅS
Muhudin Samiro Issa VÄSTERÅS
Turki Enis VÄSTERÅS
Diaz Valenzuela Martin VÄSTERÅS

International Baccalaureate

Laing Alec VÄSTERÅS
Johansson Gustav KLIPPAN
Rekonen Filippa VÄSTERÅS
Vestin Vilja VÄSTERÅS
Nordberg Silfverswärd David VÄSTERÅS
Bar-Sawme Maria VÄSTERÅS
Imuetinyan Annabell VÄSTERÅS
Halvarsson Alexander KVICKSUND
Chelariu Noemi HALLSTAHAMMAR
Almberg Isabelle SURAHAMMAR
Karlsson Daniella HALLSTAHAMMAR
Soundar Rajan Shwetha LUDVIKA
Datsenko Arina VÄSTERÅS
Bustamante Leia Hidalgo HALLSTAHAMMAR
Gomollon Guallarte Hector VÄSTERÅS
Deuchar Aston VÄSTERÅS
Fateh Nzar VÄSTERÅS
Patel Pratham VÄSTERÅS
Vistinjoki Sara INGARÖ
Billström Agnes ENKÖPING
Chakraborty Akash VÄSTERÅS
Svensson Freja VÄSTERÅS
Mitra Ditsa VÄSTERÅS
Takac Tin ESKILSTUNA
Hennessy Keelin VÄSTERÅS
Rawat Prakhar VÄSTERÅS

Samhällsvetenskapsprogrammet

Enlund Lovisa VÄSTERÅS
Hassan Najmo Abdullahi VÄSTERÅS
Mohamed Abdullahi Jinow VÄSTERÅS
Ahmed Habsa Fowzi VÄSTERÅS
Ladvall Agnes VÄSTERÅS
Häll Rebecka VÄSTERÅS
Boldrup Rafaela VÄSTERÅS
Eroglu Lorin VÄSTERÅS
Östlund Alvin VÄSTERÅS
Arntsen Isabelle VÄSTERÅS
Derrico Nova VÄSTERÅS
Niemelä Engla VÄSTERÅS
Nerantzidis Ängla VÄSTERÅS
Kiiskilä Hannah HALLSTAHAMMAR
Nordin Jolina SALA
Berg Amanda VÄSTERÅS
Jonsson Alva VÄSTERÅS
Frid Selma SURAHAMMAR
Lind Filippa VÄSTERÅS
Savci Hemrin VÄSTERÅS
Schallehn Elin VÄSTERÅS
Appelqvist Lukas VÄSTERÅS
Mohamed Mandek Ali VÄSTERÅS
Myrvang Toste VÄSTERÅS
Jämsén Fredén Nellie RAMNÄS
Johansson Ebba VÄSTERÅS
Norén Matilda FAGERSTA
Dogan Reyhan VÄSTERÅS
Söderström Saga SKOKLOSTER
Tshikupe Marcly VÄSTERÅS
Tamm Ebba LEKSAND
Omar Narin VÄSTERÅS
Khdir Sahand VÄSTERÅS
Björklund Hvilja VÄSTERÅS
Paulus Maria VÄSTERÅS
Hånell Loke VÄSTERÅS
Asp Nelly VÄSTERÅS
Wickman Jonna HALLSTAHAMMAR
Kjörling Sebastian VÄSTERÅS
Eriksson Lundmark Moa VÄSTERÅS
Sleman Carisma VÄSTERÅS
Hahne Wallmark Arvid VÄSTERÅS
Larsson Emma HALLSTAHAMMAR
Bytyqi Erisa VÄSTERÅS
Grum Lusha VÄSTERÅS
Sepulveda Paez Javiera VÄSTERÅS
Can Sarah VÄSTERÅS
Wettermark Philip ENKÖPING
Björkeland Leone VÄSTERÅS
Akkurt Elizabeth VÄSTERÅS
Forsling Julie VÄSTERÅS
Florinus Nowa VÄSTERÅS
Suad Neo VÄSTERÅS
Schöblom Smilla SURAHAMMAR
Munktell Jasmin VÄSTERÅS
Aineskog Tilde VÄSTERÅS
Luvuma Elijah VÄSTERÅS
Malo Juliana Degrace VÄSTERÅS
Aranki Natalie VÄSTERÅS
Abdo Maria VÄSTERÅS

Vård- och omsorgsprogrammet

Hassen Ranya Salah Mohammed SKULTUNA
Tesfu Ruta SURAHAMMAR
Tekhlahmanout Awet VÄSTERÅS
Alahmed Zubaidah Faris Saadallah VÄSTERÅS
Amigo Farina Diego VÄSTERÅS
Bampa Ngeleza Tatiana Farline NORBERG
Mohammad Diyari Nihad VÄSTERÅS
Misghina Helen Teklit VÄSTERÅS
Brindar Adnan Haji VÄSTERÅS
Rydberg Jenny HALLSTAHAMMAR
Ahmed Hamsa Abdirashid VÄSTERÅS
Vestling Timothy SKULTUNA
Winberg Elina VÄSTERÅS
Larsson Rasmus VÄSTERÅS
Mohamed Zina VÄSTERÅS
Omerovic Alisa ENKÖPING
Hultén Thorell Nadine SALA
Odewärn Nellie VÄSTERÅS
Blomström Fanny VÄSTERÅS
Mazouch Björkeland Linn VÄSTERÅS
Weldes Lovisa VÄSTERÅS
Lund Emelie VÄSTERÅS
Bender Livia GRILLBY
Harman Isabella VÄSTERÅS

Programinriktat val, Vård och omsorg

Hasan Sfet Ejin VÄSTERÅS
Larsson Elsa VÄSTERÅS
Izzeddin Kani VÄSTERÅS
Abdulahi Intisaar VÄSTERÅS

EDSTRÖMSKA GYMNASIET

Fordon- och transportprogrammet

Lindqvist Albin KÖPING
Danielsson Billy ENKÖPING
Bejersten Kevin ENKÖPING
Nordin Saga VÄSTERÅS
Abrahamsson Ludvig KOLBÄCK
Suschinski Tuva SKULTUNA
Vikström Erik SURAHAMMAR
Eriksson Amanda ENKÖPING
Stridsberg Adrian VÄSTERÅS
Bruno Matheo VÄSTERÅS
Appelqvist Elias ENKÖPING
Bylander Hedmark Ebba SKULTUNA
Oscarsson Hugo VÄSTERÅS
Samuelsson Oskar VÄSTERÅS
Lundgren Casper SURAHAMMAR
Biltaji Hassan SALA
Carlhed Felix VÄSTERÅS
Thorsell Joakim VÄSTERÅS
Gerebo Lundberg Albin VÄSTERÅS
Winberg Rasmus VÄSTERÅS
Torstensson Linus VÄSTERÅS
Eeli Liam VÄSTERÅS
Cederlöf Aminda VÄSTERÅS
Rönnkvist Emil VÄSTERÅS
Behrens Alva VÄSTERÅS
Björklund Axel VÄSTERÅS
Gislemark Marcus VÄSTERÅS
Johansson Filip SALA
Strömberg Thim VÄSTERÅS
Sundqvist Alexander VÄSTERÅS
Kjellén Samuel RAMNÄS
Lyremo Amanda VÄSTERÅS
Larsson Alva SURAHAMMAR
Berggren Anton VÄSTERÅS
Oganesian Alexandro SURAHAMMAR
Eldehage Benjamin VÄSTERÅS
Kangas Jonathan HALLSTAHAMMAR
Ekberg Therese HALLSTAHAMMAR
Ericsson Linus SALA
Jansson Elin SURAHAMMAR
Derenkow Nike VÄSTERÅS
Pettersson Vilmer Karlsson HALLSTAHAMMAR
Eriksson Linus VÄSTERÅS
Pontelius Oscar SKULTUNA
Lammi Nekisha SALA
Larsson Marcus VÄSTERÅS
Jotorp Sebastian VÄSTERÅS
Jonsson Zeb KOLBÄCK
Broberg Kevin VÄSTERFÄRNEBO
Pettersson Jack SURAHAMMAR
Pettersson Philip RAMNÄS
Nordström Simon VÄSTERÅS
Hortans Hanna SALA
Markstedt Hampus VÄSTERÅS
Olsson Fritz VÄSTERÅS
Lindberg Milla SKULTUNA
Thunblom Pontus VÄSTERÅS
Ramström Olle VÄSTERÅS
Bergroth Robin VÄSTERÅS
Johansson Vincent VÄSTERÅS
Saleh Ahmad Saleh VÄSTERÅS
Ahlin Vera VÄSTERÅS
Oksala Max VÄSTERÅS
Molin Cederborg Melwin VÄSTERÅS
Sahlberg Felix VÄSTERÅS
Turtola Leo ENKÖPING
Ottenfelt Philip RAMNÄS
Jalal Artin VÄSTERÅS
Kokki Linus RAMNÄS
Åkerlund Lenny KOLBÄCK
Camacho Olivares Kevin VÄSTERÅS
Sjögren Adam HALLSTAHAMMAR
Sollengren Emma SURAHAMMAR
Trzcinski Karol VÄSTERÅS
Boström Molly SURAHAMMAR
Vilhelmsson Colin VÄSTERÅS
Östman Wille VÄSTERÅS
Martikainen Matti EKOLSUND
Tohver Åkerfeldt Neo SURAHAMMAR
Wold Alvin VÄSTERÅS
Walaszewski Brayan SKULTUNA
Wallentin Julia SALBOHED
Linderborg Julia VÄSTERÅS
Ahmed Yad VÄSTERÅS
Adrian Molly VÄSTERÅS
Bontén Wilma VÄSTERÅS
Johansson Felix ENKÖPING
Alenbrand Elvira VÄSTERÅS
Hallström Max HALLSTAHAMMAR
Eriksson Rebecca RAMNÄS

Programinriktat val, Fordon och transport

Haji Khalid VÄSTERÅS
Forsman Noah KOLBÄCK
Ali Ilyas Abdidahir VÄSTERÅS
Flöje Alfred VÄSTERÅS
Vieweg Agaton KVICKSUND
Barreh Mohamed Abdillahi VÄSTERÅS
Van Den Berg Agnes SURAHAMMAR
Blom Anton VÄSTERÅS
Öhrn Toivainen Ville VÄSTERÅS
Lindberg Andersson Lucas VÄSTERÅS

Flygteknikutbildningen

Nikontha Praiya BORLÄNGE
Al-Taihi Waile ESKILSTUNA
Fryklind Dahlin Alvin SKARA
Sedström Emil ASKERSUND
Ali Sadam Abubaker ESKILSTUNA
Enblom Joakim VÄSTERÅS
Carlson Alexander VÄSTERÅS
Astakhov Erik KIRUNA
Khrobsuk Ajay ENKÖPING
Shoushan Mhd Joud LUDVIKA
Ahlbäck Aron SURAHAMMAR
Lång Hugo VÄSTERÅS
Teklemikael Nodab VÄSTERÅS
Pokrovski Alexei VÄSTERÅS
Wendebaum Lilli VÄSTERÅS
Hauki Emil VIRSBO
Norling Robin VÄSTERÅS
Cherkazov Yuri KOLBÄCK
Passaggio Enzo VÄSTERÅS
Söderström Dirk VÄSTERÅS
Lindgren Adam SURAHAMMAR
Elma Baran GRUMS
Fjellborg Leo MORA
McKay Erik VÄSTERÅS
Holmqvist Elis VÄSTERÅS
Judeh Khaled ESKILSTUNA
Artursson Henry SÖDRA SUNDERBYN
Osses Sebastian VÄSTERÅS
Waern William VÄSTERÅS
Larsson Erech GÖTEBORG
Rudelius Oscar STENHAMRA
Nilsson Vilgot ORSA
Thunes Viktor SOLLENTUNA

HAHRSKA GYMNASIET

Bygg- och anläggningsprogrammet

Gesey Wardo Ali KÖPINg
Hansen Sebastian VÄSTERÅS
Yuusuf Mohamed Muuse ENKÖPING
Carlsson Alex KÖPING
Silwerulv Gabriel VÄSTERÅS
Ehlén Ebbe ENKÖPING
Bäcke Thim Dennis RAMNÄS
Dahlgren Matilda VÄSTERÅS
Al Hamid Adam VÄSTERÅS
Ahmed Abdiwahab Abdulahi SKULTUNA
Hasani Drilon VÄSTERÅS Eberhardsson Kim SURAHAMMAR
Englund Patrik HALLSTAHAMMAR
Jonsson Casper VÄSTERÅS
Sandell William VÄSTERÅS
Wehliye Abdishakur Abukar VÄSTERÅS
Andersson Liam VÄSTERÅS
Johansson Eklund Felix VÄSTERÅS
Hayman Yousif RAMNÄS
Rubio Eriksson Matheo VÄSTERÅS
Hägglund Lukas VÄSTERÅS
Andersson Jimmy HALLSTAHAMMAR
Comstedt Marcus FJÄRDHUNDRA
Nissinen Hannes VÄSTERÅS
Bastås Bergström Sigge VÄSTERÅS
Zec Edin VÄSTERÅS
Deblén Viktor KOLBÄCK
Ziegenhagen Emanuel HALLSTAHAMMAR
Hjelm Måns VÄSTERÅS
Granath Hugo VÄSTERÅS
Sundberg Hampus VÄSTERÅS
Wernryd Ted KOLBÄCK
Linderborg Andreas VÄSTERÅS
Törnkvist Elias SALA
Folkebrant Elliot VÄSTERÅS
Jansson Leo VÄSTERÅS
Eriksson Melvin VÄSTERÅS
Rahimi Mehdi SURAHAMMAR
Larsson Carl VÄSTERÅS
Westergren Simon HALLSTAHAMMAR
Löfvén Kajsa VÄSTERÅS
Lundmark Måns VÄSTERÅS
Abdulkader Zakaria SKULTUNA
Lindberg Benjamin VÄSTERÅS
Windahl Halmai Jonathan VÄSTERÅS
Essendrup Elin ENKÖPING
Tiston Olle VÄSTERÅS
Lindström Oliwer KVICKSUND
Hassel Oliver VÄSTERFÄRNEBO
Backgren Lindström Wilmer EKOLSUND
Cedervång Zabrina RANSTA
Holmkvist Oscar HALLSTAHAMMAR
Blomberg Benjamin HALLSTAHAMMAR
Persson Elvira VÄSTERÅS
Thors Karl-Gustav VÄSTERÅS
Lindström Dandemar Linda FAGERSTA
Rambow Melwin SURAHAMMAR
Vestman Morgan VÄSTERÅS
Larsson Kharma SURAHAMMAR
Alldén Tobias VÄSTERÅS
Öhrlund Kevin VÄSTERÅS
Kollaard Erlandsson Jona SALA

Programinriktat val, Bygg och anläggning

Eklund Freke VÄSTERÅS
Magsino Earl Gerald VÄSTERÅS
Gustafsson Maximus VÄSTERÅS
Sormri Ali VÄSTERÅS
Aldernäs Linus VÄSTERÅS
Karlsson Linnéa VÄSTERÅS
Pettersson Lia HALLSTAHAMMAR
Jama Suheb Hamad VÄSTERÅS
Ismael Enes VÄSTERÅS
Idrees Majd VÄSTERÅS

El- och energiprogrammet

Tajiki Mohammed HALLSTAHAMMAR
Krasnici Muhamed HALLSTAHAMMAR
Karlsson Anton VÄSTERÅS
Ek Hugo VÄSTERÅS
Johansson Axel VÄSTERÅS
Lidgren Hugo VÄSTERÅS
Sjöholm Felix VÄSTERÅS
Zetterberg Elliot VÄSTERÅS
Dinler Filip VÄSTERÅS
Tegelman Edvin VÄSTERÅS
Sundin William VÄSTERÅS
Hoppstadius Joel VÄSTERÅS
Thelenius Adrian VÄSTERÅS
Karlsson Noah SURAHAMMAR
Härnström Sixten VÄSTERÅS
Hassel Isak VÄSTERÅS
Södermark Joel HALLSTAHAMMAR
Kartal Matteus VÄSTERÅS
Ottosson Wilmer VÄSTERÅS
Renbro Gustaf VÄSTERÅS
Ahlfors Olle VÄSTERÅS
Ledin Anton SKULTUNA
Kedborn Måns HALLSTAHAMMAR
Husseini Mohammad Qais VÄSTERÅS
Gothilander Tobias VÄSTERÅS
Dahlbäck Melvin VÄSTERÅS
Larsson Algot SURAHAMMAR
Gybrant Eddie STRÖMSHOLM
Söderqvist Filip SKULTUNA
Widén Rilding John VÄSTERÅS

Programinriktat val, El och energi

Ainali Mudaser SURAHAMMAR
Lozano Ruiz Sebastian VÄSTERÅS

Industritekniska programmet

Haji Abdirahman VÄSTERÅS
Kuylenstierna Jonathan VÄSTERÅS
Strömberg Pontus EKOLSUND
Sundin Bandid VÄSTERÅS
Berglin William VÄSTERÅS
Mörlin Melvin VÄSTERÅS
Eriksson Maja VÄSTERÅS
Siivikko Ansta SKULTUNA
Saarinen Henrik SURAHAMMAR
Tekleberhan Yonatan HALLSTAHAMMAR
Schultze Edward VÄSTERÅS
Lindqvist Pontus KOLBÄCK
Bjarnestig Lukas SALA
Ivemyr Pettersson Johannes VÄSTERÅS
Westman Max VÄSTERÅS
Lairolahti Back Erik SALA

Programinriktat val, Industriteknik

Demirovic Edis HALLSTAHAMMAR
Malesevic Elmedin VÄSTERÅS
Persson Noel HALLSTAHAMMAR
Adolfsson Pontus RAMNÄS

VVS- och fastighetsprogrammet

Myhrberg Leon VÄSTERÅS
Rappu James VÄSTERÅS
Andersson Ville VÄSTERÅS
Meyer Edvin ENKÖPING
Ölund Robin VÄSTERÅS
Gogalic Ammar HALLSTAHAMMAR
Hedström Sander VÄSTERÅS
Thornell Melker SURAHAMMAR
Boberg Simon VÄSTERÅS
Bergstrand Isac VÄSTERÅS

Programinriktat val, VVS och fastighet

Mattisson Lander Liam VÄSTERÅS

RUDBECKIANSKA GYMNASIET

Barn- och fritidsprogrammet

Lindqvist Mathilda SKULTUNA

Mohamed Ali Abdulahi HALLSTAHAMMAR

Andersson Dante SURAHAMMAR

Chukro Ninos VÄSTERÅS

Bahar Jonathan VÄSTERÅS

Akremi Kenza VÄSTERÅS

Nilsson Zelma RAMNÄS

Hama-Sadiq Lawa VÄSTERÅS

Jansson Linus VÄSTERÅS

Faxe Sandra VÄSTERÅS

Cederlund Hannes VÄSTERÅS

Hanna Carlos VÄSTERÅS

Nisén Emilia VÄSTERÅS

Lidberg Tindra SKULTUNA

Mäenpää Hörnstedt Nike VÄSTERÅS

Amin Mirza Ivan VÄSTERÅS

Omer Akram VÄSTERÅS

Matti Oliwer VÄSTERÅS

Ismail Helin VÄSTERÅS

Warto Melekta VÄSTERÅS

Björk Alva SKULTUNA

Tordhav Norell Lova VÄSTERÅS

Adrup Hampus VÄSTERÅS

Bergner Tyra SURAHAMMAR

Roos Alexander VÄSTERÅS

Meshake Ahadi VÄSTERÅS

Sidell Melwin VÄSTERÅS

Hallström Mohlin Elias VÄSTERÅS

Programinriktat val, Barn och fritid

Abdullahi Soraja-Shukri VÄSTERÅS

Amiri Nika VÄSTERÅS

Yonan Matti SURAHAMMAR

Ferm Lindholm Olivia VÄSTERÅS

Humanistiska programmet

Graf Arvidsson Ludvig VÄSTERÅS

Lindholm Elin VÄSTERÅS

Duvkär Arvid VÄSTERÅS

Apel Louise VÄSTERÅS

Brostedt Sjöberg Nova VÄSTERÅS

Karlsson John VIRSBO

Hedlund Edit VÄSTERÅS

Sundlöf Alma KÖPING

Tahvanainen Evelina VÄSTERÅS

Frentz Idling Angelina KÖPING

Gatte Redin Anja VÄSTERÅS

Petrovic Jovana VÄSTERÅS

Kinander Tilde ENKÖPING

Naturvetenskapsprogrammet

Abdullahi Sakariye Mahamuud VÄSTERÅS

Fredriksson Teo VÄSTERÅS

Crespo Bergström Isabella SURAHAMMAR

Jynnesjö Flora VÄSTERÅS

Bachiri Lára VÄSTERÅS

Eisen Linnea VÄSTERÅS

Neamin Kaleb VÄSTERÅS

Aspgren Ludvig VÄSTERÅS

Chen Hin Ching Melissa VÄSTERÅS

Bergman Joline VÄSTERÅS

Atif Fakhir Sandra VÄSTERÅS

Mossa Yussuf Sara VÄSTERÅS

Nyback Jenni VÄSTERÅS

Björnstad Hanna VÄSTERÅS

Almali Yasmin VÄSTERÅS

Biyole Eden Mariana VÄSTERÅS

Palm Erik VÄSTERÅS

Güclü Nordin Selma VÄSTERÅS

Jonsson Victoria VÄSTERÅS

Östlund Ida VÄSTERÅS

Yalda Kanoon Samuel VÄSTERÅS

Hagelberg Michelle VÄSTERÅS

Hamidfar Ali VÄSTERÅS

Heidari Vahab VÄSTERÅS

Owaid Yathrb VÄSTERÅS

Fars Ronida VÄSTERÅS

Nyman Ella VÄSTERÅS

Skogevall Tilda VÄSTERÅS

Lindoff Astrid VÄSTERÅS

Lundqvist von Post Hampus VÄSTERÅS

Hussein Mariam VÄSTERÅS

Alagic Mirnes VÄSTERÅS

Johansson Jasper SKULTUNA

Gallano-Villafana Melisa VÄSTERÅS

Luca Radu VÄSTERÅS

Mishchenko Anastasiya VÄSTERÅS

Lund Oliver VÄSTERÅS

Kronlöf Ebba VÄSTERÅS

Hang Sofia VÄSTERÅS

Engstrand Lukas VÄSTERÅS

Drugge Benjamin VÄSTERÅS

Yohana Miron VÄSTERÅS

Hakizimana Bushra VÄSTERÅS

Osvald Melissa VÄSTERÅS

Redin Gustafsson Ebba VÄSTERÅS

Apaza Khammonh Cristal KOLBÄCK

Faramarzi Alldén Emily VÄSTERÅS

Lindblom Isabelle VÄSTERÅS

Osman Ahmad Josef VÄSTERÅS

Touma Onel VÄSTERÅS

Schörling Ruben VÄSTERÅS

Omar Abdifatah Hasan VÄSTERÅS

Rashid Lano VÄSTERÅS

Khalil Shireen VÄSTERÅS

Sundeck Heldesjö Filip VÄSTERÅS

Saeed Lanja VÄSTERÅS

Eriksson Astrid VÄSTERÅS

Sjöberg Linn VÄSTERÅS

Kalaitzidou Nicoletta VÄSTERÅS

Dahlberg Maja VÄSTERÅS

Torabzadeh Tari Atra VÄSTERÅS

Nilsson Gustav VÄSTERÅS

Kylberg Stridh Klara VÄSTERÅS

Estrada Adrian HALLSTAHAMMAR

Maax Hanna VÄSTERÅS

Aspersand Ester SALA

Bayrak Angelina VÄSTERÅS

Hussaini Abolfazel HALLSTAHAMMAR

Mohamed Mohamed Sadeq HALLSTAHAMMAR

Dag David VÄSTERÅS

Andjelkov Jovana VÄSTERÅS

Labbe Amiel VÄSTERÅS

Granström Cruz Alexandra VÄSTERÅS

Saman Saied Lina VÄSTERÅS

Enström Angela VÄSTERÅS

Önneflod Tilda VÄSTERÅS

Karlsson Emil SURAHAMMAR

Haque Urwa VÄSTERÅS

Hermansson Viggo VÄSTERÅS

Carleberg Ida VÄSTERÅS

Gäfvert Anton VÄSTERÅS

Ansell William VÄSTERÅS

Samuelsson Alice VÄSTERÅS

Botani Avin VÄSTERÅS

Knutsson Hanna VÄSTERÅS

Carleberg Emma VÄSTERÅS

Åström Sally VÄSTERÅS

Jonsson Fanny VÄSTERÅS

Samuelson Agnes VÄSTERÅS

Ahlström Emanuel VÄSTERÅS

Skeppstedt Amanda VÄSTERÅS

Hazko Maria VÄSTERÅS

Haddad Moa VÄSTERÅS

Faxe Nathalie VÄSTERÅS

Erserum Elliot VÄSTERÅS

Nemer Abed Alrahman VÄSTERÅS

Othman Sarah HALLSTAHAMMAR

Dalén Bella VÄSTERÅS

Samhällsvetenskapsprogrammet

Binbach Joaquin VÄSTERÅS

Marut Magdalena VÄSTERÅS

Fimmerstad Davina VÄSTERÅS

Westerberg Emelie VÄSTERÅS

Brock Lilly VÄSTERÅS

Langdén Eric SKULTUNA

Stanisavljevic Maja VÄSTERÅS

Nilsson Tova VÄSTERÅS

Andersson Filip VÄSTERÅS

Lundbäck Elmgren Adam VÄSTERÅS

Shkodra Erlinda VÄSTERÅS

Johansson Theodor VÄSTERÅS

Lundberg Alva VÄSTERÅS

Farhad Narin VÄSTERÅS

Okaira Ranya VÄSTERÅS

Andersson Engla SKULTUNA

Fahlman Elin VÄSTERÅS

Henriksson Nellie VÄSTERÅS

Wadelius Johannes VÄSTERÅS

Dzogas Alva SURAHAMMAR

Engström Sofie VÄSTERÅS

Halili Xheneta SURAHAMMAR

Munir Akrawi Joan VÄSTERÅS

Mousa Jwdi VÄSTERÅS

Wideberg Maja VÄSTERÅS

Lamberg Kasper VÄSTERÅS

Mahamud Salmo SKULTUNA

Maamo Hewa SKULTUNA

Talla Marilyn VÄSTERÅS

Eldesten Albin VÄSTERÅS

Cadei Andersson Olle VÄSTERÅS

El Shemy Adina VÄSTERÅS

Hikes Malvina VÄSTERÅS

Bygg Vanessa VÄSTERÅS

Bagge William VÄSTERÅS

Vitkovic Luka VÄSTERÅS

Waheliye Liibaan VÄSTERÅS

Thunberg Lisa SKULTUNA

Mahamud Sahro SKULTUNA

Aminiyan Emitis VÄSTERÅS

Stenlund Agnes VÄSTERÅS

Azim Sohail VÄSTERÅS

Aavisto Andersson Elina VÄSTERÅS

Mendoza Vargas Mayah VÄSTERÅS

Heidari Haniyeh VÄSTERÅS

Jenderklint Amilia VÄSTERÅS

Persson Tiara VÄSTERÅS

Manuel Xavier Carlos Gil VÄSTERÅS

Ahmadi Atiah SALA

Undvall Elin VÄSTERÅS

Rydh Frida VÄSTERÅS

Betlehem Tuva VÄSTERÅS

Andersson Mikaela VÄSTERÅS

Trollvad Lucas SURAHAMMAR

Forslund Elina VÄSTERÅS

Stenmark Signe VÄSTERÅS

Mohamed Abdisalam Fatima VÄSTERÅS

Alin Hilowle Mohammaddeq VÄSTERÅS

Sandelin Max VÄSTERÅS

Wahlberg Adam VÄSTERÅS

Önnebro Arvid VÄSTERÅS

Mossberg Hedberg Ella SURAHAMMAR

Myhr Philip VÄSTERÅS

Redebrant Flora VÄSTERÅS

Lindgren Erik VÄSTERÅS

Lyckholm Estelle SURAHAMMAR

Mohamed Eugeel Aadow SKULTUNA

Hasth Lisa VÄSTERÅS

Lundberg Svensson Moa VÄSTERÅS

Gumuscu Ava VÄSTERÅS

Jämttjärn Gustav VÄSTERÅS

Andersson Alexander VÄSTERÅS

Axelsson Tilde VÄSTERÅS

Jafary Helena VÄSTERÅS

Shamoun Meryem VÄSTERÅS

Berggren Ebba HALLSTAHAMMAR

Hamilton Stella STRÖMSHOLM

Lind Nathalie VÄSTERÅS

Eriksson Tyra VÄSTERÅS

Kvam Thea VÄSTERÅS

Nellberg Max SURAHAMMAR

Svedberg Lukas VÄSTERÅS

Hellstrand Matilda VÄSTERÅS

Gadzhieva Rania VÄSTERÅS

Bölling William VÄSTERÅS

Dahlén Melvin VÄSTERÅS

Mattsson Nicole VÄSTERÅS

Samaeng Farida VÄSTERÅS

Törnberg Emilia KVICKSUND

Selimovic Lamija VÄSTERÅS

Ikäläinen Maria HALLSTAHAMMAR

Liljebrand Ludvig VIRSBO

Wiryth Tilda VÄSTERÅS

Rastin Lisa VÄSTERÅS

Marklund Leo HALLSTAHAMMAR

Bashir Nasri Muktar HALLSTAHAMMAR

Mohamud Abdirahman Ahmed HALLSTAHAMMAR

Ponok Wichaya RAMNÄS

Bashir Nimo Muktar HALLSTAHAMMAR

Blomstam Maja HALLSTAHAMMAR

Roth David VÄSTERÅS

Forsberg Alice SURAHAMMAR

Hillgren Hampus VÄSTERÅS

Ramkvist Anton VÄSTERÅS

Faramarzi Amanda VÄSTERÅS

Hallgren Frida VÄSTERÅS

Vardanyan Hunan VÄSTERÅS

Ali Mohamed Mohamud HALLSTAHAMMAR

Verrone Stella VÄSTERÅS

Vangbo Saga SALA

Lindblad Ebba VÄSTERÅS

Meilink Vendela VÄSTERÅS

Fornberg Lisa VÄSTERÅS

Backlund Julia STRÖMSHOLM

Vrajolli Pellumb VÄSTERÅS

Abdi Rays VÄSTERÅS

Wiklander Eliaz VÄSTERÅS

Kim Mikael VÄSTERÅS

Barkskog Joel VÄSTERÅS

Eriksson Josefine VÄSTERÅS

Kullborg Agnes VÄSTERÅS

Fröberg Klara VÄSTERÅS

Brusewitz Gita VÄSTERÅS

Lundström Viggo VÄSTERÅS

Kalijärvi Thilda VÄSTERÅS

Olsson Alice HALLSTAHAMMAR

Mathisen Nadine VÄSTERÅS

Fjällström Maya HALLSTAHAMMAR

Deighton Tilly VÄSTERÅS

Jaasund Alma VÄSTERÅS

Wendelin Lundemo Tilia VÄSTERÅS

Thunberg Annie VÄSTERÅS

Obrien Rodney Nia VÄSTERÅS

Velle Otilia VÄSTERÅS

Barnelius Thea VÄSTERÅS

Ström Maja VÄSTERÅS

Abdi Abdullahi Amina VÄSTERÅS

Ramsin Disa VÄSTERÅS

Bruun Emy VÄSTERÅS

Ekendahl Elsa VÄSTERÅS

Summanen Stella VÄSTERÅS

Hallgren Linn VÄSTERÅS

Söderkvist Hampus VÄSTERÅS

Niemelä Elliott VÄSTERÅS

Nilsson Jenny SKULTUNA

Andersson Idun VÄSTERÅS

Winbo Tilde VÄSTERÅS

Lundgren Stella SURAHAMMAR

Ericsson Alice VÄSTERÅS

Ahmed Yahye VÄSTERÅS

Ekman Tuva-Li VÄSTERÅS

Hallström Irma VÄSTERÅS

Le Dennis VÄSTERÅS

Harimenshi Amelie VÄSTERÅS

Dahlström Emilia HALLSTAHAMMAR

Zajton Samuel VÄSTERÅS

Lindqvist Wilmer VÄSTERÅS

Gebremarian Lidia VÄSTERÅS

Haynof Sofia VÄSTERÅS

Fahlgren Ella VÄSTERÅS

Stålhandske Oscar VÄSTERÅS

Laurén Kraft Agnes VÄSTERÅS

Hassan Sagal VÄSTERÅS

Bruhagen Elias VÄSTERÅS

Teknikprogrammet

Faili Livia VÄSTERÅS

Ohls Bouvin Hugo VÄSTERÅS

Nygård Erik VÄSTERÅS

Kashash Mohammad Nour VÄSTERÅS

Bohlin Hampuz VÄSTERÅS

Hirvero Anton VÄSTERÅS

Keshavarz Ghadimi Soren VÄSTERÅS

Aldernäs Alvin VÄSTERÅS

Carle Axel Eriksson FJÄRDHUNDRA

Åkerberg Tindra VÄSTERÅS

Amir Ali Josef VÄSTERÅS

Jansson Noel VÄSTERÅS

Haugli Thea SKULTUNA

Vahlström Philip VÄSTERÅS

Slagbrand Felix VÄSTERÅS

Mehari Rimon Mebrahtu SKULTUNA

Dag Josef VÄSTERÅS

Al Jundi Almoutasem Bellah VÄSTERÅS

Jonsson Lova VÄSTERÅS

Nordström Teodor VÄSTERÅS

Hassani Ghulam Reza VÄSTERÅS

Salloura Zakareia VÄSTERÅS

Sujoldzic Amar VÄSTERÅS

Olsson Julia VÄSTERÅS

Romberg Allan VÄSTERÅS

Kambler Emanuel VÄSTERÅS

Nedell Filippa VÄSTERÅS

Vannesjö Axel VÄSTERÅS

Baraghoshi Anton VÄSTERÅS

Bennis Yahya Ali Ali VÄSTERÅS

Pikkarainen Noah VÄSTERÅS

Wikström Saga VÄSTERÅS

Khisro Noor Waleed Khisro VÄSTERÅS

Rashk Olin VÄSTERÅS

Gjinofci Gent VÄSTERÅS

Ali Darin VÄSTERÅS

Sagarduy Wen Maitane Tianrui VÄSTERÅS

Dzialowy Kacper VÄSTERÅS

Mauritzson Aron SKULTUNA

Safaeimanesh Pedram VÄSTERÅS

Soleymanpour Julia VÄSTERÅS

Mahdi Rebin Ramzi VÄSTERÅS

Ali Bashir Abukar VÄSTERÅS

Sundén Fredrik VÄSTERÅS

Rehnqvist Elias VÄSTERÅS

Erdestål Martin VÄSTERÅS

Enkenberg Jonathan VÄSTERÅS

Ekberg Gabriel VÄSTERÅS

Bampoye Dulcis SALA

Fayad Mohammed S J VÄSTERÅS

Johansson Anton STRÖMSHOLM

Röder Joel VÄSTERÅS

Abraha Aben SALA

Lillman Viktor HALLSTAHAMMAR

Ristic Vladimir HALLSTAHAMMAR

Hallgren Emil VÄSTERÅS

Hickey Luke SALA

Sundquist Axel VÄSTERÅS

Asplund Edwin SURAHAMMAR

Tigerhed Alfred VÄSTERÅS

Cosini Emil VÄSTERÅS

Zawali Mahdi VÄSTERÅS

Rågberger Elias VÄSTERÅS

Almohammad Joudi VÄSTERÅS

Straube Jesper VÄSTERÅS

Hägermark Filip VÄSTERÅS

Lundberg Oscar VÄSTERÅS

Limjoco Diaz Aron VÄSTERÅS

Jalal Ali VÄSTERÅS

Hulth Blessander Filip VÄSTERÅS

Malmström David VÄSTERÅS

Tamar Solin HALLSTAHAMMAR

TRANELLSKA GYMNASIET

Hotell- och turismprogrammet

Talso Impi ESKISLTUNA

Anderberg Sandra GRILLBY

Staff Oliver VÄSTERÅS

Silberstein Filippa VÄSTERÅS

Sigurdsson Ellen SALA

Jörgenstam Emilio VÄSTERÅS

Lindström Nils VÄSTERÅS

Sjöström Maja-Lisa SURAHAMMAR

Holm Jennifer KÖPING

Jakobsson Tim ARBOGA

Kindlund Michelle VÄSTERÅS

Söderqvist Högberg Miranda VÄSTERÅS

Alarid Hibe KÖPING

Hua Lisha HALLSTAHAMMAR

Bambi Sarah HALLSTAHAMMAR

Fredriksson Tea ESKILSTUNA

Programinriktat val, Hotell och turism

Svart Tarinja VÄSTERÅS

Hernandez Flores Juana Jisela VÄSTERÅS

Flodin Elias HALLSTAHAMMAR

Alhmaden Majed VÄSTERÅS

Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Caverin Olle VÄSTERÅS

Hallgren Malva VÄSTERÅS

Hedlund Stina VÄSTERÅS

Wallin Emil VÄSTERÅS

Chapman Charles VÄSTERÅS

Jakobsson Emy VÄSTERÅS

Aho Oskar HALLSTAHAMMAR

Isaksson Fanny ENKÖPING

Edelo Alexander VÄSTERÅS

Tengström Lovina VÄSTERÅS

Neuendorff Maja SKULTUNA

Kemell Nova KOLSVA

Lindberg Arvid VÄSTERÅS

Lindqvist Berglund Hugo SKINNSKATTEBERG

Steentoft Yeabsera VÄSTERÅS

Tillby Elin ENKÖPING

Olofsson Rinne Tova VÄSTERÅS

Gretzén Amelia VÄSTERÅS

Kraft Linnea SURAHAMMAR

Bergkvist Viggo VÄSTERÅS

Frank Viggo VÄSTERÅS

Abdi Fahimo Ismail VÄSTERÅS

Alesand Titus VÄSTERÅS

Lingons Lina HALLSTAHAMMAR

Johdet Lovis GRILLBY

Hall Andreas KOLSVA

Cattani Viggo HALLSTAHAMMAR

Larsson Elsa KÖPING

Flodin Anna KOLSVA

Jansson Axberg Mirelle VÄSTERÅS

Tsegay Lulyana Hagos KÖPING

Alasoo Laura VÄSTERÅS

Larsson Ida HALLSTAHAMMAR

Eriksson Ebba KÖPING

Gustafsson Hannes VÄSTERÅS

Kammerer Emil Trent VÄSTERÅS

Remne Clara VÄSTERÅS

Oskarsson Alfons VÄSTERÅS

Pintolo Öström Venice Kyrine FAGERSTA

Karlsson Mira KÖPING

Klingstam Ebbe KOLBÄCK

Alsing Gustav VÄSTERÅS

Sjöblom Everline ENKÖPING

Frölander Hampus VÄSTERÅS

Robertsson Felicia VÄSTERÅS

Larsson Svea SALA

Sjöroos Elin BORGÅ, FINLAND

Godin Zelda Ekström ARBOGA

Calderon Lina VÄSTERÅS

Hallberg Mimi VÄSTERÅS

Källberg Leia VÄSTERÅS

Storm Rautiainen Linus VÄSTERÅS

Programinriktat val, Restaurang och livsmedel

George Chamoun VÄSTERÅS

Lundkvist Erica VÄSTERÅS

Törngren Ida VÄSTERÅS

Abdoul Emma VÄSTERÅS

Daag Tim STRÖMSHOLM

Pettersson Lovisa SALA

WIDÉNSKA GYMNASIET

Barn- och fritidsprogammet

Håkansson Ante VÄSTERÅS
Axén Jesper VÄSTERÅS
Brodén Ida VÄSTERÅS
Wiik Filip FAGERSTA
Langgren William VÄSTERÅS
Gillberg Liva VÄSTERÅS
Åkerlind Malin VÄSTERÅS
Aldén Theodor VÄSTERÅS
Rask Lukas VÄSTERÅS
Hemlin Leo VÄSTERÅS
Skytt Ida SURAHAMMAR
Eriksson Tilda VÄSTERÅS
Bjurling Theodor VÄSTERÅS
Mellberg Altea VÄSTERÅS
Pennerborn Viktor KÖPING
Haga Linnea HALLSTAHAMMAR
Pettersson Kalle VÄSTERÅS
Joona Max FAGERSTA
Wretling Albin HALLSTAHAMMAR
Hofvander Saga VÄSTERÅS
Köpsén Alva VÄSTERÅS
Eriksson Victor VÄSTERÅS
Bejer Linn VÄSTERÅS
Delerud Wilma VÄSTERÅS
Carlzon Bella VÄSTERÅS
Söderberg Linus Tybeck STRÖMSHOLM
Söderberg Nelson Jacob TÄBY
Anderberg Linus NORA
Karlsson Melker HALLSBERG
Byström Lucas SUNDBORN

Ekonomiprogrammet

Sjöström Agnes HALLSTAHAMMAR
Matraji Daniel VÄSTERÅS
Johansson Felix VÄSTERÅS
Kangas David VÄSTERÅS
Linder Ella VÄSTERÅS
Stolt Tova VÄSTERÅS
Grahn Oscar VÄSTERÅS
Grenblad Noel VÄSTERÅS
Svensson Isabell VÄSTERÅS
Lövemark Leon VÄSTERÅS
Marcelius Oliver TÄBY
Bergman Måns VÄSTERÅS
Gentzell Maja VÄSTERÅS
Kapos Elin VÄSTERÅS
Keventer Ludwig VÄSTERÅS
Lundgren Nora VÄSTERÅS
Olérs Elvira BORLÄNGE
Olsson Linus VÄSTERÅS
Johansson Hugo VÄSTERÅS
Andersson Erik VÄSTERÅS
Berntsson Jacob VÄSTERÅS
Barke William VÄSTERÅS
Klintberg Ines VÄSTERÅS
Keilin Mira VÄSTERÅS
Jonsson Wiberg Tindra VÄSTERÅS
Malmborg Emilia VÄSTERÅS
Andersson Martina VÄSTERÅS
Hallner David VÄSTERÅS
Brederyd William VÄSTERÅS
Pantzare Victor ÅKERSBERGA
Nilsson Theodor VÄSTERÅS
Inestam Alexander VÄSTERÅS
Davidsson Thorvalls Tilda VÄSTERÅS
Gharaei Emellie VÄSTERÅS

Naturvetenskapsprogrammet

Qooje Mohamed Bashir VÄSTERÅS
Alomar Nabil VÄSTERÅS
Ziemkowski Wiktor VÄSTERÅS
Hiller Greta SKULTUNA
Christerson Junia VÄSTERÅS
Jansson Julia VÄSTERÅS
Granberg Linna VÄSTERÅS
Arias David VÄSTERÅS
Schultz Asp Hanna VÄSTERÅS
Jansson Clara VÄSTERÅS
Darwish Sanad VÄSTERÅS
Persson Moa VÄSTERÅS
Saleh Obada VÄSTERÅS
Nilsson Ida VÄSTERÅS
Åkerlund Adam VÄSTERÅS
Medin Soinio Emil VÄSTERÅS
Söderlund Alvin VÄSTERÅS
Rodin Erik VÄSTERÅS
Wässman Georg VÄSTERÅS
Brunzell Cecilia VÄSTERÅS
Solver Rasmus VÄSTERÅS
Kulin Alva VÄSTERÅS
Skanevall Emma VÄSTERÅS
Mäkk Oscar STRÖMSHOLM
Mohamud Musab Abdi VÄSTERÅS
Abdulla Saed Aran VÄSTERÅS
Gustavsson Albin VÄSTERÅS
Åkerberg Ella VÄSTERÅS
Setthammar Oscar VÄSTERÅS
Robertsson Nora VÄSTERÅS
Pontillo Svea VÄSTERÅS
Kraft Elis VÄSTERÅS
Tinnert Hannes VÄSTERÅS
Ullberg Jönsson Eddie VÄSTERÅS
Söderbäck Lovisa SURAHAMMAR
Ersdala Emmy VÄSTERÅS
Ersdala Minna VÄSTERÅS
Basirat Ali Ghanbari Nellie VÄSTERÅS
Urbanek Felix VÄSTERÅS
Nyblom Carolina VÄSTERÅS
Paulsson Lina VÄSTERÅS
Rudin Viktor VÄSTERÅS
Petersson Nicolas SKULTUNA
Forsberg Jack VÄSTERÅS
Engblom Elsa VÄSTERÅS
Fjalarsdottir Elva VÄSTERÅS
Andertoft Smilla VÄSTERÅS
Rasouli Mohammad Taha VÄSTERÅS
Sundin Evelina VÄSTERÅS
Rubenman Samuel VÄSTERÅS
Hassan Jonas VÄSTERÅS
Green Harry VÄSTERÅS
Engstrand Axel VÄSTERÅS
Ludvigsson Arvid VÄSTERÅS
Hodzic Ajdin HALLSTAHAMMAR
Barvaeus Alva INGARÖ
Hoffmén Melwin VÄSTERÅS
Gustafsson Frans VÄSTERÅS
Lindqvist Linnéa VÄSTERÅS
Caspari Bark Leonardo VÄSTERÅS

Samhällsvetenskapsprogrammet

Joneby Davies Jessie VÄSTERÅS
Elvén Gustav VÄSTERÅS
Voldberg Signe VÄSTERÅS
Sund Elsa VÄSTERÅS
Ternström Emma VÄSTERÅS
Sundh Erik VÄSTERÅS
Grans Samuel BORLÄNGE
Synnerborn Victor VÄSTERÅS
Lundeberg Filip VÄSTERÅS
Dahl Ophelia VÄSTERÅS
Liljendahl Dellbrant Theo VÄSTERÅS
Kökeritz Nora VÄSTERÅS
Özgün Markus VÄSTERÅS
Svahn Sara VÄSTERÅS
Carlsson Hugo VÄSTERÅS
Stenvall Filippa VÄSTERÅS
Selin Liam VÄSTERÅS
Ökvist Ida VÄSTERÅS
Lindell Hugo STRÄNGNÄS
Viitala Eila VÄSTERÅS
Rolfsman Elias VÄSTERÅS
Tanner Pålsbrant Maja VÄSTERÅS
Wirnes León VÄSTERÅS
Åhlin Thea VÄSTERÅS
Moraeus Ella VÄSTERÅS
Niclasson Nellie VÄSTERÅS
Gunillasson Svea VÄSTERÅS
Svensson Linnea VÄSTERÅS
Gislerud Ebba SKULTUNA
Berglund Wilma VÄSTERÅS
Hultman Theodor VÄSTERÅS
Berg Estelle VÄSTERÅS
Schmidt Eddie VÄSTERÅS
Siggelin Adam VÄSTERÅS
Höglund Elin VÄSTERÅS
Törnkvist Ward Sean VÄSTERÅS
Torseng Vilma VÄSTERÅS
Kleman Emmy VÄSTERÅS
Kleman Alva VÄSTERÅS
Karlsson Petter VÄSTERÅS
Vlachos Nora VÄSTERÅS
Niemelä Alice VÄSTERÅS
Andersson Edvin VÄSTERÅS
Melén Nordin Max VÄSTERÅS
Segerlind Liam VÄSTERÅS
Ahlström Albin VÄSTERÅS
Högback Ida VÄSTERÅS
Heintz Lindström Hektor VÄSTERÅS
Norström Moa VÄSTERÅS
Alves Borras Marcela VÄSTERÅS
Söder Felicia VÄSTERÅS
Öhlin Felix VÄSTERÅS
Öhlin Thea VÄSTERÅS
Ekblom Matilda VÄSTERÅS
Usurelu Nicole VÄSTERÅS
Norling Alma VÄSTERÅS
Eriksson Melker VÄSTERÅS
Olsson Helle BORLÄNGE
Thunberg Malene VÄSTERÅS
Lilja Albin VÄSTERÅS
Åhnberg Linus VÄSTERÅS
Durakovic Emma VÄSTERÅS
Samuelsson Arvid VÄSTERÅS
Rasmus Wilma VÄSTERÅS
Munktell Olivia VÄSTERÅS
Andersson Eevi UPPSALA
Brusling Lilly VÄSTERÅS
Krak Emil VÄSTERÅS

ABB GYMNASIET

Teknikprogrammet

Uttersköld Didrik, VÄSTERÅS

Wallgren Oscar, VÄSTERÅS

Berg Daniel, VÄSTERÅS

Castagna Clara, VÄSTERÅS

Hong Danny, VÄSTERÅS

Norlén Sofia, VÄSTERÅS

Strand Clara, VÄSTERÅS

Ingdahl Alvar, VÄSTERÅS

Åkerström Elias, VÄSTERÅS

Palmgren Leo, VÄSTERÅS

Löwkvist Valter, VÄSTERÅS

Braneby Melvin, VÄSTERÅS

Felix Zegarra Mattias, VÄSTERÅS

Ruuth Alexander, VÄSTERÅS

Åkerlind Aaron, VÄSTERÅS

Frii Pelle, VÄSTERÅS

Botold Allie, VÄSTERÅS

Larsson Henrik, FJÄRDHUNDRA

Ahlqvist Tim, SURAHAMMAR

Wåhlin Joel, FJÄRDHUNDRA

Hermansson Filip, VÄSTERÅS

Gamstedt Gustav, VÄSTERÅS

Josefsson Martin, VÄSTERÅS

Poliakova Anastasiia, VÄSTERÅS

Brinkfält Sixten, KVICKSUND

Nasser Mhd Fares, VÄSTERÅS

Lövqvist Freja, VÄSTERÅS

Hammar Nils, VÄSTERÅS

Soleymanpour Hanis, VÄSTERÅS

Thrybom Svea, VÄSTERÅS

Abdul Ali Ilyas, VÄSTERÅS

Agrell Emma, VÄSTERÅS

Nylander Oskar, VÄSTERÅS

Vetander Alice, VÄSTERÅS

Fredriksson Wilmer, VÄSTERÅS

Kilestad Viktor, KOLBÄCK

Sandberg Penny Lo, KOLBÄCK

Eriksson Axel, STRÖMSHOLM

West Lova, HALLSTAHAMMAR

Vaidya Anya, VÄSTERÅS

Tannergren Elias, VÄSTERÅS

Alzaim Loulia, SKULTUNA

Steinarson Jesper, VÄSTERÅS

Helgesson Alexander, HALLSTAHAMMAR

Hanberg Hilding, VÄSTERÅS

Lundberg Holger, VÄSTERÅS

Chamoun Petrus, VÄSTERÅS

Tillenius Ernst, VÄSTERÅS

Nordström Viggo, HALLSTAHAMMAR

Käll Filippa, VÄSTERÅS

Tarshehani Aws Montaser, HALLSTAHAMMAR

Sahlén Nova, VÄSTERÅS

Liu Fuhai, VÄSTERÅS

Kauppinen Wille, SURAHAMMAR

Mikkelsen Viggo, VÄSTERÅS

Camitz Ellen, VÄSTERÅS

Ingdahl Carl, HALLSTAHAMMAR

Schmidt Herman, STRÖMSHOLM

Kjellerhag Viktor, SALA

Öhman Hampus, VÄSTERÅS

Öhrn Alexander, VÄSTERÅS

Kumm Oscar, VÄSTERÅS

Alisic Ajla, HALLSTAHAMMAR

Loo Julia, HALLSTAHAMMAR

Eriksson Elias, VÄSTERÅS

Espinosa Arvidsson Isabelle, VÄSTERÅS

Yousef Yakob, VÄSTERÅS

Teklehaimanot Saron, VÄSTERÅS

Andersson Markus, VÄSTERÅS

Östman Olle, HALLSTAHAMMAR

Erlandsson Jonathan, VÄSTERÅS

Thorsén Liam, VÄSTERÅS

Nyberg Lovisa, VÄSTERÅS

Petersson William, HALLSTAHAMMAR

Egeberg Alex, VÄSTERÅS

Coltman Oliver, VÄSTERÅS

Sao-Laikha Yordharn, VÄSTERÅS

Hadzic Zoric Danina, VÄSTERÅS

Evertsson Moa, VÄSTERÅS

Kindblom Nicole, VÄSTERÅS

Enström Elis, SALBOHED

Söderholm Anton, VÄSTERÅS

Ågren Lovisa, KOLBÄCK

Sporrong Alice, VÄSTERÅS

Mohammadpour Hassank Sasan, VÄSTERÅS

Johansson Lana, VÄSTERÅS

Thenander Gustav, VÄSTERÅS

Törnblad Julia, VÄSTERÅS

Gourbaliotis Dimitrios, VÄSTERÅS

Greberg Morgan, VÄSTERÅS

Rahimi Mohammad Sadra, VÄSTERÅS

Bergstrand Linus, VÄSTERÅS

Hedström Eddie, VÄSTERÅS

Pahlm Lukas, VÄSTERÅS

Karlsson Jennifer, HEDESUNDA

Saxena Abhinav, LUDVIKA

Teknikprogrammet, spetsutbildning               

Tuominen Erik, VÄSTERÅS

Fridholm Hampus, VÄSTERÅS

Emilsson William, VÄSTERÅS

Sananés Andreas, ARBOGA

Lindvall Daniel, SURAHAMMAR

Forslund Dennis, SURAHAMMAR

Strömne Ted, FJÄRDHUNDRA

Meier Simon, VÄSTERÅS

Andersson William, VÄSTERÅS

Rosenberg Axel, VÄSTERÅS

Arborelius Felicia, HALLSTAHAMMAR

Molund Alma, VÄSTERÅS

Gaupsas Nojus, VÄSTERÅS

Galin Filip, SURAHAMMAR

Ericsson Svante, VIRSBO

Haimanas Bygdén Viggo, VÄSTERÅS

Kroon Elias, VÄSTERÅS

Cejvan Dennis, VÄSTERÅS

Dellby Malte, VÄSTERÅS

Axberg Lucas, VÄSTERÅS

Roxenborg Axel, VÄSTERÅS

Marklund Noah, VÄSTERÅS

Bylund Lovisa, FAGERSTA

Lestander Alvin, VÄSTERÅS

Sarebro Oliver, ARBOGA

Nyberg Malte, BÅLSTA

Geranis Gaverstedt Lysander, SUNDBYBERG

Alin Sebastian, MORA

Furhoff Carl, BORENSBERG

Danielsson Tage, ARVIKA

GRILLSKA GYMNASIET

El- och energiprogrammet     
                            
Elfving Eddie, VÄSTERÅS
Eriksson Blomqvist Hannes, HALLSTAHAMMAR
Widén Liljekvist Gustav, VÄSTERÅS
Lundgren Wilmer, VÄSTERÅS
Piispanen Samuelsson Albin, VÄSTERÅS
Metzger Victor, VÄSTERÅS
Widén Liljekvist Oskar, VÄSTERÅS
Montgomery Sean, HALLSTAHAMMAR
Lundberg Dzeba Anton, VÄSTERÅS
Glans Jesper, VÄSTERÅS
Gårdnäs Anton, KVICKSUND
Untinen Natasja, FAGERSTA
Bertilsson Texas, HALLSTAHAMMAR
Haji Adnan, VÄSTERÅS
Viberg Eliah, VÄSTERÅS
Åström Henriksson Nils, VÄSTERÅS
Abdi Anas Abdirashid, HALLSTAHAMMAR
Pettersson Nicholas, VÄSTERÅS
Wimyr Klasson Erik, VÄSTERÅS
Dyfvelsten Alwin, KVICKSUND
Kheet Abdulla, VÄSTERÅS
Ekman Jacob, VÄSTERÅS
Nordlander Fritjof, VÄSTERÅS
Jyrell Aston, VÄSTERÅS
Tornberg Kevin, HALLSTAHAMMAR
Selimovic Nedim, VÄSTERÅS
Kabawa Mohamad Zahed, HALLSTAHAMMAR
Innala Loke, VÄSTERÅS

Ekonomiprogrammet 

Granö Oscar, VÄSTERÅS
Bergvall Melker, VÄSTERÅS
Hedin Huttunen Lyra, VÄSTERÅS
Israel Emile, SKULTUNA
Pettersson Helsing Oscar, VÄSTERÅS
Wideberg Mimmi, VÄSTERÅS
Forsberg Vilmar, VÄSTERÅS
Rådman Algot, VÄSTERÅS
Ehrengren Adam, VÄSTERÅS
Malmström Albin, VÄSTERÅS
Eriksson Nora, HALLSTAHAMMAR
Björklund Albin, VÄSTERÅS
Fritz Tikkanen Tuva, VÄSTERÅS
Edling Elsa, VÄSTERÅS
Persson Clara, VÄSTERÅS
Nehrenheim Hedda, VÄSTERÅS
Kalderén Albin, VÄSTERÅS
Wilstam Philip, VÄSTERÅS
Vuong Anthony, VÄSTERÅS
Bäckström Alexander, VÄSTERÅS
Sergel Joel, VÄSTERÅS
Nyrén Liam, VÄSTERÅS
Lagerlöf Sara, VÄSTERÅS
Troselius Hilda, VÄSTERÅS
Landin Axel, VÄSTERÅS
Odensten Tove, VÄSTERÅS
Amoura Laura, VÄSTERÅS
Bäckman Lovisa, VÄSTERÅS
Gadd William, KVICKSUND
Holmstedt Maja, VÄSTERÅS
Wessman Daniella, VÄSTERÅS
Wannberg Vilhelm, KOLBÄCK

Estetiska programmet, Estetik och media

Begovic Svensson Thea, VÄSTERÅS
Pettersson Alexander, VÄSTERÅS
Carlsson Axel, VÄSTERÅS
Wennersten Ella, VÄSTERÅS
Curtolo Lino, VÄSTERÅS
Boonsiri Kres Vallentina, VÄSTERÅS
Westerdahl Ida-Sofie, Västerås
Bergroth Wilmer, VÄSTERÅS
Berglund Maya, KVICKSUND
Lampinen Alicia, VÄSTERFÄRNEBO
Kuhlin Tallberg Camilla, SÖDERTÄLJE
Dobo Ullén Hannah, FOLKÄRNA
Tigerstrand Stella, AVESTA

Samhällsvetenskapsprogrammet, Beteendevetenskap

Smeds Joline, VÄSTERÅS
Ermis Othman, VÄSTERÅS
Berglund Alva, VÄSTERÅS
Sundqvist Lisa, VÄSTERÅS
Sakelliou Troy, VÄSTERÅS
Mahamed Maryam Ibrahim, FAGERSTA
Groth Alva, VÄSTERÅS
Stadelmann Stina, VÄSTERÅS
Blomden Wilda, VÄSTERÅS
Bölenius Jennie, KVICKSUND
Möller Linus, VÄSTERÅS
Sjöstedt Tilja, KVICKSUND
Dennbrink Saga, KVICKSUND
Moolman Sebastian, VÄSTERÅS
Harju Lina Sörensen, KOLBÄCK
Friebe Tindra, HALLSTAHAMMAR
Nokkosmäki Jasmine Cleo, HALLSTAHAMMAR
Nordman Johan, VÄSTERÅS
Krusman Sébastien, VÄSTERÅS
Sarkawt Maarouf Mohammed, VÄSTERÅS
Lööf Viola, VÄSTERÅS
Wilder Cornelia, VÄSTERÅS
Tidstål Amanda, VÄSTERÅS
Lilienberg Nora, VÄSTERÅS
Reidås Elvira, VÄSTERÅS
Stål Isac, VÄSTERÅS
Vestholm Amie, VÄSTERÅS
Nordenstam Wilma, VÄSTERÅS
Wetterqvist D'errico Maja, VÄSTERÅS
Folke Filippa, VÄSTERÅS
Bergström Ullenius Jesper, VÄSTERÅS
Eriksson Alfons, VÄSTERÅS

Samhällsvetenskapsprogrammet, Media

Jexby Tilde VÄSTERÅS
Björklund Ingrid VÄSTERÅS
Lundbäck Lisa VÄSTERÅS
Tran Cassandra VÄSTERÅS
Norman Wilma VÄSTERÅS
Nyblad Pettersen Kajsa VÄSTERÅS
Norén Ruben VÄSTERÅS
Carlsson Axel VÄSTERÅS
Broman Tilda VÄSTERÅS
Said Assal Salam VÄSTERÅS
Sjölund Oliwer VÄSTERÅS
Staaf Agnes STRÄNGNÄS
Johansson Viggo Lee VÄSTERÅS
Ling Vilma VÄSTERÅS
Stridsberg Agnes VÄSTERÅS
Alukic Elma VÄSTERÅS
Schatzl Moa HALLSTAHAMMAR
Francis Ashani VÄSTERÅS
Brandstedt Angelina VÄSTERÅS
 
Teknikprogrammet

Helin Viktor VÄSTERÅS
Alhag Tilda VÄSTERÅS
Björhn-Lundquist Linus VÄSTERÅS
Blom Agnes VÄSTERÅS
Jerregård Karl VÄSTERÅS
Ali Hussein Raed VÄSTERÅS
Magnusson Irma VÄSTERÅS
Revenäs Nils VÄSTERÅS
Svensson Viggo VÄSTERÅS
Jinnestrand Albin SURAHAMMAR
Halvarsson Olle VÄSTERÅS
Eriksson Martin VÄSTERÅS
Frisk Axel VÄSTERÅS
Wallkulle Ebbe VÄSTERÅS
Schön Leo VÄSTERÅS
Ahmed Hassan VÄSTERÅS
Sundberg Arvid VÄSTERÅS
Ulvemark Albert VÄSTERÅS
Ahlberg Viktor VÄSTERÅS
Karlsson Alva VÄSTERÅS
Norlén Märta VÄSTERÅS
Häggblad Karl VÄSTERÅS
Sjöström Enders Johannes VÄSTERÅS
Alagic Belma VÄSTERÅS
Nissfolk Elias VÄSTERÅS
Karlsson Jakob VÄSTERÅS
Joborn Selma VÄSTERÅS
Kednert Jakob VÄSTERÅS
Sundman Viktor VÄSTERÅS
Linder Tyra VÄSTERÅS
Thorsell Jack VÄSTERÅS
Steen Olivia VÄSTERÅS

NTI GYMNASIET

El- och energiprogrammet

Emanuelsson Mourujär Elliot, VÄSTERÅS
Ahmed Abdalle Adihafid, VÄSTERÅS
Jammeh Sanna, VÄSTERÅS
Sahlén William, SKULTUNA
Wilskier Lennon, VÄSTERÅS
Pettersson Rasmus, VÄSTERÅS
Löfdahl Lowe, VÄSTERÅS
Ahmed Mahamed Abdikani, VÄSTERÅS
Anklev Lanca Victor, VÄSTERÅS
Bergljung Jonathan, VÄSTERÅS
Johansson Lukas Nordenberg, ENKÖPING
Ali Iman, VÄSTERÅS
Lundin Felix, VÄSTERÅS
Öberg Theo, VÄSTERÅS
Carlsson Max, SURAHAMMAR
Samuelson Maximilian, KOLBÄCK
Ravshanov Abdujabbar, KOLBÄCK
Fahlman Lucas, VÄSTERÅS
Åberg Melwin, VÄSTERÅS
Martebo Max, VÄSTERÅS
Norman Anton, VÄSTERÅS
Törn Oscar, VÄSTERÅS
Lilja Zacharias, ENKÖPING
Yazdanparast Kayvan, SALA
Rashid Abdullahi, HALLSTAHAMMAR
Sidorov Tuuvas Ted, VÄSTERÅS
Rosendal Hampus, VÄSTERÅS
Klevebäck Lowe, HUDDINGE

Estetiska programmet, Estetik och media

Roth Alva, NORBERG
Lindström Jonathan, VÄSTERÅS
Ek Elliott, VÄSTERÅS
Moberg Noel, GRILLBY
Edberg Sankilampi Kevin, VÄSTERÅS
Levin Lea, VÄSTERÅS
Forss Alvar, RANSTA
Haapala Fronnå Theo, VÄSTERÅS
Eriksson Emma, KÖPING
Sund Chilli, KÖPING
Wahlgren Frida, VÄSTERÅS
Persson William, SMEDJEBACKEN

Estetiska programmet, Musik

Borg Vilmer, VÄSTERÅS
Gidlund Ivan, MÖKLINTA
Eriksson Noel, VÄSTERÅS
Larsson Nilsson Nimm, VÄSTERÅS
Vahlman Kristina, VÄSTERÅS
Nousiainen Olle, HALLSTAHAMMAR
Moura Larsson Tiago, VÄSTERÅS
Love Korhonen Jim, VÄSTERÅS
Ängerfors Philip, ENKÖPING
Landenberg Premsak, ARBOGA
Axzell Joel, SIGTUNA
Johansson Lukas, ÅRSTA
Kullin Elina, LOFTAHAMMAR
Norgren Gustaf, VÄSTERÅS

Teknikprogrammet

Grahn William, VÄSTERÅS
Al Hamdan Yaman, VÄSTERÅS
Pousard Theodor, VÄSTERÅS
Björkenfjäll Elliot, VÄSTERÅS
Öhman Lilja Albin, VÄSTERÅS
Murelius Karl, VÄSTERÅS
Al Fawal Hamza, VÄSTERÅS
Al Nassralla Ghena, VÄSTERÅS
Kabagoye Chloé, VÄSTERÅS
Karlsson Texas, VIRSBO
Norell Zackarias, VÄSTERÅS
Engvall Tuva, VIRSBO
Norrström Hanna, VIRSBO
Lindberg Julia, VÄSTERÅS
Dzialowy Patryk, VÄSTERÅS
Wivesson Elliott, VÄSTERÅS
Olsson Jack, VÄSTERÅS
Amer Sami, VÄSTERÅS
Landin Axel, VÄSTERÅS
Gustavsson Filip, SURAHAMMAR
Afrah Zakariye, VÄSTERÅS
Mirzaie Josef, VÄSTERÅS
Smevold Isak, HALLSTAHAMMAR
Martinsson Leopold, SALA
Kronberg Marcus, VÄSTERÅS
Andersson Filip, SALA
Barkenskiöld Jack, SKULTUNA
Möller Ludvig, VÄSTERÅS
Nordström Vilmer, VÄSTERÅS
Harrysson Jonatan, RANSTA
Johansson Elias, RANSTA
Ekberg Benjamin, VÄSTERÅS
Georgis Arius, VÄSTERÅS
Erdene-Ochir Tergel, SALA
Berg Jonathan, VÄSTERÅS
Wiborgh Fredrich, SALA
Billström Isak, SALA
Kärnsund Josua, SALA
Dahl Oscar, VÄSTERÅS
Thorsen Henriksen Elias, VÄSTERÅS
Moréus Alexander, HALLSTAHAMMAR
Wahlbäck Lukas, VÄSTERÅS
Awale Abdulkadir, SALA
Dunder Filip, VÄSTERÅS
Koski Sebastian, VIRSBO
Okic Merdin, VÄSTERÅS
Eriksson Axel, SALA
Kring Adam, VÄSTERÅS
Kühnert Alexander, VÄSTERÅS
Ek de Bernardo Simon, VÄSTERÅS
Minasian Antranik, FAGERSTA
Elias Gabriel, ENKÖPING
Hedin Sven, VÄSTERÅS
Lindberg Jonatan, VÄSTERÅS
Arkavazi Abbas, SALA
Hammarström Ossian, LIATORP
Tullgren Jono Jino     

JENSEN GYMNASIUM

Ekonomiprogrammet

Ahmed Said, VÄSTERÅS
Jederian Michelle, KOLBÄCK
Rasho Savannah, VÄSTERÅS
Åsberg Ludvig, VÄSTERÅS
Muratovic Sabina, VÄSTERÅS
Kiflom Simona, VÄSTERÅS
Yousif Behnan Fadi, VÄSTERÅS
Bergqvist Forsell Tilde, FAGERSTA
Amkhadov Hamzat, VÄSTERÅS
Karnib Hassan, VÄSTERÅS
Gustafsson Jonna, VÄSTERÅS
Alvén Freja, VÄSTERÅS
Erngren Max, HALLSTAHAMMAR
Arntsen Nicita, VÄSTERÅS
Al-Saeed Zahraa, KÖPING
Mahdi Ahya, VÄSTERÅS
Karamani Anela, KÖPING
Canolli Elton, SKULTUNA
Nikzad Elias, VÄSTERÅS
Bergmann Sofia, VÄSTERÅS
Andersson Eric, VÄSTERÅS
Armholt Bergqvist, Emilia, BÅLSTA
Wranding Frida, BÅLSTA
Sikström Ester, VÄSTERÅS

Naturvetenskapsprogrammet

Kabawa Suad, HALLSTAHAMMAR
Melin Noel, SALA
Bratås Aaron, VÄSTERÅS
Folke Gustav, VÄSTERÅS
Taher Taher, VÄSTERÅS
Abi Rached Lara-Maria, VÄSTERÅS
Posso Graciano Deiner, VÄSTERÅS
Ayach Zaid, VÄSTERÅS
Modig Marcus, VÄSTERÅS
Ataia Jana, VÄSTERÅS
Ali Mohammad Farah, VÄSTERÅS
Svahnalam Ayla, HALLSTAHAMMAR
Abdulkarim Simon, VÄSTERÅS
Nasser Yumna, VÄSTERÅS
Miryan Ramin, FAGERSTA
Niemiec Maja, VÄSTERÅS
Farhat Melissa, NORBERG
Carlsson Senoo Maya, VÄSTERÅS
Nässlander Dexter, SURAHAMMAR
Slettengren Hilda, VÄSTERÅS
Kharsa Yaman, HALLSTAHAMMAR
Lahdo Yakoub, VÄSTERÅS
Abigail Kaze, SALA
Chan Anna, VÄSTERÅS
Hasan Razan, VÄSTERÅS
Adolfsson Filippa, SALA
Arslanagic Ena, VÄSTERÅS
Ronström Ebba, VÄSTERÅS
Hedqvist Måns, VÄSTERÅS
Doganson Linnéa, VÄSTERÅS

Samhällsvetenskapsprogrammet

Kousay Majeed Meriem, VÄSTERÅS
Bergius Signe, VÄSTERÅS
Kallio Thindra, VÄSTERÅS
Lönngren Moa, VÄSTERÅS
Thornberg Järesten Vanna, VÄSTERÅS
Cerimagic Kenan, VÄSTERÅS
Kulik Michaela, VÄSTERÅS
Walter Hanna, VÄSTERÅS
Aweys Fartuun Ali, FAGERSTA
Thunberg Rebecka, VÄSTERÅS
Löfling Vera, VÄSTERÅS
Rydell Wilma, VÄSTERÅS
Mohammed Shinda, VÄSTERÅS
Ankelo Klingberg Engla, SALA
Rashid Maryam, VÄSTERÅS
Vänttinen Alida, SALA
Larsson Kristin, SALA
Larsson Filippa, VÄSTERÅS
Hultdin Julia, VÄSTERÅS
Moilanen Alma, VÄSTERÅS
Höglund Lovisa, VÄSTERÅS
Filiz Rodi, VÄSTERÅS
Nothér Emilia, ALUNDA
Demiri Bedrije, BÅLSTA

KOPPARLUNDSGYMNASIET

Estetiska programmet, Estetik och media

Alverhag Idun, VÄSTERÅS
Norrbelius Lukas, VÄSTERÅS
Nikula Selnes Lia, VÄSTERÅS
Hedström Nova, VÄSTERÅS
Ekstrand Edward, VÄSTERÅS
Hodge Max, VÄSTERÅS

Samhällsvetenskapsprogrammet
Könberg Fabian, VÄSTERÅS
Shikho Mahmoud, VÄSTERÅS
Pettersson Olsén Ester, SALA
Haals Chanel, VÄSTERÅS
Elma Helin, HALLSTAHAMMAR

KUNSKAPSGYMNASIET

Ekonomiprogrammet

Saleem Sarah, VÄSTERÅS
Åsman Emma, KÖPING
Liu Jinghan, VÄSTERÅS
Mohamad Simav, VÄSTERÅS
Osman Nawaal, VÄSTERÅS
Gonzalez Valenzuela Diego, VÄSTERÅS
Khalifa Abdulaziz, VÄSTERÅS
Johansson Joel, VÄSTERÅS
Alhaj-Khedr Yusef, VÄSTERÅS
Ferm Lindholm Adrian, VÄSTERÅS
Stonelöf Hampus, VÄSTERÅS
Ekelund John, VÄSTERÅS
Catovic Alda, VÄSTERÅS
Nolén Lina, VÄSTERÅS
Albatta Sohaib, VÄSTERÅS
Ramazan Saleh Nor, VÄSTERÅS
Ebraheem Odai, VÄSTERÅS
Brindar Jaber, SURAHAMMAR
Nordh Lucas, SALA
Björklind Bjurström Frida, VÄSTERÅS
Serbazjeddi Shima, KÖPING
Söderberg Elin, SKULTUNA
Nashwan Mustafa, VÄSTERÅS
Landin Oliver, VÄSTERÅS
Sandlin Klara, SALA
Vera Herrera Simón, VÄSTERÅS
Fanuel Yosan, SURAHAMMAR
Andersson Felix, BÅLSTA
Jonsson Jack Georg, SÄLEN
Jafari Nargas, VÄSTERÅS
Lundstedt Elsa, VÄSTERÅS
Moalim Hafsa, VÄSTERÅS

Naturvetenskapsprogrammet

Valle Lucas, HALLSTAHAMMAR
Tekleyohannes Lulia, SURAHAMMAR
Khudher Ghadah, VÄSTERÅS
Palm Alva, VÄSTERÅS
Bayard Moa, VÄSTERÅS
Bakke Freya, VÄSTERFÄRNEBO
Aslan Ümeyr, VÄSTERÅS
Al-Khamasi Baker Hassan, VÄSTERÅS
Kouzl Michel, VÄSTERÅS
Missing James, VÄSTERÅS
Asfaha Devora Henok, VÄSTERÅS
Salloum Shahd, VÄSTERÅS
Hasan Zinab, VÄSTERÅS
Soysüren Aleyna, VÄSTERÅS
Broström Albin, RAMNÄS
Stier Felicia, VÄSTERÅS
Bergman Tilde, VÄSTERÅS
Sadi Alex, VÄSTERÅS
Woldert Elvira, SURAHAMMAR
Smedberg Eriksson Thilde, SALA
Kujundzic Lea, VÄSTERÅS
Al-Gayyim Deen, SURAHAMMAR
Zarour Habiba, VÄSTERÅS
Abdulrazak Leila, VÄSTERÅS
Karestål Telma, ENKÖPING
Ibrahim Mohammad, VÄSTERÅS
Abed Shahad, SURAHAMMAR
Holmström Ronja, SALA
Ismail Mahmoud Rhel, VÄSTERÅS
Naseri Sara, VÄSTERÅS
Öztürk Roni, SALA
Hernandez Mansour Juliana, BÅLSTA

Samhällsvetenskapsprogrammet

Aslan Selime, VÄSTERÅS
Vadlin Alva, HALLSTAHAMMAR
Hashi Naima Abdi, VÄSTERÅS
Hassan Hassan Saiid, VÄSTERÅS
Eklund Forsberg Nova, ENKÖPING
Mosafer Subbanollah, VÄSTERÅS
Tadese Ruhama Abenet, VÄSTERÅS
Högberg-Algvik Leia, ENKÖPING
Imeri Mediha, VÄSTERÅS
Yaqubi Yunus, VÄSTERÅS
Grbic Filip, VÄSTERÅS
Warma Faring Alicia, VÄSTERÅS
Lindström Amelia, RANSTA
Dawd Natalie, ARBOGA
Perez Danielsen Alma, KÖPING
Linna Isabella, VÄSTERÅS

REALGYMNASIET

Hantverksprogrammet, Frisör, barberare och hår- och makeupartist

Dybeck Freia, ENKÖPING
Thunberg Plantin Ebba, VÄSTERÅS
Carlsson Moa, VÄSTERÅS
Fridström Isabella, ENKÖPING
Almerborn Jansson Beatrice, FAGERSTA
Mohammad Ghina, VÄSTERÅS
Larsson Emma, FJÄRDHUNDRA
Fröberg Thea, SKULTUNA
Alkhoury Emelie, VÄSTERÅS
Eriksson Cassandra, ENKÖPING
Renbäck Emma, VÄSTERÅS
Kaczmarek Viktoria, SKINNSKATTEBERG
Silwerulv Isabella, VÄSTERÅS
Akpinar Felicia, ENKÖPING
Walström Lovisa, VÄSTERÅS
Aldrén Elvira, VÄSTERÅS
Lindholm Alva, KÖPING
Lundmark Freja, ENKÖPING
Nykänen Jonna, FAGERSTA
Östberg Julia, Eskilstuna
Skoglund Ebba, ENKÖPING
Ekstedt Engla, ESKILSTUNA
Norberg Matilda, ESKILSTUNA
Bergqvist Ronja, ENKÖPING
Wall Mimmi, VÄSTERÅS
Nordin Freja, ENKÖPING
Eriksson Rosalie, NYKÖPING

Programinriktat val, Hantverk, Frisör, barberare och hår- och makeupartist

Sulewska Gabriela, FAGERSTA

Naturbruksprogrammet, Djurvård

Jakobsson Ester, SKINNSKATTEBERG
Bernhardsson Cassandra, VÄSTERÅS
Johansson Saga, HALLSTAHAMMAR
Borg Ida, SALBOHED
Bakke Nova, VÄSTERFÄRNEBO
Nyander Edwin, SKULTUNA
Holtsby Tuva, VÄSTERÅS
Viklund Tilda, KOLSVA
Nielsen Savannah, VÄSTERÅS
Lothström Fanny, VÄSTERÅS
Hägg Alve, KOLBÄCK
Sevä Nellie, VÄSTERÅS
Nordin Ellinor, VÄSTERÅS
Lindbom Ida, KUNGSÖR
Eriksson Aina, KOLSVA
Thorsell Moa, HALLSTAHAMMAR
Snövall Engla, VÄSTERÅS
Lönnqvist Freja, VIRSBO
Hagdahl Andreas, ENKÖPING
Olsson Lovisa, STRÖMSHOLM
Edling Wilma, ENKÖPING
Kornby Caroline, VÄSTERÅS
Maciola Weronika Anna, ESKILSTUNA
Nyberg Alice, VÄSTERÅS
Sonnerklev Nova, VÄSTERÅS
Kjellberg Agnes, VÄSTERÅS
Jidenius Emma, BÅLSTA
Gustavsson Oskar, STRÖMSHOLM
Flodström Elin, VÄSTERÅS

Naturbruksprogrammet, Hund

Boger Thilda, HALLSTAHAMMAR
Randerstedt San, ENKÖPING
Gustafsson Linnea, VÄSTERÅS
Jaraczewski Kacper, KOLSVA
Styrsell Julia, SKULTUNA
Thunström Alva, VÄSTERÅS
Vallaste Frida, FAGERSTA
Nilsson Linder Julia, VÄSTERÅS
Mellberg Vera, VÄSTERÅS

Naturbruksprogrammet, Hästhållning

Markstedt Alva, VÄSTERÅS
Bylander Näslund Melissa, VÄSTERÅS
Axelsson Lovisa, ENKÖPING
Hubner Julia, ENKÖPING
Hildebrandt Beatrice, VÄSTERÅS
Samuelsson Malva, KÖPING
Axner Maja, ENKÖPING
Wiik Ronja, SURAHAMMAR
Akervall Clara, ARBOGA

Programinriktat val Naturbruk, Hästhållning

Saros Vera, Västerås
Bentrari Klara, Västerås

Naturbruksprogrammet, Naturturism

Wallmarö Leo, VÄSTERÅS
Söderström Molly, HALLSTAHAMMAR
Malmström Lukas, ENKÖPING
Löfgren Vilda, FJÄRDHUNDRA
Alm Tea, VÄSTERÅS
Söderlund Lovisa, VÄSTERÅS
Ingwersen Viggo, ENKÖPING

THOREN BUSINESS SCHOOL

Ekonomiprogrammet

Demir Eveline, VÄSTERÅS
Elma Hiva Marin, HALLSTAHAMMAR
Alsén Emil, HALLSTAHAMMAR
Aslan Mohamed-Latif, VÄSTERÅS
Björkström Benjamin, VÄSTERÅS
Sundberg Melissa, VÄSTERÅS
Saleh Kashan, VÄSTERÅS
Baran Roger, VÄSTERÅS
Willför Alice, VÄSTERÅS
Kidanemariam Hyab, VÄSTERÅS
Thunberg Niala, VÄSTERÅS
Hanna Matteus Matay, VÄSTERÅS
Johansson Wilma, VÄSTERÅS
Zaid Sara, SALA
Mwiteneza Jamila-Joy, SKULTUNA
Ali Dlin, VÄSTERÅS
Khorami Ahmad Kaihan, VÄSTERÅS
Ali Fahmo Abshir, VÄSTERÅS
Ishak Manuela, VÄSTERÅS
Holm Raganas William, VÄSTERÅS
Khanbeiki Arosha, VÄSTERÅS
Salman Ali, VÄSTERÅS
Mohamed Ahmed Ali, VÄSTERÅS
Karo Andreas, VÄSTERÅS
Khizry Marwin, VÄSTERÅS
Kuscu Bahar, VÄSTERÅS
Ali Basha Aleen, ENKÖPING
Ndikumana Shaka, SALA
Daoud Ralph, VÄSTERÅS
Smrecki Hultman Joel, VÄSTERÅS
Tapper Melissa, VÄSTERÅS
Bayazidi Hano, SALA
Yüksel Berdan, SALA
Fleen Lucas, SALA
Issa Mohammed, SALA
Palén Alfons, SALA
Strömbäck Filippa, HALLSTAHAMMAR
Abdo Nessrin, VÄSTERÅS
Dedic Aldin, HALLSTAHAMMAR
Isacharro Alexander, VÄSTERÅS
Monie Alve, ENKÖPING
Makhlouf Mohamad, VÄSTERÅS
Babar Shan, SALA
Ravaska William, VÄSTERÅS
Carlsson Rebecka, ARBOGA
Landström Molly, KUNGSÖR
Brindar Jan, VÄSTERÅS
Soysüren Julia, VÄSTERÅS
Herou Agnes, FOLKÄRNA
Badran Ali, SANDVIKEN

Naturvetenskapsprogrammet

Barck Linnéa, VÄSTERÅS
Dogru Pelin, VÄSTERÅS
Al-Dulaimi Ahmed Ismael Abdulrazzaq, VÄSTERÅS
Ali Elin, VÄSTERÅS
Buule Fowsiya Ibrahim, VÄSTERÅS
Issa Leen, VÄSTERÅS
Jonsheden Kerstin Sundell, ENKÖPING
Nordenberg Isabelle, ENKÖPING
Busk Maja, Västerås
Hansson Vera, VÄSTERÅS
Eliasson Alexander, VÄSTERÅS
Forsberg Filip, FAGERSTA
Hassan Maryama, VÄSTERÅS
Ekman Lundell Felicia, SALA
Le Elisa, FAGERSTA
Sharaaf Tasneem, SALA
Ejermark Alexander, VÄSTERÅS
Hamood Mehdi, VÄSTERÅS
Sundström Elvira, VÄSTERÅS
Muse Iqro, SALA
Struwe William, SALA
Yousef Muna, VÄSTERÅS
Frick Ida Nilsson, STRÖMSHOLM
Malki Vimi, VÄSTERÅS
Ishimwe Ashley, ENKÖPING

Samhällsvetenskapsprogrammet

Hassani Sofia, VÄSTERÅS
Husein Sabri Solin, VÄSTERÅS
Al-Khamees Maram Hakeem Majeed, VÄSTERÅS
Hasan Ali, VÄSTERÅS
Leon Maya, VÄSTERÅS
Gelle Ikra, VÄSTERÅS
Bolorian Dylan, VÄSTERÅS
Andersson Linnéa, SKULTUNA
Bytyqi Besjana, VÄSTERÅS
Badri Sidra, VÄSTERÅS
Alzoobe Ahmad Noor, VÄSTERÅS
Al Akhdar Deema, FAGERSTA
Ashar Roda Abdulkadir, VÄSTERÅS
Kochoyan Tina, VÄSTERÅS
Aslan Asya, HALLSTAHAMMAR
Aden Mahamud Balqis, SALA
Abdulle Sumayo, SALA
Hajo Darian, HALLSTAHAMMAR
Abdikani Jibril Siham, VÄSTERÅS
Hussein Abdulkadir Yusra, VÄSTERÅS
Hacyusuf Heyva, HALLSTAHAMMAR
Lindström Julia, BÅLSTA
Elmi Nafisa Shmahamed, ENKÖPING
Aktan Niwar, SALA
Ani Elena, VÄSTERÅS
Booth Dylan Tiger, VÄSTERÅS

VÄSTERÅS CITYGYMNASIUM

Barn- och fritidsprogrammet

Vesström Nicole, ENKÖPING
Andgrim Ella, VÄSTERÅS
Carlson Em, VÄSTERÅS
Lövdal Alina, LUDVIKA
Efe Selim, SKÄRHOLMEN
Yildiz Josefin, VÄSTERÅS
Bergdahl Jansson Paula, SKINNSKATTEBERG
                            
Programinriktat val, Barn och fritid

Khalid Akrawi Donya, VÄSTERÅS
Henno Sanna, VÄSTERÅS
Al Hendi Joudi, VÄSTERÅS
Ibrahim Abdifataah, VÄSTERÅS
Jasaraj Kimberly, KÖPING
Andersson Indra, STRÄNGNÄS
Kefela Feven Rezene, UMEÅ
Sudki Abdulrahman Mohammed, VÄSTERÅS
Mohamud Seidali Obeid, KÖPING
Dolinska Daniela Diana, VÄSTERÅS

Naturvetenskapsprogrammet

Abbas Hevi Mohsin Abbas, VÄSTERÅS
Mohamad Nagham, KUNGSÖR

Samhällsvetenskapsprogrammet

Al-Mahawli Yassin, VÄSTERÅS
Hassan Abdirisak Abdulqadir, KÖPING

Vård- och omsorgsprogrammet

Arnfeldt Alice, VÄSTERÅS

Programinriktat val, Vård och omsorg

Tonbut Juraporn, VÄSTERÅS
Dawood Berg Vanessa, VÄSTERÅS
Hassan Yosra, VÄSTERÅS
Al-Jashoby Sumaia Mohammed Hamid, ESKILSTUNA
Hussein Almahmoud Ruwaida, KÖPING
Serbazjeddi Shiba, KÖPING

VÄSTERÅS IDROTTSGYMNASIUM

Samhällsvetenskapsprogrammet

Abdulmedzhidov Abdul, VÄSTERÅS
Engström Elliot, VÄSTERÅS
Lindbäck Emelie, VÄSTERÅS
Hemrell Sebastian, VÄSTERÅS
Lindgren Hilma, VÄSTERÅS
Redin Kevin, VÄSTERÅS
Obeid Anton, VÄSTERÅS
Kallin Folke, VÄSTERÅS
Vickius Melvin, VÄSTERÅS
Wahlström Max, VÄSTERÅS
Groop Vilmer, VÄSTERÅS
Eriksson Alicia, VÄSTERÅS
Alshata Saif Eddin, VÄSTERÅS
Dahlén Oskar, VÄSTERÅS
Gunstad Molly, VÄSTERÅS
Lindén Thea, VÄSTERÅS
Kjellbo Molly, SALA
Rynler August, VÄSTERÅS
Johansson Sofia, VÄSTERÅS
Schönfeldt Alfred, MÖKLINTA
Åsell Vilhelm, VÄSTERÅS
Rowe Amanda, VÄSTERÅS
Ansanius Elias, VÄSTERÅS
Göthlin Gustav, VÄSTERÅS
Alfa Merci, VÄSTERÅS
Sundqvist Matilda, VÄSTERÅS
Persson Wikström Freja, SEGELTORP

PRAKTISKA GYMNASIET

El- och energiprogrammet

Kap Mikail, VÄSTERÅS
Hansson Tim, VÄSTERÅS
Medin Oskar, VÄSTERÅS
Signér Oskar, VÄSTERÅS
Ehlin David, VÄSTERÅS
Rasmusson Ludvig, VÄSTERÅS
Riklöv Adriano, SKULTUNA
Ingemarsson Viggo, VÄSTERÅS
Strindberg Celia, VÄSTERÅS
Barkman Simon, VÄSTERÅS
Henriksson Axel, VÄSTERÅS
Gangstad Marcus, VÄSTERÅS
Kumpula Axel, HALLSTAHAMMAR
Sjöblom Edvin, VÄSTERÅS
Skogman Joakim, HALLSTAHAMMAR
Abdi Abdirahin Aden, HALLSTAHAMMAR
Amer Alvero, VÄSTERÅS
Skuthälla Jasper, VÄSTERÅS
Strand Elliot, VÄSTERÅS
Lennqvist Loke, HALLSTAHAMMAR
Svensson Tindra Nordén, HALLSTAHAMMAR
Thuresson William, ARBOGA
Klevefelt Adam, KVICKSUND
Olsson Lindberg Christoffer, VÄSTERÅS
Thysell Miranda, SKOKLOSTER

Programinriktat val, El och energiprogrammet

Lindestad Max, VÄSTERÅS
Engström Elliot, VÄSTERÅS
Zirari Martin, VÄSTERÅS
Johansson Ronja, ÖSTHAMMAR

Hantverksprogrammet, Frisör, barberare och hår-och makeupstylist

Malasi Waeil Hisham, ENKÖPING
Ankarswed Elin, VÄSTERÅS
Nagapetyan Alina, VÄSTERÅS
Ek Alicia, VÄSTERÅS
Sjö Olivia, FAGERSTA
Bäckström Moa, VÄSTERÅS
Pettersson Linnéa, VÄSTERÅS
Rexhepi Mathilda, VÄSTERÅS
Wennersten Simone, VÄSTERÅS
Frölander Ebba, VÄSTERÅS
Edvinsson Erica, VÄSTERÅS
Ekholm Tapper Moa Sofie, HALLSTAHAMMAR
Kuskowska Amelia Hanna, KÖPING
Forsman Wilma, RANSTA
Johansson Smilla, ENKÖPING
Byström Nellie, VÄSTERÅS
Lundeqvist Morsing Melva, KOLSVA
Öberg Olsson Tindra, VÄSTERFÄRNEBO
Henic Alma, HALLSTAHAMMAR
Gredin Allis, SURAHAMMAR
Hedström Olivia, KÖPING
Treseng Emilia, BÅLSTA
Lundbergs Julia, BÅLSTA
Östhaug Linn, AVESTA
Säväng Ellen, SÖDERBÄRKE
Schef Kvist Linnéa, AVESTA
Lundstedt Nicole, SÖDERBÄRKE
Andersson Wilma, SÖDERBÄRKE
Tavalyova Skarlet, KORSBERGA
Pokkinen Hultberg Celine, KOLSVA
Meyer Vanessa, VÄSTERÅS
Wickman Emilia, SÖDERBÄRKE
Beraki Kandes, AVESTA

Programinriktat val, Hantverk ,Frisör, barberare och hår-och makeupartist

Göteson Wahlström Linn, VÄSTERÅS
Jonsson Sofia Oikarinen, HALLSTAHAMMAR
Blomberg Bragner Alina, SURAHAMMAR

Hotell- och turismprogrammet

Englund Sarah, KOLBÄCK
Fshaye Merhawit Solomon, KÖPING
Karlsson Emelie, SALA
Algeson Julia, ENKÖPING
Amiri Sara, KÖPING

Programinriktat val, Hotell och turism

Gebremeskel Semhar, VÄSTERÅS
Zetterqvist Melin Mille, KÖPING
Zakariyas Arame, VÄSTERÅS

VVS- och fastighetsprogrammet

Pettersson Kajsa, FJÄRDHUNDRA
Savci Lukas, VÄSTERÅS
Ibrahim Nielsen Elias, VÄSTERÅS
Weiler Max, VÄSTERÅS
Ribberfors Theodor, VÄSTERÅS
Grigoriadis Jannis, ENKÖPING
Strandgren Liam, KOLBÄCK
Stensson Linus, VÄSTERÅS
Eklund Max, VÄSTERÅS
Wennerborg Tett, VÄSTERÅS
Lindén Jesper, ARBOGA
Åström Hugo, SÖDERBÄRKE
Ebarasi Asioya, VÄSTERÅS

Programinriktat val, VVS och Fastighet

Aldén Anton, VÄSTERÅS
Touray Mory Lamin, VÄSTERÅS
Westerberg Tim, KÖPING

MÄLARDALENS RIDGYMNASIUM

Naturbruksprogrammet, Hästhållning

Alf Motander Saga, RAMNÄS
Åkerman Wilma, VÄSTERÅS
Goralski Alva, VÄSTERÅS
Nilsson Ella, VÄSTERÅS
Messing Tyra, VÄSTERÅS
Mohammedi Nielsen Nathalie, VÄSTERÅS
Dahlberg Hannah, SURAHAMMAR
Heldemar Saga, KÖPING
Nordström Isabel, VÄSTERÅS
Grönvalls Mi, VÄSTERÅS
Krenauer-Jernberg Svea, VÄSTERÅS
Birberg Ida, SURAHAMMAR
Engström Ebba, KÖPING
Frick Isolde, KVICKSUND
Åkerberg Clara, NYKVARN
Johansson Ebba, ÅKERSBERGA
Westergren Bengtsson Elias, EKERÖ
Osullivan Zoe, SOLNA
Forslund Anna, UPPLANDS VÄSBY
Löfgren Ellen, SÖDERTÄLJE
Jonasson Julia, SAN FERNANDO, GRAN CANARIA
Österholm Emma, SEGELTORP

Programinriktat val, Naturbruk, Hästhållning

Johansson Sanna, VÄSTERÅS
Näslund Nova, VÄSTERÅS
Åberg Lova, STRÄNGNÄS

YRKESGYMNASIET

Bygg- och anläggningsprogrammet

Puga Kvist Adam VÄSTERÅS
Vallius Alexander VÄSTERÅS
Guisao Quintero Sebastian VÄSTERÅS
Alverås Hackley Wyatt SURAHAMMAR
Ålgars Tim KOLBÄCK
Hammarström Theo VÄSTERÅS
Weheliye Abdiqadir HALLSTAHAMMAR
Norlin Elias HALLSTAHAMMAR
Johansson Joel VÄSTERÅS
Jakobsson Kewin SURAHAMMAR
Alenius Linus HALLSTAHAMMAR
Eriksson Loke VÄSTERÅS
Henhammar Emil HALLSTAHAMMAR
Reinitz Lundbergh Teo VÄSTERÅS
Oden Gotsbacher BÅLSTA

Programinriktat val, Bygg och anläggning

Mahmoud Miran SALA

Barn- och fritidsprogrammet

Husam Nissan Josef VÄSTERÅS
Pettersson Amanda SALA
Berg Wilma VÄSTERÅS
Muhudin Salmo Issa VÄSTERÅS
Myrzell Meja VÄSTERÅS
Edin Noel HALLSTAHAMMAR
Dahl Sara HALLSTAHAMMAR
Lindström Michelle VÄSTERÅS
Frid Isabell VÄSTERÅS
Hagdahl Amelia ENKÖPING
Flink Tindra SALA
Frid Elias HALLSTAHAMMAR
Menge Claudia VÄSTERÅS

Programinriktat val, Barn och fritid

Ludvigsson Minna VÄSTERÅS
Zamiri Raihana ARBOGA

El- och energiprogrammet

Ek Albin VÄSTERÅS
Hennström Oskar VÄSTERÅS
Båge Pettersson Oscar VÄSTERÅS
Helin Ludvig VÄSTERÅS
Kihlstrand Teodor VÄSTERÅS
Landberg Thunblom Elis VÄSTERÅS
Haglund Max VÄSTERÅS
Klemets Hiltunen Jesper RAMNÄS
Najafi Amir Abbas HALLSTAHAMMAR
Haile Elied Yohannes HALLSTAHAMMAR
Berhane Natnael Daniel HALLSTAHAMMAR
Nurmi Oskar HALLSTAHAMMAR
Ojala Hugo HALLSTAHAMMAR
Hed Theo SURAHAMMAR
Buskqvist Gäfvert Wille SURAHAMMAR

Programinriktat val, El och Energi

Norberg Lucas SURAHAMMAR

Fordons- och transportprogrammet

Rehn Wilhelm SKULTUNA
Sgier Sabah Hamza VÄSTERÅS
Hahn Linus VÄSTERÅS
Söderberg Elliot VÄSTERÅS
Jidetorp Lukas SKULTUNA
Kristiansson Lindqvist Benjamin SKULTUNA
Smevold Edvin SKULTUNA
Walser Oliver HALLSTAHAMMAR

Programinriktat val, Fordon och transport

Sharaaf Ali SALA
Keric Alen HALLSTAHAMMAR

Försäljning- och serviceprogrammet

Lind Ida VÄSTERÅS
Larsson Hannah VÄSTERÅS
Söderlund Max VÄSTERÅS
Shihumi Bilal VÄSTERÅS
Rönnevall Mio VÄSTERÅS
Blom Sellén Alex VÄSTERÅS
Persson Kajsa VÄSTERÅS
Söderlind Emilia HALLSTAHAMMAR
Lindberg Melvin VÄSTERÅS
Wikström Tova VÄSTERÅS
Nordsäter Isa VÄSTERÅS
Axelsson Melwin SKULTUNA
Andersson Max VÄSTERÅS
Gabrielsson Måns SURAHAMMAR
Duveskog Esther Lena Linnéa KÖPING
Safari Lana HALLSTAHAMMAR
Da Costa Ingles Leonell VÄSTERÅS
Phanpi Päng HOVA

Programinriktat val, Försäljning och service

Mallaali Joudy VÄSTERÅS

Hantverksprogrammet, Frisör, barberare och hår- och makeupstylist

Forsberg Mira NORBERG
Säther Emma Leo SALA
Ardell Alexandra SURAHAMMAR
Anyango Charlene SALA
Tayari Sifa SALA
Johansson Nellie VÄSTERÅS
Ali Hodan SALA
Hjelm Skogtoft Tindra SMEDJEBACKEN
Davidsson Emma STIGTOMTA

Programinriktat val, Hantverk, Frisör, barberare och hår- och makeupstylist

Halajian Vanna VÄSTERÅS
Kaloo Matilda VÄSTERÅS

Vård- och omsorgsprogrammet

Viktorsson Jonna KOLBÄCK
Vidjeskog Yoanna VÄSTERÅS
Andersson Aliisa VÄSTERÅS
Lodén Wilda VÄSTERÅS
Alasaad Hasan VÄSTERÅS
Mihaljevic Ivan VÄSTERÅS
Muzina Maja VÄSTERÅS
Kuzimska Amelia RAMNÄS
Pettersson Kotka Wilda FAGERSTA
Karlsson Ellinor VÄSTERÅS
Abdi Suheyb Ali HALLSTAHAMMAR
Mohamed Samsam HALLSTAHAMMAR
Karlsson Julia VÄSTERÅS
Norbäck Elina KÖPING
Ahferom Pison SALA
Al Masre Raghad VÄSTERÅS
Wall Linn HALLSTAHAMMAR

Programinriktat val, Vård- och omsorg

Aslan Birhat HALLSTAHAMMAR

KLARA TEORETISKA GYMNASIUM

Ekonomiprogrammet

Altaweel Soulin SURAHAMMAR
Sajkova Sara VÄSTERÅS
Jernvald Hanna SKOGSTORP
Wehliye Abdirahman Abukar VÄSTERÅS
Ibrahim Kurdo VÄSTERÅS
Morsk Jakob HALLSTAHAMMAR
Hagman Josef VÄSTERÅS
Ataei Vajdepour Parsa VÄSTERÅS
Sindy Adam VÄSTERÅS
Jokela Winkler Oliver VÄSTERÅS
Tomen Zilan VÄSTERÅS
Botold Greta VÄSTERÅS
Bakir Merd VÄSTERÅS
Altun Malin HALLSTAHAMMAR
Elmi Maida Abdullahi HALLSTAHAMMAR
Kaya Daniel VÄSTERÅS
Abdulkadir Ilhan Yasin ARBOGA
Savci Gabriella VÄSTERÅS
Andersson Olivia SKULTUNA
Benyamen Tomas VÄSTERÅS
Jonsson Moa VÄSTERÅS
Kallaa Thaer HALLSTAHAMMAR
Strand Birk VÄSTERÅS
Ostad Mohammad Moghani Elina UPPLANDS VÄSBY

Naturvetenskapsprogrammet

Karlsson Felicia ÅKERS STYCKEBRUK
Omar Agha Jana VÄSTERÅS
Klang Natalie VÄSTERÅS
Syed Mohammad Aliam Haider Abdi VÄSTERÅS
Ahmed Lina VÄSTERÅS
Persson Linnea SKULTUNA
Puhakka-Laitinen Ellen ENKÖPING
Omer Saleh Dania VÄSTERÅS
Bauma Furaha Goshen ARBOGA
Hadji Silfa VÄSTERÅS
Kourie Christ VÄSTERÅS
Khalil Reyan KÖPING
Müller Stephanie SÄLEN
Hasso Shirvan VÄSTERÅS
Omarov Viskhan VÄSTERÅS
Aljokhadar Aya SALA

Samhällsvetenskapsprogrammet

Silos Avalon VÄSTERÅS
Frängqvist Cornelia VÄSTERÅS
Jahanmihan Jina VÄSTERÅS
Jireteg Nathalie VÄSTERÅS
Lif Koistila Elliott VÄSTERÅS
Johansson Edwin ENKÖPING
Svedberg Moa HALLSTAHAMMAR
Björses Saga SKULTUNA
Sheikh Fardowsa Hikam HALLSTAHAMMAR
Ljungberg Vilmer HALLSTAHAMMAR
Sandberg Isabell FAGERSTA
Miettinen Mollie GÖTEBORG
Teden Daniella VÄSTERÅS
Andersson Amanda VÄSTERÅS
Johansson Vera VÄSTERÅS
Chibout Felicia BÅLSTA
Hederstedt Patricia VÄSTERÅS

STRÖMSHOLM

Naturbruksprogrammet inriktning ridlärare

Schlugi Ronja VÄSTERÅS
Hedberg Anna HALLSTAHAMMAR
Anehag Ebba HALLSTAHAMMAR
Andersson Ebba VÄSTERÅS
Aafloy Leah Romuld HJELSET, NORGE
Ahrgren Hedvig KNIVSTA
Brozadeh Valeria ENSKEDE
Söderberg Linder Nikita HALLSTAHAMMAR
Ledin Emma STOCKHOLM
Polanski Wiktor VÄSTERHANINGE
Tengelin Tyra ENEBYBERG
Endre Hanna STOCKHOLM
Rosenblom Alva ÄLVSJÖ
Höök Bergström Ebba VALLENTUNA
Modigh Tyra JÄRNA
Ruthberg Sara SOLNA
Sammeli Wilda LULEÅ
Edman Stina TIBRO
Ottosson Celine STRÖMSTAD
Cyréus Ella KARLSKOGA
Hegge Blekastad Kristina OSLO, NORGE
Tollet Jean-Olivier ESPOO. FINLAND
Tollet Dominic Maximilian ESPOO. FINLAND
Carlsson Stina FLEN
Pierrou Delia GÄVLE
Holm Cornelia HOFORS
Holm Lydia HOFORS
Westling Nora FALUN
Skoglund Alma Andersson GÄVLE
Sverin Saga GÄVLE
Hellichius Tilda BILLDAL
Hörberg Daisy BETTNA

Om kommentarer på denna sajt

Hej! Vad tycker du om det du just läst? Bidra gärna med tankar och synpunkter men tänk på att det bästa sättet att hitta läsare är att hålla sig kort och koncis, med en god ton. Glöm inte att dela alla artiklar du kommenterat – för ännu mer debatt! Här kan du läsa mer om vilka regler som gäller i våra kommentarsfält.

Comments powered by Disqus.

Senaste nytt

Visa fler

BUSINESS

Han blir ny vd för Handelskammaren Mälardalen

”Det finns många utmaningar för företagen just nu” Handelskammaren Mälardalen har gjort klart med en ny vd. Oskar Axelsson tillträdde sin nya tjänst idag 1 augusti.måndag 1/8 15:55

Han blir ny vd för Handelskammaren i Mälardalen

Oskar Axelsson har rekryterats som ny vd till Handelskammaren Mälardalen. Oskar tillträder sin tjänst 1 augusti 2022.onsdag 27/7 10:46

Ljusare bild bland småföretagen i Västmanlands län

Efter fem års nedgång i konjunkturen bland småföretagen i Västmanlands län har den i år vänt uppåt igen. Såväl antalet anställda som efterfrågan på småföretagens varor och tjänster har ökat. På ett...tisdag 5/7 18:44

Lyckat drag med sportfiskebutik

"Har lärt mig mycket av kunderna" Bröderna Sedat och Semih Basol såg ett behov av en sportfiskebutik i den västra delen av Västerås och huserar sedan lite drygt ett år tillbaka på Erikslund, där de trivs som fisken i vattnet.tisdag 31/5 15:14

jubileumsår

”Att ha en engagerad personal som mår bra gör att företaget mår bra”

Britt Hallberg om sina 20 år på Västerås Tidning Britt Hallberg är en viktig faktor när det kommer till Västerås Tidnings framgångar. Under tjugo år, mellan 1997 och fram till pensionen 2017, arbetade hon på tidningen med rollen som vd från 2001.lördag 28/5 7:44

Stefan Lanehed – Västerås Tidnings första journalist

”Tidningen är en del av mitt hjärta” Här är Västerås Tidnings första journalist. Stefan Lanehed var med och formade det redaktionella innehållet när ett ungt annonsblad tog sina första stapplande steg mot att bli en läsvärd och...måndag 11/4 10:22

LAGFOTON FRÅN KLUBBARNA

Lagfoton från klubbarna

Foto: EXPRESSBILD

SMAKFULLT

Jenny Asplund: Här är dryckerna till solljusets stora högtid

Nu grönskar det i vårt avlånga land och för många är det här den bästa tiden på året.tisdag 21/6 11:46

Vinexperten Jenny Asplund: Den blomstertid nu kommit

Första sommarmånaden är här och med den kommer festligheter såsom avslutningar och allsköns utomhusevenemang omringade av naturens blomsterprakt.tisdag 7/6 11:47

Jenny Asplund: Här är påskens drycker – k(l)uckeliku

Påsken närmar sig med stormsteg, en högtid som har kommit att bli en kulinarisk fest där vi svenskar fullkomligt frossar i god mat och dryck.lördag 9/4 14:22

Här jäser äpplen till hantverkscider

Några kilometer utanför Köping ligger musteriet som tagit en väg in på det jästa spåret. Här tillverkas hantverkscider, en dryck som vid varje tillfälle är unik.söndag 20/3 18:34

QUIZ

Nu är musikfesten igång – testa dina Mello-kunskaper

QUIZ: Vad kan du om Västeråsbidragen i Melodifestivalen? Under åren har ett antal västeråsare varit med och satt färg på Melodifestivalen, inte minst Loreen som gick hela vägen och vann Eurovision Song Contest med sin låt Euphoria. Frågan är hur mycket du...lördag 6/2 20:00

E-TIDNING